Robert De Niro

Robert Anthony De Niro Jr.

8,7
177 626 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Robert De Niro

Który z nich jest lepszym aktorem i dlaczego ?

Aliengreen90

Obydwaj dobrzy. Ale Roberta lubię bardziej.

Aliengreen90

to pytanie jest żartem mam nadzieję:)

p3run

ja również

p3run

Dlaczego niby żartem ?

Aliengreen90

Bo dorobek Jackmana jest "ciut" mniejszy od tego co zrobił de Niro..

p3run

Nie liczy się ilość lecz jakość. Obaj tak naprawdę zagrali wiele świetnych ról i zrobili bardzo dużo.

Aliengreen90

Wymień mi 1 film, który obejrzę z uwagi na rolę Jackmana i 10, które obejrzę z uwagi na de Niro.

p3run

A co to za pytanie ?

Aliengreen90

Bardzo proste- filmy z De Niro są ponadczasowe (oczywiście nie wszystkie, a w ostatnich latach właściwie takich ról już nie ma- niestety), Jackmanowi jeszcze taki film się nie przytrafił. Tworzy postaci charakterystyczne- to fakt, ale to trochę mało by porównywać go do De Niro, nie sądzisz?

Aliengreen90

Dla mnie Jackman po prostu nie ma tej charyzmy. To dobry aktor, ale nie potrafi tak wejść w rolę, zespolić się z postacią jak DeNiro (przynajmniej za tych najlepszych lat) i sprawić, że nie będę w stanie oderwać się od filmu. Może właściwym jest stwierdzenie że kiedy Jackman powiela pewne wzorce, archetypy, DeNiro budował rolę od podstaw, sprawiając że stawała się najistotniejszym elementem filmu, tym co mu nadawało prawdziwą wartość. Rozumiesz o co mi chodzi? Np.różnica między pracą w nocnej taksówce by zrozumieć bohatera, a pompowaniem na siłce by wyglądać jak on. Jest późno, mam nadzieję wypowiedziałem się w miarę zrozumiale, pozdrawiam.

kfleszer

Szkoda że Paul Newman i M. Brando już nie żyją, to też 2 ikony kina.

adamtb

Ano szkoda. Newman skurczybyk wydawał się nieśmiertelny, naprawdę pięknie się starzał.

użytkownik usunięty
Aliengreen90

Oczywiście, że Robert!

Aliengreen90

Pogadamy o tym jak Jackman dozyje 70tki na ekranie :)))

olgaa84

Jackman ma obecnie 45.Gdy DeNiro miał 45 lat miał za sobą: Ulice nędzy, Ojca Chrzestnego II, Taksówkarza,Wiek XX,Łowcę Jeleni, Wściekłego Byka, Króla Komedi, Dawno Temu w Ameryce, Misję, Harry'ego Angela



sysunia22

4 z tych kreacji (Ojciec, Taksiarz, Byk, Łowca) weszło na zawsze w panteon popkultry. O czym my w ogóle rozmawiamy?

sysunia22

W sumie to wlasnie nie ma o czym .... :)

olgaa84

Bez obrazy dla Jackmana (Który jest bardzo dobrym aktorem), ale wstyd go porównywać do DeNiro, który jest legendą żywym pomnikiem kina lat 70.

Możemy się powymieniać przepisami na karpatkę :P

sysunia22

Dokładnie, co to w ogóle za dyskusja? Rozumiem porównywać De Niro z Pacino, bo tu może faktycznie można byłoby podyskutować....

Elczesuaf

W tym wypadku też nie byłoby o czym dyskutować, jako że sprzedający sie ostatnio De Niro jest daleko za Pacinem

TheWarLord

Pisanie o sprzedawaniu się w kontekście umiejętności aktora jest równie marnym argumentem, jak nominacje do Złotych Malin dla Pacino. Obaj stworzyli tak wiele niezapomnianych postaci, że dyskusja który lepszy może trwać w nieskończoność, oczywiście jeśli ktoś potrafi dyskutować...

Aliengreen90

To tak jakbyś zapytał, czy lepszym gitarzystą jest Jimi Hendrix czy gitarzysta Green Day. Gitarzysta Green Day może być naprawdę zarąbisty, ale są takie pytania, które naprawdę wstyd zadawać.

Aliengreen90

Co to za porównanie wogule ?!

Tenete

Dwa potężne oblicza aktorstwa zostały ze sobą zestawione

Aliengreen90

Taa hiu dżakman ..

Aliengreen90

Dwa potężne oblicza aktorstwa? To ma być jakiś żart? porównywać Jackmana do De Niro to jest niedorzeczne! Jackman nie dorasta aktorsko do pięt Robertowi. Taksówkarz, Chłopcy z ferajny, rola w ojcu chrzestnym to role epickie i takie które zapisały się w kanon kinematografii na zawsze, a czego dokonał Jackman? Tego że zagrał Wolverina? Bo ta rola tak naprawdę uczyniła go bardziej rozpoznawalnym.

Nozix

Jackman jako Wolverine to klasa sama w sobie. Nikt inny by tak mistrzowsko nie zagrał Wilka ani nie stworzył. We wszystkich X manach Hugh jako Wilk wypadł znakomicie, co daje mu ogromną zasługę w historii kina. A wiesz ile on musiał ćwiczyć ? Ile musiał się wysilać by tak świetnie wypaść we wszystkich X'ach ? Kto inny by się na to odważył ? Ale to nie wszystko, bo w "Nędznikach" "Labiryncie" i "Prestiżu" też zagrał doskonale. Więc można go porównać z De Niro, bo obaj są tak samo zasłużeni.

Aliengreen90

De NIro zagralby lepiej wilka :p i to bez ćwiczenia!

Aliengreen90

Po pierwsze Wolverin to nie wilk a rosomak, po drugie odnoszę wrażenie, że jesteś nastolatkiem, który jeszcze mało filmów obejrzał skoro wypisujesz takie brednie, kunszt aktorski Jackmana to poprostu groteska w porównaniu do kunsztu De Niro, powtórzę to co kolega napisał wyżej - "De Niro zagrałby lepiej Wolverina i to bez ćwiczenia", a Jackmana wybrali nie ze względu na jego zdolności aktorskie, a dlatego, że odpowiadał charakterystycznie postaci komiksowej.

Nozix

Co za bzdury opowiadasz, człowieku. Nie mogli go wziąć tylko ze względu na wygląd, musieli jeszcze sprawdzić jego ruchy, mimikę. Nie mogli go wybrać tak po prostu, bo wygląda jak Wolverine. Co do "wilka", to masz rację, mój błąd. Rosomak, tutaj przyznaję Ci rację, bo się pomyliłem. Ja nastolatkiem ? Przestań wyzywać ludzi, którzy myślą inaczej niż Ty.

Aliengreen90

Nastolatek to nie wyzwisko, chciałem tylko podkreślić, że jeszcze mało widziałeś skoro porównujesz legendę kina z aktorem, który już raczej legendą nie będzie, tylko tym którego pamiętamy z roli Wolverina, co do zdania innych ludzi, liczę się z każdym bo każdy ma prawo do własnych opinii ale jeśli ktoś wysuwa takie porównania jak twoje to już jest niedopuszczalne niestety.

Aliengreen90

http://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Mel+Gibson+jako+Wolverine-104762 taki mały dowód, że Jackman nie jest taki wielki jakim się wydaje.

Nozix

dokładnie rosomaka by zagrał i surykatkę tez - i to w okresie rui!

Aliengreen90

XDDDDD, za takie tematy powinni bany dawać, serio.

Aliengreen90

http://www.youtube.com/watch?v=rm81LSKJC2k

Aliengreen90

Jackman to dobry aktor, ale nigdy nie zagrał tak wybitnych ról jak De Niro, który chociażby w Taksówkarzy czy wściekłym byku osiągnął wyżyny aktorstwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones