Roman PolańskiI

Raymond Roman Thierry Liebling

8,3
14 600 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Roman Polański

co za brednie? czy ja w takim razie też mam polskie pochodzenie?
Roman Polański jest i zawsze był POLAKIEM (od urodzenia i nigdy nie zrezygnował z naszego obywatelstwa) a pochodzenie to on ma żydowskie

mathun

w sumie to jeden z niewielu polaków, którzy przebywając za granicą nie zapomniał mowy polskiej. Każdy wywiad z nim dla polskiej telewizji jest po polsku. Robi karierę za granicą od ponad 50 lat a nie zapomniał ojczystej mowy. to dużo mówi o człowieku. Taka Krupa wieśniara, czy inne celebrytki jej kalibru nie potrafią złożyć zdania bez wtrącenia czegoś po angielsku i z tym naciąganym wieśniac.kim akcentem. I przebywanie za granicą od dzieciństwa nie ma nic do rzeczy, bo taka Yvonne Strahovski - która bardziej podchodzi pod Australijkę o polskim pochodzeniu mówi płynnie w języku przodków. Z obserwacji i życia mogę śmiało powiedzieć ,że tylko te niziny społeczne na emigracji nie uczą dzieci polskiego. To smutne i żałosne zarazem. Też nie rozumiem czemu nazywają Polańskiego "polskiego pochodzenia" a nie "Polakiem". Czy Żydzi mieszkający od pokoleń w Polsce to nie Polacy? Obywatelstwo mają polskie, do szkół polskich też chodzą. Może to wymyślił ktoś zakompleksiony, który wstydzi się bycia Polakiem?

mathun

Już poprawione

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones