Satoshi Kon

8,7
509 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Satoshi Kon

Ja nie znam jeszcze jego twórczości ale po ocenach i jak najbardziej pozytywnych wypowiedziach na forum na temat jego filmów postaram się niezwłocznie to zrobić, dlatego chciałabym się od jakiego wg was filmu powinnam zacząć?

Archea

myślę że najbezpieczniej zacząć od Tokyo Godfathers, bo to jest chyba najbardziej przystępny i najłatwiej wchodzący film, a potem całą resztę ;)

Archea

Trudny wybór paprika pod względem grafiki ale może przez to że oglądałem na dvd a paranoia widziałem z hypera także ciężko wybrać perfect blue też mnie wciągnął czyli wszystkie są dobre.

Archea

rodzice chrzestni też ma fajną fabułę i grafike na dvd

Chucky_Tbg

Filmy Kon'a można podzielić na te bardziej przystępne i te nieco mniej. Do tych bardziej przystępnych należą Paprica, Tokyo Godfathers. Nieco trudniejsze w odbiorze są Millenium Actress, Perfect Blue no i w końcu naprawdę ciężki Paranoia Agent, choć ten wg. mnie jest jego najlepszym dziełem Kon'a i gorąco go polecam.

Archea

chrzestni mi siie nie podobali,za to paprika i paranoia agent...genialne.

Archea

Filmy pełnometrażowe widziałem wszystkie i jak dla mnie:
1) Tokyo Godfathers
2) Perfect blue (dozw. od lat 18)
3) Sennen Joyu
4) Papurika
Pzdr.

Sqrchybyk

A to mój top 4:
1. Perfect Blue
2. Tokyo Godfathers
3. Millennium Actress
4. Paprika

Archea

Na razie oglądałem Millenium Actress i Paranoia Agent, oba oceniam wysoko (opening ze "wspaniałym grzybem na niebie" w tle - genialne). W kolejce Perfect Blue (mam, ale nie mogę obejrzeć - boję się>_>) oraz Paprika (będzie na gwiazdkę, musze obejrzeć!!!).

Archea

1 Millenium
2 Paprika
3 Perfect Blue
4 Rodzice chrzestni

Archea

LP tytuł filmu śr. arytm. głosy
1 Perfect Blue (1998) 7,45 11
2 Millennium Actress (2001) 7,33 6
3 Paprika (2006) 6,78 9

Alternatywny_Top_100

Aktualizacja:

LP tytuł filmu śr. arytm. głosy
1 Perfect Blue (1997) 7,63 30
2 Millennium Actress (2001) 7,67 21
3 Rodzice chrzestni z Tokio (2003) 7,68 19
4 Paprika (2006) 7,00 31

Archea

1. Millenium Actress 8/10
2. Rodzice chrzestni z Tokio 7/10
3. Perfect Blue 6/19
4. Paprika 6/10

Archea

1.Millenium Actress 8,5/10
2.Perfect Blue 8/10
3.Rodzice chrzestni z Tokio 7/10
4.Paprika 7/10
i miejsce 5 serial Paranoia Agent

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones