Steven Soderbergh

Steven Andrew Soderbergh

7,0
4 034 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Steven Soderbergh

Za szybko kręci swoje filmy coś mi się zdaję, dlatego są pozbawione treści. Zamiast nabierać dojrzałości są wypuszczane od razu. Ma kilka naprawdę słabych filmów. Reszta jest co najwyżej poprawna, a wynika to właśnie z tego, że niezbyt dba o swoje dzieci. :P Do tego jest przewidywalny w doborze obsady, aż do przesady. "Erin Brockovich" (ew. "Panaceum") i na tym kończy się dla mnie Soderbergh. Pozdrówki.
PS. Wielu filmów zwyczajnie nie dokończyłem, dlatego pozwoliłem sobie ich nie oceniać ;) peace!

Looter

"Myślę, że dla reżysera wychowanego na filmie (rejestrowanego na taśmie filmowej), video jest swego rodzaju "techniką dla idiotów". Nie stawia żadnych absolutnie trudności. Oświetlenie jest zawsze wystarczające, ruch nienaturalnie lekkiej kamery zbyt łatwy, a taśma, którą można zmazać w każdej chwili, jest nieograniczona. Wszystko to powoduje, że w czasie pracy nie ma napięcia, nie ma atmosfery ostateczności i ryzyka. A to właśnie charakteryzuje pracę nad dobrym filmem i to musi towarzyszyć również zdjęciom próbnym.
-
Andrzej Wajda, "Powtórka z całości"
https://www.youtube.com/watch?v=xxYGv4dTny8

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones