Tadeusz ŁomnickiI

8,6
26 222 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tadeusz Łomnicki

Przeważnie określany mianem wybitnego. Na scenie niestety nie miałem okazji go zobaczyć, więc pozostaje wierzyć, natomiast jeśli chodzi o film - bywało różnie... Oprócz świetnych ról zdarzały się momenty sztuczności albo granie na jedną nutę.
Tak czy inaczej - legendą pozostanie.

jan_niezbedny0

Dopóki nie zobaczyłem kilku spektakli teatralnych tv : "Szalbierza", "Stalina", "Moliere czyli zmowa świętoszków" a przede wszystkim "Ostatniej taśmy Krappa". też myslałem jak Ty. Nie pamiętam filmów, w których "grał na jedną nutę". Raz był cwaniaczkiem (Kamienne niebo), innym razem ideałem (Pan Wołodyjowski), a jak grał świetnie u Koterskiego! Jedynie do radia się nie za bardzo nadawał, co zresztą sam przyznawał.

Myszkin_filmweb

I zatwardziałym komunistą był- choć to na grę aktorską nie wpływało.

Morska_Bryza

Był w patrii, ale raczej nie był zatwardziałym komunistą. Miał odwagę wystawić jako pierwszy w Teatrze na Woli "Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna", sztuka ośmieszajaca komunizm. Oddał legitymację po wybuchu stanu wojennego.Myślę, że był socjalistą idealistą. Marta Lipińska opowiadała, że on naprawdę bardzo się angażował w to co robił. Nie dla kariery.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones