Steve Wozniak

Stephen Gary Wozniak

7,8
16 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Steve Wozniak

kto by pomyślał, że ma polskie pochodzenie?

nieznajomy43

Przecież już po samym nazwisku można to dostrzec.

dirt16

ale często można wnioskować, że ktoś po nazwisku ma polskie korzenie a później okazuje się, że ma ukraińskie lub rosyjskie. Dopóki się to nie potwierdzi można tylko gdybać.

nieznajomy43

Wożniak to akurat polskie nazwisko ;p

filmowy_laufer

Oczywiście, sam miałem znajomego o takim nazwisku, ja też mam polskie (dość powszechne) nazwisko Wasilewski, ale jeśli przeczyta je się miej więcej tak Was(y)ilewski to już brzmi jak by było rosyjskie. :)

nieznajomy43

Wiem, wiem, ale akurat Woźniak jest typowo polskie, bo pochodzi od polskich słów. Jeśli spotkasz to nazwisko przy osobie z zagranicy, to możesz mieć pewność że ma polskie pochodzenie :P

nieznajomy43

Donald Tramp też ma. Choć nie wynika to z nazwiska. Jego babcia była Polką. Schemat ten sam

wtc3

Tramp nie ma polskich korzeni, jego przodkowie pochodzili z Niemiec, Szkocji i Szwecji. Nie miał żadnej babki z Polski. Skąd wy ludzie bierzecie takie informacje?

nieznajomy43

A co za różnica?
Polacy to i tak jeden z najbardziej ograniczonych duchowo/umysłowo narodów. Polak, nie Polak, poprostu człowiek...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones