Sinéad Cusack

Jane Moira Cusack

7,0
1 726 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Sinéad Cusack

Znam ją tylko z „Hoffmana”. Jest tam zaledwie 22 letnią aktorką, ale jest to gra na najwyższym poziomie. Fascynująca, przykuwająca spojrzenia. Wielki talent. Z pewnością widziałem ją jeszcze w „Davidzie Copperfieldzie” ale słabo pamiętam ten film. Marzyłoby mi się obejrzenie jej w „Opowieściach Hollywood” gdzie zagrała Nelly Mann, rolę z której pamiętam Monikę Niemczyk z polskiego spektaklu w reżyserii Kutza. Niestety, wszystkie filmy z nią trudno dostępne. Do „Hoffmana” pojawiły się polskie napisy w Napiprojekcie. Może dzięki temu wzrośnie liczba osób, które poznają ten szczególnie wart uwagi, a tak niedoceniany film?

yan1527

Ładna też, choć niema, jako dwórka w "Alfredzie Wielkim" (1969).

mulholland_2

Słabe recenzje "Alfreda Wielkiego" odbierają mi odwagę by sięgnąć po ten film.
Ale jest jeszcze serial "Północ-Południe" z 2004 roku. Cusack więcej niż dojrzała i grająca takąż.
Dobrze napisana rola i doskonale zagrana. W ogóle film jest ciekawy: ludzie z różnych środowisk społecznych i ich osobiste historie w Anglii czasu rewolucji przemysłowej. Niestety obraz całości psuje słabo zagrana pierwszoplanowa rola kobieca. Pomimo to, warto obejrzeć ten czteroodcinkowy serial.

yan1527

E, nie ma się czego bać. "Alfred" ma wiele zalet, aurę zimnej i ponurej Anglii, brutalne, ale pokazane z rozmachem bitwy, solidną porcję wyśmienitego aktorstwa (David Hemmings!, Michael York i Prunella Ransome). Film dla fanów brytyjskich fresków kostiumowych przełomu lat 60. i 70. np. "Oto jest głowa zdrajcy", "Becket", "Tragedia Makbeta" czy "Anna tysiąca dni". Może nie jest tak dobry, ale aspiracje są silne, filmowi nie można odmówić staranności w wykonaniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones