Stanisław Brejdygant

6,8
1 182 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Stanisław Brejdygant

Na łamach gazety wyborczej wymęczył taki oto list do merkel ...

„Szanowna Pani Kanclerz, (…) wiele pięknych, szlachetnych inicjatyw nie funkcjonuje dziś z winy obecnego mojego rządu, który to rząd (…) uważa, że może być władcą dusz naszych i sumień. Otóż oświadczam, że nie może. Nasze sumienia i nasza świadomość nie chcą dopuścić, aby nasz naród, nieraz już przegrywający z innymi silniejszymi narodami, a także z nieubłaganymi prawami historii, kierowany przez nieodpowiedzialnych szaleńców po raz kolejny stoczył się w przepaść. A wiem, dziś jest blisko krawędzi. Mój rząd wystąpił ostatnio z żądaniami od Niemiec reparacji wojennych.(…) nawet mało inteligentny człowiek, ktoś z niewielkim wykształceniem, nie może nie wiedzieć, że to, co czyni mój rząd obecnie, to jest humbug, tandetna, propagandowa zagrywka obliczona na poklask najbardziej nieświadomych rodaków. (…)Wiem, że czyni Pani niemałe wysiłki, by pertraktować z obecnym rządem mego kraju. I wiem, że czyni Pani to bona fide, w dobrej wierze. I wiem, że moi przywódcy nie rozmawiają, niestety, w dobrej wierze. Mam pełne prawo przypuszczać, że odwołując się, w sposób absolutnie cyniczny, do antyniemieckich fobii ludzi prostych, budząc niechęć, ba, nienawiść, prowadzą mój kraj i mój naród ku zagładzie.(…) A teraz powrócę do pierwszego zdania mego listu, do wyrazów szacunku i podziwu dla Pani. Otóż uważam, że jest Pani niezwykłym politykiem. Ratuje Pani bowiem godność polityki, nie odbierając jej walorów moralności. Dla małych, karłowatych politykierów polityka to jedynie gra. Zatem grają oni sobie. Za nas. I niby dla nas. I to jest przerażające, bowiem czynią to ludzie skończenie niemoralni. Dla Pani, wiem to, bo jest to czytelne, moralność jest ważna. To rzadkie, Boże, jak bardzo rzadkie! (…)Na pewno przy swym niewątpliwie dobrym sercu i światłym umyśle popełniła Pani błąd, otwierając, jakby to powiedzieć, zbyt szeroko wrota dla uchodźców. Ale, Boże, jakbym ja chciał mieć takiego przywódcę kraju jak Pani, kogoś, kto popełnia takie błędy! W imię miłosierdzia. I ludzkiej solidarności.(…) Na koniec to, o czym jestem przekonany: jest Pani prawdziwym mężem stanu. (…)Wiem, że nie jest Pani łatwo, demokracja jest bezwzględna, trzeba zdobywać głosy. Ale ja wiem, że to Pani i tylko Pani jest jedynym w mojej ojczystej Europie mężem stanu. Cóż, liczę na młodego człowieka z Francji, na prezydenta Macrona. Oby nas nie zawiódł. Obyście obydwoje uratowali moją większą ojczyznę (bo ta mniejsza, najbliższa memu sercu, to Polska) Europę.Pozwoli Pani, że zakończę angielskim zwrotem, bo po polsku tak listów się nie kończy, a ja właśnie tak chciałbym go skończyć: God bless you!

vin324pl

Nie wierzę

tyska_19_2

:O :\

vin324pl

Szanowałem tego aktora, ale teraz jest dla mnie nikim.

Andrzejcoolziomek

Ma ponad 80 lat i pewnie psuje mu się już w głowie.

Andrzejcoolziomek

I ma nieślubne dziecko:-P
Od razu wydawał mi się podejrzany...
Cichociemny, jak to moja ciocia mówi, tak właśnie:-)

vin324pl

Ale co jest w tym liście nie tak?

tellchar

Wszytko

vin324pl

Skąd wgl to wziąłes?

vin324pl

Ten list brzmi dzisiaj - gdy polityka Niemiec i Merkel w szczególności kompletnie zbankrutowała - jak zjadliwa kpina. To właśnie ta "szlachetna" polityka doprowadziła do śmierci tysięcy Ukraińców, bo rozzuchwaliła i faktycznie wsparła Putina.

vin324pl

I oni to gowno opublikowali, a ludzie w komentarzach jeszcze przyklaskiwali i dziekowali za "wspaniale slowa". Ja tam p...e, ja sie nie odzywam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones