Steven Spielberg

Steven Allan Spielberg

8,1
25 729 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Steven Spielberg

Steven Spielberg jest moim zdaniem najlepszym reżyserem na świecie :) Potrafi stworzyć film o każdej tematyce.Bardzo dobrze dobiera aktorów i wspaniale potrafi przedstawić uczucia jakie powinny znaleźć się w danej chwili.Dla mnie jest to reżyser numer 1 na świecie;)

użytkownik usunięty
ewa_35

)))))))))))))))))))))))))P O P I E R A M(((((((((((((((((((((((((

ewa_35

Czy o tym, że jest najlepszy świadczy to, że:
-potrafi zrobić film o każdej tematyce? (czy robił film o produkcji gwoździ? nie, nie robił. skoro nie robił, to skąd wiesz, że umiałby go zrobić?)
-dobrze dobiera aktorów? (po czym poznajesz, że dobrze dobrał aktora?)
-wspaniale przedstawia uczucia...? (jakie są warunki wspaniałego przedstawienia uczucia?, co trzeba zrobić by je wspaniale przedstawić?)

:)

Maldoror

Nie wiem po czym poznaje,ale potrafie tez poznac ,ze jestes kretynem :)
Pozdrawiam ;]

ewa_35

Tak, jestem kretynem :)
Może to kobieca intuicja?:)

Maldoror

Nie no nie będę się kłócić ;)
Według mnie jest On najlepszym reżyserem ,dla Ciebie może być beznadziejnym :) Każdy ma prawo się wypowiedzieć..ale ja Go lubię najbardziej....
Heh no a może masz rację.. :P ..może to intuicja :D ;)

ewa_35

dla mnie jest w top 5 najlepszych rezyserow. jest wybitny i niepowtarzalny ale filmu o kazdej tematyce napewno nie zrobi... stylu Tarantino, Scorsese czy Burton na pewno nie podrobi :)

ewa_35

A ja nie popieram. Co prawda nakręcił sporo bardzo dobrych filmów, jak chocby Lista Schindlera czy Szeregowiec Ryan, ale jak dla mnie za często brał sieza totalną chałę, ze choćby wspomne wojnę swiatów, szczęki i indianę jonesa.

Nano

glupi jestes,

pozycja Stevena w branzy filmowej, potwierdza jego poziom jako rezysera. okreslajac jego filmy jako ''chała'' osmieszasz sie... i kazdy inny kto ma podobne zdanie rowniez

pseudo artysci...

zwol

"pozycja Stevena w branzy filmowej" potwierdza tylko to, że jego filmy się sprzedają, co wcale nie świadczy o tym, że są dobre.

Lubie_chipsy

Nie tylko, się sprzedają, ale i są bardzo wysoko cenione przez krytyków, nagradzane przez różne akademie i bardzo lubiane i cenione przez widzów.

Szajba

zgadza sie,

filmy robi sie dla ludzi. jesli dany obraz ma rzesze fanow, to znaczy ze rezyser jest bardzo dobry...

po co komu kolwiek filmy autorskie, robione przez marnego rezysera tylko i wylacznie dla siebie oraz grupy krytykow filmowych o zawyzonym ego, dla ktorych komercja to szatan wcielony

zwol

Nie zgadzam się:

- z Ewą, (autorką tematu) uważającą że Spielberg jest najlepszym reżyserem - choć na pewno jednym z najlepszych. Tak naprawdę to nie chcę nie zgadzać się z tym co napisałaś, przez pewien czas to był też mój ulubiony reżyser więc doskonale Cie rozumiem.

- zupełnie z Nano, moim zdaniem z wymienionych przez niego filmów tylko "Wojna światów" jest kiepski i nie trzyma klasy. "Indiana Jones" to kalsyka filmów przygodowych, na nim wiele dzisiejszych filmów się wzrouje a i sceny jak choćby ucieczka przed toczącym się głazem przeszła do historii - chociaż tu jeszcze jakoś mogę zrozumieć, że można nie lubić tego filmu, za to trzeba a przynajmniej powinno się go docenić. Co do "Szczęk to według mnie obok "Szeregowca..." jego najlepszy film. Spielberg przewyższając wiele kiczowatych, gumowych i durnie wyglądających gadzin z filmów które powstawały w latach 80 a nawet jeszcze i w 90, potrafił już prawie 30lat temu nakręcić realistyczny i prawdopodobny film o ataku rekina. To naprawdę świetny film z tego gatunku.

- absolutnie i w 100% z Zwoltyshem. Przez pewien czas myślałem, że to żart z jego strony ale po kilkukrotnym przeczytaniu jego tekstu doszedłem do wniosku, że jednak pisze na serio. Nie popieram i co najważniejsze nie rozumiem jak można uważać, że jeśli dany film zdobędzie wielu fanów to reżyser jest bardzo dobry. Za przykład weźmy reżysera "American Pie" który nie sądze żeby nakręcił więcej niż 8 i to bardzo kiepskich (czyt. młodzieżowych) filmów. Uznając, że jeśli duża grupa ludzi, nie patrząc czy są to nieukształtowane psychicznie nastolatki czy niedorozwinięte buce lubi jakiś film to znaczy, że jego reżyser ma talent jest wielkim błędem - tak naprawdę reżyser ten dobrze trafił w przeciętne lub często marne/kiepskie gusta danej, sporej części widzów.
Sądząc tak jak pisze Zwoltysh - Martin Scorsese jest reżyserem gorszym lub równym jak choćby pierwszy lepszy reżyser specjalizujący się w filmach z Lindsay Lohan czy innej gwiazdeczki, które teraz zarabiają miliony dolarów.

Pozdrawiam K.

Kowalblebleble

'American Pie' to bardzo zly przyklad...

Spielberg m fanow w kazdym przedziale wiekowym, jego filmy oglada kazdy, a wymienione przez ciebie gowno to sezonowy hit dla grupki nastolatkow

zastanow sie co piszesz

zwol

American Pie to rzeczywiście głupi przykład :|
Heh widzę ,że temat się rozwinął...
Może uważam ,że Spielberg jest najlepszy ,bo jeszcze za mało filmów obejrzałam,a...może nawet po obejrzeniu innych filmów ..inych reżyserów nie zmienie swego zdania:) nie wiem...ale hmm chodzi mi o to ,że dla mnie On jest nr jeden ..każdy ma wkońcu inny gust;)
Ale zgadzam się z tym,że miał również beznadziejne filmy np. "Wojna Światów"...no ale nikt nie jest ideałem..
Za jego najlepszy film uważam "Szeregowca Ryana" :)
Pozdrawiam :)

ewa_35

Wojna Światów wcale nie była beznadziejna jeden z najlepszych filmów o ataku kosmitów jak nie najlepszy co wy piszecie jak możne sie wam Wojna Światów nie podobać nie rozumie porównując do takiego np Dnia niepodległości to Wojna Światów jest tysiąc raz lepsza !!!

zwol

1.Nie zrozumiałeś tego co napisałem i skomentowałeś to jakimś bełkotem.

2.Piszesz, że Spielberg ma fanów na całym świecie... itd. powiedz mi gdzie ja napisałem coś przeciw Spielbergowi, że chcesz go bronić?

3.Jak zauważyłeś - a raczej jak nie zauważyłeś wymieniłem tylko jedno sezonowe gówno - "American Pie" nie pojmuję czemu użyłeś liczby mnogiej.

4. Wcześniej piszesz: "Jeśli obraz ma rzesze fanów to znaczy, że reżyser jest bardzo dobry" - nie wiem o co Ci chodziło ale czytający można to zrozumieć tylko w jeden sposób, a mianowicie taki, że według Ciebie twórca który nakręcił cokolwiek co lubi masa jest świetny - nie odnosisz się tu do Spielberga tylko w ogóle do KAŻDEGO reżysera. Więc rozumiem to tak że według Ciebie reżyser "American Pie" jest znakomity bo masa lubi "American Pie".

5. No i Twoje rozwodzenie o filmach autorskich jest według mnie 100% wcieleniem głupotki. Powiem Ci tylko, że Metallica też podobno gra dla siebie - więc według Twojego rozumowania ich muzyka nie jest chyba nikomu potrzebna.

Kowalblebleble

przeczytaj uwaznie co napisalem i nie rob z siebie idioty

dobranoc

zwol

Don Kichot z Manchy. Walka z wiatrakami. Sekretem zwycięstwa jest porządna, przekonująca argumentacja. Brak umiejętności opisania tego co ma się na myśli jest w dzisiejszych czasach często spotykana.

Przeczytaj uwaznie co napisalem i nie rob z siebie idioty.

Szajba

Masz absolutną rację jego filmy są nie tylko cenione ale i dużo zarabiają Spielberg to mag kina mistrz w tym zawodzie oby nakręcił jeszcze parę dobrych filmów mam nadzieję kiedy zobaczyłem jego park Jurajski szczena mi opadła

Nano

Nano gratuluję gustu filmowego jeżeli dla ciebie "Jaws" to chała...

ewa_35

Jeśli mówimy o żyjących reżyserach - to Spielberg jest no. 1!

użytkownik usunięty
Sqrchybyk

Oj. nie!!! niezgodze sie z tobą.
Dla mnie najlepszym z żyjących reżyserów jst James Cameron.
Pozdro.

Cameron?? Ten facet owszem stworzył kilka arcydzieł, a nawet konkretnie powiem. Jest to Titanic, Terminator 1 i 2 oraz Obcy decydujące starcie(choć za arcydzieło tego nie powinienem uznać). Spielberg ma na koncie o wiele więcej reżyserii i niemalże każda jego produkcja jest arcydziełęm. Stworzył tego znacznie więcej niż Cameron, co nie znaczy, że Cameron jest słaby, wręcz przeciwnie :)

Ha ha Cameron na 3 miejscu nakręcił dobry Avatar obcy decydujące starcie reszta to przeciętniakiem albo słabe filmy terminator jeszcze trzyma poziom

Ha ha Cameron nakręcił dobry Avatar obcy decydujące starcie reszta to przeciętniaki albo słabe filmy terminator jeszcze trzyma poziom Steven Spielberg na pierwszym miejscu najlepszy rerzyser świata i koniec

ewa_35

Nie rozumiem jak kurwa może być świetnym reżyserem......!
Facet wciska ludziom te swoje kiczowate filmy a oni płacą mu za to ciężkie pieniądze....!

Wielkim reżyserem jest Bergman, Antonioni, Felini ale nie ten komercyjny cwaniak Spielberg...!

Ortalion

Nie marudz :PP
Sam jesteś cwaniak
hrhrhr

Ortalion

Ortalion, to ciekawe czemu Uwego Bolla filmy się nie sprzedają... Przecież wg twojej teorii powinny sprzedawać się jak świeże bułeczki. Bo zrobił film i go sprzedaje? A ja Ci powiem, czemu. Bo Spielberg każdym swoim filmem potwierdza, że jest geniuszem i dla tego ludzie kupują jego filmy i chcą oglądać coraz to nowe. Uwego Bolla filmy to dno i dla tego nie kupują jego filmów. Prosta zasada.

Szajba

Szajba - Dobry nik!
Spielberg może i jest geniuszem bo w końcu nie każdy potrafi zbić taką kasę jak on, ale na pewno nie ma to nic wspólnego ze sztuką. Krótko mówiąc to świetny biznesmen, ale nie artysta.....!

Ortalion

Amen. Co się dzieję z ludźmi, że stawiają takiego "szpilberga" w gronie najlepszych reżyserów....

Ortalion

Cos ty powiedział Cwaniak przeproś spilberga dobrze że tego nie przeczyta bo by mu serce pękło Bergman to najgorszy rerzyser widziałem wiele filmów Bergmana i żaden mi się nie spodobał a Spielberg to mistrz kina wszystkie filmy które ja widziałem z jego rerzyserii mogę oglądać bez końca

ewa_35

Ja osobiście zdecydowanie wyżej stawiam Hitchcocka, ale Spielberg rzeczywiście jest świetny i jak na razie na żadnym z jego filmów się nie zawiodłam("Wojna światów" nie była słabym filmem, tylko widocznie antyfani Toma Cruise'a się do niej przyczepili, albo ci współcześni pseudokrytycy, krytykujący filmy, których nie zrozumieli).

Veda12

Spielberg jest dobrym rezysrem, nawet bardzo dobrym,ale nie najlepszym. Mozemy go zaliczać do najlepszych, bo najlepszego reżysra nie ma. Kwestia gustu jest wybór najlepszego i nigdy się nie dogadamy ,który jest najlepszy. Każdy reżyser miewa gorsze i lepsze filmy. Tak też jest ze Stevenem.

El_Mojsze

kiedy zacząłem czytac wasze wypowiedzi to zacząłem sie zastanawiac czy jest najlepszy...! ale jak jeszcze raz popatrzyłem na jego liste filmów to już nie mam wątpliwości! jest THE BEST!!:D

ewa_35

Reżyser idealnie wpasowujący się w manieryzm filmowego mainstreamu. Tworzący kino schematyczne, niejednokrotnie paskudnie nieciekawe i przerośnięte w zamiarach. Znakomity jednak twórca sztuki pop-kultury, strawny w formie dla ojca jak i jego dziesięcioletniego syna. Wszyscy szczęśliwi. Rozrywka pełną gębą, męcząco dosłowna i płytka, często spłycająca dobry materiał wyjściowy jakim jest scenariusz. Mimo wszystko dobry, znakomicie czujący kino... ale żeby od razu najlepszy?

ewa_35

Spielberg zarobił niewyobrażalną kasę, ale nie przesadzajmy. W końcu nie dlatego uważa się go za geniusza. Nakręcił sporo hitów, ale tworzy też kino ambitne, tylko debil tego nie dostrzega. Ale po tym jak przeczytałem że Liste Schindlera zrobił pod publiczkę i żydków z akademii filmowej to już nic mnie nie zdziwi. "Lista..." nie zarobiła więcej niż Aerican Pie czy Bruce Wszechmogący. A przecież Spielberg mógłby robić tylko filmy komercyjne. Tak jak naprzykład Ridley Scott. Nie twierdze że Scott nie robi świetnych filmów, ale każdy jego film to czysta komercja. Tak samo Ron Howard. Ale tego jakoś nikt się nie czepia. Bo zresztą nikt nie nazywa Howarda geniuszem. Więc dlaczego mówi się tak o Spielbergu? Bo "Imerium Słońca", bo "Lista Schindlera", bo "Szeregowiec Ryan". Komuś się te filmy filmy nie podobają, trudno. Ale niech nie obrzuca mięsem świetnego filmowca. Nie można wybrać najlepszego reżysera na świecie. Zwroćcie uwagę na to, że ani Akademia Filmowa, ani żadne ważniejsze czasopismo czy też kanał filmowy nie ogłaszał nigdy takiej listy czy rankingu. Jednak niezaprzeczalnym faktem jest to, że gość należy do najwybitniejszych twórców współczesnego kina i kina w ogóle. Tuż obok Hitchcocka, Kubricka, Scorsese czy Coppoli.

ewa_35

podobnie jak ja znacie malo rezyserow...... mowicie tylko o chodnikowych gwiazdach, pomnikach amerykanskiego kina.

ewa_35

ja kocham filmy tima burtona może i są mroczne ale to jest jego styl i mi się

ewa_35

ale w rankingu go nie ma

ewa_35

Wajda to jest najlepszy reżyser na świecie !!

ewa_35

Popieram. Powinni mu dać jakiegoś Oscara za całokształt myślę. W pełni zasługuje.

Cartner

Mój ranking:

1.Francis Ford Coppola za "Bram Stoker's Dracula", "Rozmowę" i "Ojca Chrzestnego" oraz "Cotton Club"
2. Stanley Kubrick za "Barry Lyndona", "Oczy szeroko zamknięte", "Odyseję Kosmiczną", "Lśnienie"

3. Martin Scorsese za "Infiltrację", "Wyspę tajemnic", "Bez stałego adresu: Bob Dylan ", "Ostatnie Kuszenie Chrystusa"
4. Denis Villeneuve za "Labirynt" i "Pogorzelisko"
5. Krzysztof Kieślowski "Dekalog" i "Trzy Kolory"

oraz wyróżnienia ;) dla: Steven Spielberg za "Listę Schindlera", Michael Mann za "Gorączkę", Giuseppe Tornatore za "Konesera", Damien Chazelle za "Whiplasha", George P. Cosmatos "Tombstone" i paru innych za ich 1 film :)


to tak na szybko:)

ewa_35

Spoko, tylko ze Spielberg jest raczej bardzo dobrym rzemieslnikiem i np. za dobor aktorow czy tematyke danego filmu nie odpowiada on ale studio czy producenci.Napewno nagral mase swietnych rozrywkowych filmow.Lecz spora liczba z nich jest przeslodzona , zbyt duza dawka patosu w niektorych tez nie przemawia na plus. Ja Spielberga traktuje jako dobrego rezysera "do wynajecia". Jednak nie znajduje u niego orginalnego stylu, a jego filmy, jesli byly przelomowe to raczej ze wzgledu na walory wizualne, efekty specjalne etc. Czyli w sumie rzeczy ktore nie sa glownie zasluga rezysera a bardziej ekipy i budzetu jaki ma film. W kinie autorskim nie ma polotu do najwiekszych tworcow kina. Pozdr.

ewa_35

moiom zdanien 100 % prawda wszystkie jego filmy zarobily 13 miliardów dolarów potrafi stworzyc tak film i taka historie ze wciaga od samego poczatku szczególnie jego park jurajski

Rafal350a

Park Jurajski oglądam codziennie ten z 1993 roku jest 100 razy lepszy od jurassic world z 2015 roku mimo że film ma już 25 lat od 1993 roku do 2018 roku minęło 25 lat a wciąż się go dobrze ogląda

ewa_35

moim zdanie 100 % prawda najlepszy rerzyser swiata

Rafal350a

Masz obsolutną rację teraz będzie jego film ready player one w 2018 idę koniecznie bez dwóch zdań zwiastun mnie zachęcił i zwiastun ma już 13 mln wyświetleń

ewa_35

Za park jurajski 1993 jest dla mnie rerzyserem najlepszym na świecie wystarczy ten film

ewa_35

Napewno najlepszym za jego park jurajski 1993 najlepszy film na swiecie najlepszy kocham dinozaury od dziecka niektore byly ogromne jak zauropody jak diplodok czy argentynozaur czy brachiozaur o wadze az 100 ton nawet wtefy zycie na ziemi bylo ogromne kocham dinozaury i spilvera te dinozayry jego wygladaja jak zywe

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones