Stanley Kubrick

8,9
13 434 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Stanley Kubrick

Cześć,
potrzebuję Waszej pomocy. Piszę pracę licencjacką, mam dopiero rozdział (na temat Lśnienia). Przy tworzeniu ogólnego planu pracy wpadł mi do głowy pewien pomysł. Zastanawiam się nad zmianą tematu na motyw szaleństwa i przemocy w filmach Kubricka. Niestety oglądałam (wielokrotnie) tylko dwa dzieła tego Pana, tzn. "Mechaniczną Pomarańczę" i wspomniane wyżej "Lśnienie". Jestem pod ogromnym wrażeniem kunsztu obydwóch filmów, niestety nie znam żadnego innego z dorobku Kubricka. Czy ktoś bardziej obeznany w temacie mógłby mi podpowiedzieć czy motyw szaleństwa i przemocy przewija się w innych jego filmach? Jak tak, to jakich? Poproszę o tytuły. I ewentualny krótki opis (bez spoilerów) w jaki sposób się te motywy objawiają, żebym mogła nadrobić zalegości. Poproszę też o ranking, które z tych filmów są najlepsze, najlepiej ukazują ten motyw itd. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. <3

Mrs_Self_Destruct

Pewnie już po czasie, ale napiszę, że w Full metal jacket Kubrick ukazał szaleństwo spowodowane przez nieludzkie traktowanie.

Mrs_Self_Destruct

Hej, i w która stronę poszłaś w pracy na temat Kubricka bo też zaczełam o nim pisać ale trochę się pogubiłam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones