Terry Gilliam

Terence Vance Gilliam

8,1
4 038 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Terry Gilliam

Jaką książkę/scenariusz/film?
Ja zdecydowanie Alicję w Krainie Czarów, może Mistrza i Małgorzatę

delurr

może adaptację powieści Rogera Zelaznego - "Stwory światła i ciemności", albo powieści "Pan światła", z tego co wiem, tą drugą miano już kiedyś ekranizować

delurr

"Turms Nieśmiertelny" Miki Waltariego

delurr

Ubik / Klany planety Alfa

krzychun

też chciałem napisać Ubik :) albo gdyby zrobił biografię Dicka to też mogłoby być świetne. Dick zasłużył sobie na takiego reżysera.
Z naszych autorów to by się przydała ekranizacja "Miasto światłości" i "Podróż poślubna Pana Hamiltona".

delurr

Ja bym chciała zobaczyć adaptację "Dobrego Omena" Pratchetta, lub jakieś inne tytuły tego autora.

delurr

Genialny pomysł z tym "Mistrzem i Małgorzatą" - genialna książka

delurr

Proces i Jądro Ciemności

delurr

Wiele można wymienić, ale z wyzwaniem np.: "Piana zludzeń" Viana lub "Jesli zimowa nocą podróżny" Calvino

delurr

Ekranizację Mr. vertigo Paula Astera.

delurr

Amerykańscy Bogowie

delurr

Może coś o surrealistach, np.: o Dalim.

użytkownik usunięty
delurr

Zdecydowanie "Kosiarza" T. Prachetta i może jeszcze "Wolnych Ciut Ludzi". Uwielbiam tego autora!

delurr

"Valis" Dicka w adaptacji Gilliama mógłby być nawet lepszy od Las Vegas Parano

delurr

Faust Goethego, Wahadło Faucoulta Eco, Głos Pana Lema, Forsa Martina Amisa, Możliwość wyspy Houellebecqa, Thorgala jako mini serial

delurr

Cokolwiek od Neila Gaimana i może adaptacje Neuromancera.

delurr

nic co znam przede wszystkim jego pomysły

delurr

Coś autorskiego, lecz trochę odrobinę mniej przerysowanego niż np "Imaginarium". Jakąś bajkę dla dorosłych... Ja chce bajkę...

delurr

Coś w klimatach którejkolwiek powieści/opowiadania Neila Gaimana, albo "Alicji w krainie czarów". Gilliam jest świetny w tego typu surrealistycznych klimatach.

delurr

rok 1984- georga orwela...założę się, że nawet z sagi zmierzch wyszło by mu coś ciekawego! ten pan ma TALENT

retro_woman88

myślę, że drugi raz nie chciał by kręcić czegoś na podobę brazil.

delurr

"Czarnoksiężnik z krainy Oz". Tylko on, ewentualnie jeszcze Tim Burton, byliby zdolni nakręcić godny remake klasyka z 1939 roku.

delurr

Ja tam sugeruję "Trzy stygmaty Palmera Eldritcha" lub "Próbę kwasu w Elektrycznej Oranżadzie". Byłoby dla mnie co oglądać ;-)

delurr

Dick jak najbardziej
Alchemik P.Coelho, taka piekna egzotyczna opowiesc

delurr

"Śpiąc w płomieniu" Jonathana Carrolla

I zgadzam się że pasowałby do ekranizacji Dicka, Prachetta czy Gaimana.

użytkownik usunięty
delurr

Faust zdecydowanie.

delurr

> Ja zdecydowanie Alicję w Krainie Czarów

"W krainie traw" to coś w stylu Alicji właśnie

delurr

Diunę

delurr

dobre pytanie...
jest kilka rewelacyjnych odpowiedzi: "Diuna", "Ubik", "Trzy stygmaty Palmera Eldritcha", "1984", "Mistrz i Malgorzata"...
propsy dla Was wszystkich...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones