Sharlto Copley

7,9
13 029 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Sharlto Copley

Jego afrykanski akcent byl najgorsza strona elizjum, w ogole tego sie nie dalo sluchac.

Ibrah

A dla mnie to powiew swieżości w tym smutnym jak piz..a przehollywodzonym kinie.Moim zdaniem akcent Copley'a jest mega ale każdy ma prawo do własnej opinii boykie:)

NastyMosquito

Afrykański? Na moje to on grał niemiecki akcent, w końu Kruger, afrykański akcent to byl w dystrykcie i był miodzio

kokon123

No przeciez on mowil tak samo w elizjum jak i w 9-tym dystrykcie. Trzeby byc gluchym zeby tego nie zauwazyc.

kokon123

To by się zgadzało, bo on z urodzenia to mówi w języku afrykanerskim (afrikaans jak wolisz), który z językami germańskimi (przede wszystkim holenderskim) ma bardzo wiele wspólnego

ms_rosencrantz

Dokładnie. W końcu poważna odpowiedź na głupie stwierdzenie. Jak ktoś ma chociaż "zielone" pojęcie o Afryce czasów kolonialnych nie wypowiada tak głupich stwierdzeń.

kokon123

Kruger to nazwisko także występujące w społeczności Arfykanerskiej. Nie sądzę, więc, że Blomkamp albo Copley wymyślili, iż ten bohater ma pochodzenie niemieckie.

Ibrah

no, śmieszny ma ten akcent - infantylny trochę.

Muwistar

Może i dla niektórych był śmieszny ale jak dla mnie fajnie wpasował się w osobowość postaci.

Muwistar

A czy on grał Anglika albo Amerykanina? Postać nazywa się Kruger - prawdopodobnie społeczność afrykanerska. Wierzę, że aktor, który pochodzi z takiej społeczności, umie oddać taki akcent najlepiej.

Mowiacy_do_reki

Nieważne ale to nie był typowy dla niego akcent w Elysium. W dystrykcie i europa report slychac jego poiekny akcent z RPA

kokon123

Bo w Elysium grał twardziela, a w Dystrykcie pierdołkę.

Ibrah

bredzisz człowieku! jego akcent w Elizjum był właśnie doskonały. Nie mogłem się go nasłuchać

Abraxus

Gusta i gusciki...

Ibrah

W Twoim przypadku niestety guściki.

azgard30

Dobre sobie. Oceniles film "glupi, glupszy, najglupszy" na 10/10 czyli arcydzielo. Kazdy negatywny komentarz od ciebie bede traktowal jako komplement w tym wypadku.

Ibrah

I dalej tak uważam. Film zdecydowanie zasługuje na 10. W swojej kategorii oczywiście. Gdy oglądałem go po raz pierwszy (jak i nadal ze względu na Jima) bawił mnie do łez. Rzadko można zobaczyć tak śmieszną komedię. Jedynym chwalebnym wyjątkiem jest Mistrz Woody Allen, który jest właściwie Arcymistrzem.

azgard30

Mało się znasz na filmach, skoro nawet nie wiesz, jaki film oceniłeś. W filmie, o którym mowa, nie grał żaden Jim. Sprawdziłem.

Mowiacy_do_reki

on pisał o Głupim i Głupszym i Jimie Carreyu ;)

kokon123

Chyba nie zrozumiałeś, o co chodzi.

Ibrah

Sam zresztą też oceniłeś takie coś jak : Dom latających sztyletów na 10. No i?

azgard30

Strzelasz sobie sam bramki wyskakujac z domem latajacych sztyletow, ktory ma srednia, 7,4 na filmwebie, 7,5 na imdb i 88% na rotten tomatoes od krytykow filmowych. Film dostal dostal BAFTA-e za najlepszy nieanglojezyczny film, a rezyser dostal Saturna za najlepsza rezyserie. Nie osmieszaj sie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
azgard30

Coz, nie jestem fanem "pedziow" jak to ladnie okresliles. Nie zrozumiem homoseksualizmu, ale jezeli ktos juz jest gejem, to niech sobie bedzie. Jego sprawa. Zyj i pozwol zyc innym. Co do brokeback mountain, to jest to bardzo dobry film o milosci wbrew wszystkiemu i wszystkim, o milosci nie popularnej i nie chcianej. Obraz zawiera piekna muzyke, swietne zdjecia i wspaniale kreacje. Wszystko to docenione oskarami i innymi cennymi nagrodami. Wszystko to na nic bo film jest przeciez "szmira o pedziach". Rece opadaja..

Ibrah

Wiesz przecież, że jednemu podoba się kolor zielony a drugiemu nie. To indywidualna rzecz gustu. A mi ten film zdecydowanie nie podobał. Uważam go za infantylny, bezsensowny (kto chciałby film o pedziach oglądać? Nie można było tego samego nakręcić tylko NORMALNIE - mężczyzna z kobietą?) i zbyt "poprawny politycznie. W jakich chorych czasach my teraz żyjemy aby homo filmy kręcić, które nikogo oprócz zainteresowanych nie obchodzą? Ledwo dotrwałem do końca by nie zemdleć z odrętwienia i homopropagandy. Jestem zdecydowanie przeciw nienormalnym zachowaniom. Jak to powiedział JKM : "Z punktu widzenia płciowości nie ma różnicy miedzy stosunkiem dwóch homosiów a stosunkiem człowieka z dziurą w płocie."

azgard30

Normalne zachowanie to statystyka ;)

azgard30

Homoseksualizm to odstępstwo od normy, tak jak mordowanie czy kradzieże. Znaczy, że mamy ich nie pokazywać? Filmy powinny obejmować wszystkie zjawiska występujące na świecie. Homoseksualizm funkcjonuje wraz z powstaniem organizmów wyższych, więc nie rozumiem, dlaczego ma być tematem tabu w kinie. Wczoraj usłyszałem od kolejnej osoby, że na orientację ma wpływ psychika, a nie biologia. Ręce załamać. Człowiek się rodzi z tym. Na pewno jestem przeciw takim sytuacjom, jaka spotkała Alan Turinga.

Ibrah

ty tez koles nie masz za ciekawe noty przy niektorych produkcjac wiec shut tha fu#kup

black_bastard

Podaj przyklad to pogadamy. A jak nie to sam "shut tha fu#kup".

Ibrah

przede wszystkim w Elizjum też gra człowieka z RPA - na ich latającym pojeździe można zobaczyć flagę tego kraju
gdyby nie mówił z tym akcentem, to to dopiero byłoby dziwne

Ibrah

Nie tylko akcent, jego irytująca postać zespsuła mi cały film.

hashman

zgadzam się, co za wredny CHOj z niego, akcent przypomina zniekształcony irlandzki, jak ktoś ogląda Sons of Anarchy to wie o co chodzi,

hashman

A co cię tak irytowało w tej postaci ? Dla mnie najlepsza postać w filmie! Chciałbym go widzieć jako głównego bohatera a nie znów jakiegoś cukierasowatego Maxika..

Ibrah

Świetny akcent w Elysium, chociaż wszyscy piszą o tym że jest Afrykański, co mnie zszokowało, bo dla mnie to on brzmi jak Szkot/Walijczyk :P

Kristofio

Każdy kto głębiej wszedł w naukę języka angielskiego natychmiast zda sobie sprawę ,że Kruger mówi w innym języku aniżeli 3 podstawowe wersje angielskiego (Am,Br,Aus) choć w bardzo, bardzo podobnym języku i nie mówi też z akcentem (typu niemieckim czy szkockim) tylko właśnie posługuje się innym językiem. Przyznaje jednak, że dla laika może to brzmieć nieco jak angielski mówiony przez Szkota czy Niemca :) Dla mnie słuchanie Krugera było jak poezja :) Piękna odskocznia od standardowego angielskiego :)

Ibrah

mi również fatalnie się go słuchało ( jakby cały czas do dzieci słodził ), ale moim zdaniem pasował jednak do jego roli, więc pogodziłam się z tym faktem ;)

Ibrah

Są gusta i guściki, zgadzam się. Ale w tym przypadku popisałeś się ignorancją, bo Sharlto Copley urodził się i mieszka w RPA. Jego akcent jest przede wszystkim naturalny.

NickError

Napisalem "jego afrykanski akcent..." jak myslisz, gdzie sie znajduje RPA? W Azji?

Ibrah

Skąd wiesz, jak brzmi prawdziwy afrykański akcent? I skąd wiesz, że musi brzmieć "ładnie"?
Koleś mówi swoim naturalnym akcentem, więc chyba raczej brzmi naturalnie.

"Napisalem "jego afrykanski akcent..." jak myslisz, gdzie sie znajduje RPA? W Azji?"
Nie rozumiem związku. Meryl Streep grała już nawet z polskim akcentem, a nie jest Polką. Nie rozumiem, o czym piszesz.
A tak dla jasności, RPA leży w Afryce.

NickError

O moj Boze. Czy ty naprawde nie umiesz czytac ze zrozumieniem. W pierwszym poscie pisalem, ze nie lubie jego afrykanskiego akcentu. Ty mi napisales, ze jestem ignorantem bo Copley urodzil sie i mieszka w RPA. NA CO JA NAPISALEM "jak myslisz gdzie sie znajduje RPA? W Azji? - pytanie retoryczne wysmiewajace twoje zarzuty co do mojej ignorancji. Niestety w ogole nie zalapales tego i piszesz mi "a tak dla jasnosci, RPA lezy w Afryce." Jak ktos to czyta to juz chyba peka ze smiechu. Reasumujac - Copley urodzil sie i mieszka w RPA, ktore to znajduje sie w Afryce. Ja napisalem, ze irytuje mnie jego afrykanski akcent. Gdzie tu ignorancja?

Mieszkam w uk i kiedys pracowalem dla jednego pana z rpa i tez mi sie nie podobal jego akcent, poprostu nie lubie poludniowo-afrykanskiego akcentu, uwielbiam za to irlandzki. Wszystko. Skonczmy juz te niezwykle jalowa "dyskusje"

Ibrah

haha własnie oglądałam Maleficent w brytyjskim kinie i mogłam posłuchać jego głosu bez dubbingu. Śmieszny ten akcent, zwłaszcza ,że większość postaci miała brytyjski (nie wiem czemu nie amerykański, skoro to produkcja z Hollywood)
a postać króla odstawała od reszty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones