Shah Rukh KhanI

Shahrukh Khan

8,1
16 522 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Shah Rukh Khan

Powinni wznowić filmy Bollywood do sklepów niewiem dlaczego nagle zrobiło się o nich cicho. Co wy myślicie na ten temat?

don_95

Tak Samo myślę i powinni wrócić do telewizji bo teraz nie ma co oglądać a filmy bollywood są bardzo ciekawe

don_95

Nie każdy trawi filmy Bolly. Dla jednych są ciekawe, dla drugich denne, kwestia gustu.. ;)
Fajnie byłoby, gdyby znów można było znaleźć te filmy, ale nic nie można zrobić. Chociaż ostatnio w telewizji był "Kick", ale to chyba głównie ze względu na to, że w filmie była ukazana Warszawa a nie ze względu na to, że znów mają sprowadzić Bollywood do Polski.

don_95

no i powinny być też w kinach ! :D ja z chęcią poszła bym do kina na filmy Bollywood. :D

MrsVampire

Są w Polsce od czasu do czasu filmy bollywood w niektórych kinach :)

Więcej info:
https://www.facebook.com/bollywoodpoland/

don_95

Trochę to dziwne.

don_95

No niestety tak jest. Jeśli z czegoś telewizja nie ma zysku nie puszcza.
Wiadomo że filmy Bollywood nie są tak popularne jak amerykańskie, ale telewizji by nie zaszkodziło puszczenie w weekend jednego filmu tak jak to kiedyś było na jedynce.

gunia193

A kto teraz tv ogląda, mało kto. Te filmy to dla mnie tak kicz trochę więc nie gustuje. Ale z neta pewnie można zassać. Na tv nie ma co liczyć.

don_95

Mocno po czasie odpowiadam ;) Nie jestem jakimś specjalnym fanem kina hinduskiego, a jeśli już to tego mniej śpiewanego, ale trafiłem na to forum choćby przez to, że mam Netfliksa i na polskim Netfliksie jest kilkadziesiąt produkcji hinduskich, z których część oglądnąłem i to w różnych językach tam używanych, a także amerykańskie czy kanadyjskie produkcje o Hindusach lub dziejące się w Indiach. Dodawane są dość często i nowości, więc masz jakąś alternatywę dla TV czy DVD. Tak nawiasem, jeszcze mało chyba oglądnąłem, bo wszedłem na forum Shah Rukh Khana po oglądnięciu filmu "Dear Zindagi", będąc pewnym, że już tego mężczyznę widziałem w innym filmie, ale to nie on - podobni bywają i mam z tym czasem problem XD
Przy okazji, mógłby ktoś mi powiedzieć dlaczego tak wiele filmów jest w połowie po hindusku/ bengalsku, etc. a w połowie po angielsku? Niektóre filmy są w proporcjach 50/50 albo 3/4 na korzyść angielskiego, a w wielu innych padają zdania typu: "coś po hindusku, parę słów po angielsku, coś po hindusku, słowo po angielsku, coś po hindusku, reszta zdania po angielsku"?

Dear_Prudence

język używany w filmie zależy z jakiego regionu głownie jest nagrywany czyli czy to jest bollywod kollywood itd.
A angielski jest używany ponieważ sami hindusi umieją go dobrze w końcu kiedyś należeli do anglii :)

gunia193

Dzięki :) Tak coś myślałem albo, że łatwiej im mówić uniwersalnym angielskim jeśli sa z różnych regionów; w każdym razie czasem to zabawnie brzmi, bo w połowie rozumiem, co mówia w hinduskich filmach. To mam jeszcze jedno pytanie, na które możesz znać odpowiedź - o co chodzi z tym ruszaniem głowa na boki, w taki sposób jakby głowa była na sprężynie? Robia to czy sa smutni czy sie ciesza czy wyrażaja złość i raczej to zauważyłem wśród tych z ciemniejsza karnacja niż u tych białych Hindusów.

Dear_Prudence

ja osobiście nie zauważyłam tego albo po prostu się przyzwyczaiłam. MOże podaj dokładny jakiś przykład.
Jednak polecam poczytanie o różnych gestach hindusów bo osobiście to pomaga w zrozumieniu filmu

gunia193

Poczytam :)

Dear_Prudence

To fajny gest i powszechny wśród zachowań aktorów. Myślę, że to rodzaj ekspresji emocji w tym regionie świata:). Jak mrugnięcie oka u nas, przybicie piątki czy trzymanie przez niektóre osoby papierosa żarem do wewnątrz dłoni. Taki "dygot" to świadectwo energii, wigoru. A u ( przepraszam jeżeli to kogoś urazi) u Afroamerykanów zauważyłeś też takie ruchy poprzeczne głowy? Są wolniejsze i często znamionują gniew. Kiedy się o coś wadzą to poruszają głową na boki. Rzecz wyniesiona z domu, a powszechna u jakiejś znaczącej grupy ludzi.
A co do "powinny" być filmy Bollywood tu czy tam... Niestety to filmy dla Smakoszy specyficznego kina:). Ja lubię i to bardzo te bajki dla dorosłych, przerysowane, ale o szlachetnych sercach, z przesłaniem... Pozdrawiam Smakoszy:). A swojej kolekcji DVD nie oddam za darmo!

CicheBaBum

ja też mam kolekcje swoją. Ale szukam kogoś kto byłby chętny na wymiane np ? :)

Dear_Prudence

1) To "kiwanie głową na boki". Może tu chodzić o potwierdzenie, "zgadzam się, "słusznie" "O.K." 2) Angielskie zwroty czy słowa to cecha mowy ludzi z miast. Na wsiach i na prowincji nazywają to "angielskim", a tych, którzy tak mówią "Anglikami". Dla języków Indii (jest ich dosyć sporo i bardzo się między sobą różnią) angielski jest językiem uniwersalnym, łączącym ludzi mówiących innymi językami. Nawet kilka procent z 1,5 miliarda Hindusów to miliony ludzi, a są "mniejszości" liczniejsze. Angielski jest obok hindi językiem urzędowym, oficjalnym w skali kraju, a w poszczególnych stanach także języki większościowe dla d. stanu. Powstał nawet termin "Hinglish" (hindi+ english), który ma pokazywać jak bardzo hindi jest "zaśmiecone" angielskim.
3) Jest kanał TV Bollywood. Nie wiem jak dostępny, ale jest.

kkutz

Dzięki wielkie za tak złożoną wypowiedź - dużo mi wyjaśniła. Faktycznie, słyszałem już gdzieś ten zwrot - Hinglish - lecz nie pochylałem się nad tym wówczas. Jeszcze raz dzięki :)

Dear_Prudence

Kurcze ludzie kupcie najtańszą kablówkę, bo czy w Vectrze, czy Multimedii nie mówiąc o jakichś C+ jest Bollywood HD (z polskim lektorem!) w pakiecie, gdzie filmy leca non stop bez reklam. Reklamy i zapowiedzi są tylko pomiędzy filmami.

don_95

Jestem dużo po czasie -.- ale zgadzam się, by spróbowali wznowić filmy. Kiedyś to nie dziś, a dzisiaj jest więcej fanów indyjskiego kina. Jedyne co widziałam w tv w przeciągu dwóch, no może trzech lat, to My Name Is Khan ( ze dwa a może trzy razy był w tv ) i Kick... Na szczęście istnieją kina w niektórych miastach co puszczają bollywood'y , niestety u mnie w mieście rzadko coś leci. W przeciągu dwóch lat wyszły tylko dwa filmy :( u mnie w kinie. I to jeden z tych które najbardziej wyczekiwałam, FAN. Wracając do tematu; jeśli chcieliby wznowić kino indyjskie u nas to powinni zacząć od filmu, który został nakręcony w u nas w górach, czyli Faana. Tak dla odmiany.

don_95

Kurcze ludzie kupcie najtańszą kablówkę, bo czy w Vectrze, czy Multimedii nie mówiąc o jakichś C+ jest Bollywood HD (z polskim lektorem!) w pakiecie, gdzie filmy leca non stop bez reklam. Reklamy i zapowiedzi są tylko pomiędzy filmami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones