Robert Douglas Thomas Pattinson

Robert Pattinson

biografie

(4)
 • Robert od najmłodszych lat był świetnym sportowcem, łapał się dosłownie każdego sportu, od piłki nożnej aż po snowboarding.
  Spróbował swoich sił także w muzyce a rezultatem tego jest świetna gra na gitarze i keyboardzie. Jego pierwszym filmem był
  "Vanity" u boku Reese Witherspoon. w 2003 roku Robert dostał rolę Cedricka Diggory'ego w czwartej części przygód Harrego Pottera czyli "Harry Potter i Czara Ognia".

 • Robert Thomas Pattinson (urodzony 13 maja 1986 roku w Londynie, w Anglii), angielski aktor, model i muzyk, znany głównie z roli Cedrica Diggory'ego w Harrym Potterze i Czarze Ognia, odtwórca głównej roli w adaptacji powieści Stephenie Meyer pt. Zmierzch. Dorastał wraz z siostrą Elizabeth, która została piosenkarką. Swoją przygodę aktorską rozpoczął w wieku 15 lat, wstępując do amatorskiego teatru Barnes Theatre Company, gdzie otrzymał swoją pierwszą rolę (George'a Gibbsa) w przedstawieniu Thorntona Wildera "Nasze Miasto", najpierw zdobywając doświadczenie przyglądając się wszystkiemu zza kulis. Przykuł uwagę agenta z Tess of the D'Urbervilles i zaczął rozglądać się za profesionalnymi rolami. Od tego czasu wystąpił w amatorskiej wersji Makbeta w Old Sorting Office Arts Centre, a także spróbował swoich sił w modelingu. W 2004 roku zagrał małą rolę w produkcji telewizyjnej Ring of the Nibelungs, a także rolę Rawdy Crawleya w Vanity Fair (scena z jego udziałem została wycięta, znalazła się na wersji DVD). W maju 2005 roku został ostro skrytykowany za występ na brytyjskiej premierze The Woman Before at the Royal Court Theatre, ale na krótko przed premierą został zwolniony i zastąpiony przez Toma Riley. W tym samym roku zagrał Cedrica Diggory'ego w filmie o Harrym Potterze. W konsekwencji został nazwany przez Times Online "British Star of Tommorow" (w dosłownym tłumaczeniu 'brytyjska gwiazda jutra'). Niejednokrotnie został nazywany nowym Judem Law. Pattinson ukazał się w kampanii reklamowej w jesiennej kolekcji 2007 roku firmy Hackett. Otrzymał główne role w pełnometrażowych filmach takich jak "Little Ashes", gdzie gra Salvadora Dali, "How To Be" - brytyjskiej niezależnej komedii i w krótkim filmie "The Summerhouse". Zagrał także Edwarda Cullena w filmie "Zmierzch" nakręconym na podstawie powieści Stephenie Meyer o tym samym tytule.

 • Robert Pattinson urodził się 13 maja 1986 roku w Londynie, w Anglii. Jest angielskim aktorem, modelem, muzykiem. Jego matka Clare pracowała dla agencji modelarskiej, a jego ojciec Richard importował klasyczne auta ze Stanów Zjednoczonych. Pattinson zaangażował się w teatr amatorski przez Barnes Theatre Company. Po niektórych doświadczeniach scenicznych podjął się ról aktorskich. Zwrócił na siebie uwagę agenta w produkcji „Tess of the D'Urbervilles” , po czym zaczął szukać profesjonalnych ról. Od tego czasu wystąpił w amatorskiej wersji „Makbeta” w Old Sorting Office Arts Centre i spróbował swoich szans w byciu modelem. W roku 2004 zagrał gościnnie w filmie „Ring of the Nibelungs” i w „Vanity Fair” reżyserii Miry Nair, chociaż sceny z jego udziałem zostały potem usunięte i pojawiały się tylko na wersji DVD. W maju roku 2005 został wyznaczony do występu w angielskiej premierze „The Woman Before” w Royal Court Theatre, jednak został zwolniony na krótko przed nocą otwarcia i został zastąpiony przez Toma Riley'ego. Później tego roku zagrał Cedrica Diggory'ego w filmie „Harry Potter i Czara Ognia”. W konsekwencji został nazwany tego roku Brytyjską Gwiazdą Jutra przez Times Online. Poza tym był kilka razy nazywany kolejnym Judem Law'em. Pattinson pojawił się kampanii reklamowej kolekcji jesiennej Hacketta na rok 2007. Zagrał Edwarda Cullena w filmie „Zmierzch”, opartym na bestsellerze Stephenie Meyer o tym samym tytule, którego amerykańska premiera miała miejsce 21 listopada 2008 roku. Według TV Guide Pattinson był początkowo pełen obaw w stosunku do castingu do roli Edwarda, bojący się, że nie będzie w stanie utrzymać poziomu „perfekcji” wymaganej przez jego rolę. Dostał główną rolę we wchodzącym niedługo na ekrany kin filmie „Little Ashes” (2009), w którym gra Salvadora Dali'ego oraz „How to be” (2008) - brytyjskiej komedii i w krótkim filmie „The Summerhouse”(2008).

 • Robert Thomas Pattinson urodził się 13 maja 1986 w Londynie. W wieku 15 lat zaczął amatorsko grać w Barnes Theatre Company. Kilka lat później dostał swoja pierwszą rolę w filmie telewizyjnym "Ring of the Nibelungs" (2004). Jego przełomowym przedsięwzięciem okazała się rola szkolnego amanta Cedrika Diggory'ego w "Harry'm Potterze i Czarze Ognia" (2005). Rolę ta dostał po tygodniu od poznania reżysera, Mike'a Newell'a.
  Jego zainteresowaniem jest muzyka: gra na gitarze i pianinie, a także ma swój zespól o nazwie Bad Girl. Pasjonuje się też sportem.
  Obecnie jest znany z roli Edwarda Cullen'a w ekranizacji powieści Stephanie Meyer "Zmierzch". Kreacja nieśmiertelnego wampira przyniosła mu uznanie krytyków i miliony fanów na całym świecie.

opinie i nagrody