Roberto Benigni

Roberto Remigio Benigni

9,0
10 039 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Roberto Benigni

grający we włoskim filmie otrzymuje oscara za role pierwszoplanową tak samo było z Loren za
"matka i córka" może mi to ktos wyjaśnic ? Bo z tego co wiem filmy niealglojęzyczne oraz aktorzy w
nim grający chyba nie podlegają pod amerykańskie nagordy filmowe chyba że graliby w filmach
anglojęzycznych i dlaczego film nieanglojęzyczny jest w kategorii filmów amerykańskich ?

maciekb80

może po prostu był tak dobry że musieli to docenić

Wojcik3217

Janda w "przesłuchaniu" dopiero była dobra

maciekb80

nie oglądałem, wierzę na słowo, ale Kamiński i Polański wyczerpali zapas Oscarów dla Polaków :)

maciekb80

Bo to był genialny film, który nie dość że zrobił, to w nim jeszcze świetnie grał

maciekb80

Chyba powstała wersja z angielskim dubbingiem. Może ona była oceniana.

shocik

Ach, jednak nie. Pomyliłem się. Ale jest jedna z wersji z zakończeniem zrobionym specjalnie pod Hollywood, gdzie dorosły Giosue mówi po angielsku.

maciekb80

teraz to ja się nawet dowiedziałem że polska aktorka Ida kamińska była nominowana do oscara w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa .

maciekb80

Nieanglojęzyczne filmy mogą być chyba nominowane do wszystkich kategorii poza główną, często zdarzały się nominacje do najlepszych zdjęć, aktorów, czy takich tam.

Bernierdh

Haneke i jego "Miłość" gorąco pozdrawiają ;)

Edit: A nawet pozdrawia sam Benigni, o którym ten temat i jego "Życie jest piękne".

Pauleta

Ach, "Miłość" Hanekego. Cały wszechświat zdaje mi się nieustannie przypominać, że muszę w końcu obejrzeć ten film :)

Bernierdh

Koniecznie :) "Funny Games" również polecam, jeśli też nie widziane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones