Sven Nykvist

Sven Vilhem Nykvist

8,4
1 632 oceny zdjęć
powrót do forum osoby Sven Nykvist

Nykvista poznałem na Camerimage w Toruniu w '96 lub '97. Po prostu podszedłem w czasie przerw projekcjach filmów i zagadałem. Pamiętam moja radość z obcowania w 4 oczy z facetem od Bergmana, piękne zmarszczki na twarzy i spokój z jakim ze mną rozmawiał (po angielsku, ze szczylem który posługiwał się licealnym angielskim - rozumiecie ;)).
Ale najbardziej mi utkwił sam moment w którym pojawił się Sven:
Otóż w czasie pomiędzy projekcjami filmu, na głównej auli (sali gdzie były projekcie filmów), nagle, w pierwszym rzędzie pojawiło się kilkunastu fotoreporterów (błysk flesza za błyskiem - znak że jest ktoś znany), małe zamieszanie. Chwilkę jakąś po tym zjawiła się na scenie prowadząca imprezę Hanna Smoktunowicz i powiedziała coś w stylu:
"... Nikt nie spodziewał się że przerwie film, i przyjedzie i to w dodatku w swoje urodziny...."
potem wjechał tort i wszedł bardzo wysoki, szczupły staruszek, który powiedział coś takiego:
".. nie pamiętam ile mam lat, ale pamiętam ile zrobiłem filmów: dokładnie 124"

Magiczne to było.
Autograf i zdjęcie z Mistrzem jest. W sumie to ostatnia pamiątka związana z Nykwistem jaką mogłem mieć okazję zdobyć.

elemelek

Spotkanie się z najlepszym operatorem to jest coś.

elemelek

wow, niesamowita sprawa, nawet nie wiesz jak bardzo ci zazdroszczę, niestety dla mnie i dla innych fanów Svena Nykvista takie marzenie jest nierealne, nawet nie wiesz jak bardzo mnie nakręciłeś.

elemelek

Wspaniałe! Gratuluję!!! Masz to na całe życie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones