Rutger Hauer

Rutger Oelsen Hauer

8,2
16 001 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Rutger Hauer

... i "Tears in Rain" wybaczę mu każdą rolę : ) 10/10

Moananga

Jego rola w Blade Runnerze była wprost jak mió dla moich oczu. Zagrał genialnie, naturalnie. Co tu dużo gadać, świetnie mu to wyszło

mim1312

szkoda ze brak oscara, bo to aktor niepowtarzalny..

priap

A wiecie, co jest najgorsze? Kiedyś w pracy rozmawialiśmy o filmach i jakoś tak zeszło na SF. I teraz uwaga! NIKT - nawet z mojego rocznika - nie zna tego filmu : ((( Na początku myślałem, że mnie wkręcają ale szybko okazało się, że nie, co właściwie jest jeszcze smutniejsze : ( Ale za to znają X-Factor...

Moananga

fajnie ze zagral w batmanie nolana i sin city, wiecej go w takich rolach!!!

priap

Rudger Hauer i Gary Oldman 2 najlepszych aktorów ewer!

mim1312

Widziałem kiedyś wywiad o filmie i okazało się, że całą kwestię do "Tears..." Rutger wymyślił na poczekaniu...! Bo w oryginalnym scenariuszu było tego podobno więcej i bardziej napuszone. Nie pierwszy raz okazuje się, że piękno tkwi w prostocie : ) Czapki z głów jeśli to prawda.

Moananga

https://en.wikipedia.org/wiki/Tears_in_rain_monologue

To prawda. Oryginał był słaby, Rutger stworzył coś niezwykłego.

mim1312

Rutger Hauer aktorem jest świetnym, znakomitym ale niestety niedocenianym, żyje sobie z aktorstwa i chwała mu za to.Nie każdy musi być od razu w głupich superprodukcjach nie dających nic do myślenia. Komercja nie jest dla wszystkich, komercja zabija kino jak lokowanie produktu w serialu TV czy filmie.

mim1312

Końcówkę sam wymyślił więc warto zobaczyć to na dużym ekranie. Bardzo lubię oglądać Obrożę, Ślepą furię, Poszukiwany Żywy lub martwy, W mgnieniu oka itd.

akron

No kocham Cie chłopie;)

mim1312

Najlepsze jest to że to była wymyslona prez niego kwestia;)

Moananga

"Obroża, Poszukiwany żywy lub martwy, W mgnieniu oka, Śmierć w gigabajtach, Vaterland - Tajemnica III Rzeszy, Ślepa furia, Autostopowicz, Nocny jastrząb, Tureckie owoce, Krew bohaterów" - oglądałem i te filmy są też zupełnie dobre, niektóre klasy B. Wiele filmów z Rutgerem to gnioty ale te akurat co opisałem są dobre i godne uwagi.

Moananga

Scena z "Tears in Rain" jest już kultowa. Mało ludzi wie, że tak na prawdę to Rutger Hauer jest autorem tych słów i tego monologu. W ostatniej chwili zmienił skrypt i zaimprowizował monolog w scenie, w której umiera Roy Batty stając się oprócz gry aktorskiej jednocześnie autorem słów. Szkoda tylko, że admini z Filmwebu nie uważają tego za ciekawostkę ważniejszą do umieszczenia niż fakt, że ma 3 siostry.

Scimitar

Każdy użytkownik może dodawać ciekawostki, tylko trzeba podać link do jakiegoś źródła. Zresztą jest to w ciekawostkach dla Blade Runner-a .

Scimitar

czy to o tym filmie mówicie http://www.filmweb.pl/film/Łzy+w+deszczu-1988-10073 ??

nie mogę się doszukać Rutgera w obsadzie, a chciałbym zobaczyć film o którym mówicie.

the_men_from_okinawa

Przecież masz w tytule tematu o jakim filmie mowa - Blade Runner.

Bzyku

Bardzo przepraszam, ale jak ktoś pisze cytuję: <<Scena z "Tears in Rain" jest już kultowa.>>
to pierwsze co mi przychodzi do głowy to, że "Tears in Rain" jest tytułem filmu, a nie określeniem jednej sceny.
Coś mi się bije po głowie, że końcowa scena a filmie "Blade Runner" ma miejsce w strugach deszczu (oglądałem ten film wiele lat temu ostatni raz).
Po drugie: czy to byłby pierwszy przypadek na filmwebie, że w komentarzu pod jakimś filmem, o aktorze grającym w tym filmie wspomina się także jego inne role?

the_men_from_okinawa

Wiem, że czasowo :D ALE, wszystkie komentarze mówią tutaj tylko i wyłącznie o jednym filmie. "Tears in rain" to nie tytuł innego filmu, tylko samego monologu z "Łowcy androidów" :)

syl_kon

Na płycie z muzyką do filmu (kompozytor Vangelis) końcowy utwór też nosi tytuł "Tears in rain".

Moananga

Nie ma Łowcy Androidów bez Rutgera, koleś kradnie każdą scenę nawet jeśli nie musi. Respect.

jbazooka

Popieram! Zagrał to fenomenalnie

Moananga

Szczegolnie w mej pamieci zapadl rolami w filmach BLADE RUNNER, AUTOSTOPOWICZ, NIEOCZEKIWANY ATAK oraz HOBO WITH A SHOTGUN. Ten ostatni pomimo tego ze jest niskobudzetowy i zrobiony w stylu GRIND HOUSE po raz kolejny udowodnil ze HAUER NAWET w wieku 70lat potrafi grac swietnie...

Moananga

taką drugoplanową rolą przebił wszystkich, Oscara jak nic powinien dostać...

Moananga

Scena kultowa! Genialna!

allo_Kitty

To prawda, świetne przesłanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones