Tom Cruise

Thomas Cruise Mapother IV

8,2
94 204 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tom Cruise

Gdyby nie miał obsesji na punkcie scjentologi to bym go lubiał a poza tym kto jeszcze z hollywood
jest członkiem tej sekty?

dragon94331

to jest aktor, którego jak najbardziej masz prawo oceniać za to jak gra i w jaki sposób przedstawia postacie w które się wciela, a nie Twój kumpel którego możesz lubić lub nie za swoje poglądy duchowe, polityczne, moralne i za to wystawiać mu cenzurkę.

Sawyerr

ale zazwyczaj tak jest że lubi się aktorów lub nie za jego gre lub jego poglądy

dragon94331

Zgadzam się z Tobą Dragon, ale wiesz, to tak jakbyś Ty był np. wybitnym aktorem, który potrafi naprawdę zagrać paletę różnorodnych postaci i charakterów, a ja bym powiedział że jesteś słaby i Cię nie lubię bo jesteś chrześcijaninem albo buddystą lub dla tego że wierzysz np. w Islam. Jakie mam do tego prawo patrzeć na Ciebie i osądzać Twoją grę aktorską przez pryzmat tego jakie prowadzisz życie które jest przecież Twoje i masz prawo prowadzić je tak jak chcesz.

Popatrz też na to z tej strony, jest wielu aktorów których się tak strasznie chwali i wynosi nad piedestały którzy prowadzą życie swobodne, imprezują, chleją, ćpają, spóźniają się na plan zdjęciowy, robią na nim rozpierździel, olewają role.

A Cruise np. szanuje Ciebie jako widza swoich filmów, do tego stopnia że poprzez miesięczne przygotowania do wielu swoich ról (jak np. w Ostatnim Samuraju do którego przygotowywał się przez 8 miesięcy!) tylko po to aby wypaść jak najlepiej i żebyś Ty, jak wydasz pieniądze na bilet do kina wyszedł z niego zadowolony z przekonaniem że to był dobrze wydany pieniądz.

Popatrz na to z tej strony :)

Sawyerr

Jako aktora go lubię i jest dobrym aktorem ale przeskadza ,i to że jest uwiązany do tej sekty inaczej było gdyby był żydem muzułmaninem buddystą chrześcijaninem lub innego wyznania ale scjetologia to jest niebezpieczna sekta i oczywiście jeszcze raz podkreśle to że jest świetnym aktorem

Zgadzam się z tobą że wielu aktorów się nie stara a inni grają jak drewno oraz to że wiele osób wszystko robi by onim mówiono mają parcie na szkło

dragon94331

Sawyer dobrze pisze, możesz tam sobie nie lubić Toma za scjentologię, ale to byłoby nieco chore, gdybyś brał to pod uwagę przy jego ocenie. Za poglądy (chociaż innego rodzaju) możesz sympatyzować z politykami, ewentualnie ze znajomymi, ale żeby z aktorami?
I w ogóle skąd Wy tyle wiecie o tej scjentologii? (W sumie dużo osób pisze o tym na forum, nie tylko Ty). Czytacie na pudelku czy gdzieś? Tom naprawdę dalej należy do tej niby sekty? Bo ja jakoś dawno na żadne informacje się nie natknęłam, raczej ich nie wyszukuję, ale głośno na ten temat też raczej nie jest.

dragon94331

dragon a ty to musisz być z tej sekty chrześcijańskiej, że nie lubisz scientologów co? .. jakbyś poczytał to byś wiedział że scjentolodzy to religia ludzi którzy odrzucają wierzenia w cuda, wszystko musi być wyjaśnione na podstawie nauki i badań, no prawie wsszystko, ich stwórca i moce kosmitów nie, no i żeby być ich członkiem trzeba być bogatym, wiesz wiedza kosmiczna kosztuje ;) .. takze wiesz, kazda religia to zabawa w pieniądze, bo to wielka władza, nie wazne czy ją napisał święty Piotr 2000 lat temu, czy 60 lat temu jakiś pisarz powieści sf. wazne ze oba kity trafiają do pewnych grup ludzi. Jedni celują w elitę bogaczy, a inni w miliony biedaków. Tak to działa, co nie ... i Tomek należy do tej drugiej elity, ludzi którzy opowiadają sobie bajki tylko za grube pieniądze.

mieszkoxxx

Scjentologia To nie jest religia tylko sektą i na dodatek niebezpieczną

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
mieszkoxxx

Ignorancie nie wiesz o czym piszesz, poczytaj sobie o scientologii, o Xenu, kosmicznym overlordzie i innych pierdołach science-fiction, w które wierzą.

Sawyerr

Ja niestety nie potrafię spojrzeć tak obiektywnie na aktorów/piosenkarzy/artystów kiedy co chwilę jest z ich udziałem jakiś skandal i nie mam tu na myśli Toma Cruise'a ale piszę teraz ogólnie. Dlatego uważam, że albo się wykonuje swój zawód albo bawi w celebrytę. Ci ludzie powinni mieć normalne życie prywatne i wtedy takie obiektywne ocenianie ich aktorstwa miałoby sens. Tom jest świetnym aktorem, jest przystojny i go wprost uwielbiam, ale jak sobie przypomnę, że należy do tej dziwacznej sekty, z której jakimś cudem wyrwały się obie jego żony (i które na ten temat milczą z jakichś przyczyn jak grób), to jednak jakiś grymas na mojej twarzy się pojawia. Ta sekta to jeszcze nic strasznego (jak dla mnie) ale jak do internetu wycieka jakaś sprośna sekstaśma z czyjąś kochanką (nie mówię tu o Tomie), wychodzą na jaw jakieś zdrady, strzelaniny, problemy z prawem, ćpanie, prostytucja (jak u polskich celebrytek w Dubaju albo afera z Fibakiem) itd. to naprawdę trudno patrzeć na kogoś jakby nigdy nic.

dragon94331

Will Smith, jego żona i dzieci :)

martynique_90

Will Smith nie jest scjentologiem tylko baptystą. Ludzie piszą takie bujdy bo Will miał w zwyczaju próbować różnych religii nie zmieniając nigdy swojej własnej. To bardzo otwarta postawa która jest obecna u ludzi ciekawych innych kultur i religii. Will wyznal to w wywiadzie po tym jak spekulowano o jego przynależności do tej sekty. Wyrazil się i owszem pozytywnie o tym czego się nauczył od scjentologów ale potwierdził to co powiedzialam-że probowal róznych religii pozostając baptystą.

Cadavera

taka duchowa schizofrenia?

kfleszer

ja nie potrafiłabym co chwila próbować nowych religii ale niektóre osoby robią to aby zyskać pewien pogląd.Nie chodzi tu bynajmniej o ciągłe zmienianie wiary a próbowanie rożnych wyznań a jest to różnica ogromna. Czy np. jeśli ktoś kto jest katolikiem spróbuje przez miesiąc poobserwować mnichów tybetańskich i stosować się do pewnych ich zasad (niekoniecznie religijnych) jest osobą która ZMIENIŁA wiarę? Odpowiedź jest oczywista. Uczestnictwo w obrządku innego wyznania nie musi świadczyć o zmianie wyznania. A już sama scjentologia niekoniecznie odnosi się do osoby samego Boga choć jakieś tam podobno założenia tej sekty przekazywane na wyższym szczeblu wtajemniczenia wykluczają jego istnienie. Ale generalnie ponoć jest to sekta dla wszystkich niezależnie od wyznania choć oczywiście jak ktos sie zaciaga w jej szeregi jest ona tak expansywna że ,wyznawcy' nie maja czasu na swoja religię czy nawet zycie rodzinne.

Cadavera

Dużo złego słyszy się o tej organizacji, sam założyciel miał powiedzieć, że najlepszym sposobem na zarobienie pieniędzy jest właśnie utworzenie nowej religii. A co do Willa Smitha, nie trzeba od razu praktykować innego wyznania, by się z nim zapoznać, dowiedzieć o co w nim chodzi, w co ci ludzie naprawdę wierzą itd. Bardziej wygląda mi to po prostu na zabawę bogatego człowieka, ale cóż, jego sprawa, skoro go to uszczęśliwia. I jeszcze co do scjentologii, nie da się jej doktryn pogodzić z innymi wyznaniami, tworzą zupełnie inną rzeczywistość według której wszystko dookoła jest iluzją, a nasze poprzednie wcielenia przemierzały kosmos, jest to jak książka sci-fi, można się na necie z tym wszystkim zapoznać. Tylko dużo samozaparcia to wymaga.

kfleszer

Ja dosyć dużo czytałam artykułów i oglądałam kilka filmów na temat scjentologii i to nie tylko były materiały anty ale tez propagandowe-rozprowadzane przez samych scjentologów. Muszę powiedzieć ze filmiki propagandowe oraz publikacje scjentologów potwierdzają to co widać w filmach dokumentalnych ukazujących negatywny charakter tej sekty.
Zgadzam się z tobą w zupełności że scjentologia zastępuje religię. Niby osoby odgrywające ważne role w tej organizacji mówią że tak nie jest ale fakty pokazują ze oddajesz tej sekcie 100% swojego życia. Często musisz poświecić czas, pieniądze a czasami nawet kontakty rodzinne.Jeśli chcesz polecam ten film http://www.filmweb.pl/film/Scjentologia.+Prawda+o+k%C5%82amstwie-2010-627367 nie jest on aż tak nastawiony na sensacje jak inne dokumenty poswiecone temu tematowi i co ważniejsze to co tam jest jest napewno prawdą ponieważ materiały dydaktyczne scjentologów wszystko to samo ukazują

dragon94331

a co do Toma jako aktora, kiedyś mi się bardziej podobało jak grał. W ogóle nie podobał mi się w "Niepamięć" bo wg mnie zagrał bardzo sztywno. Zupełnie, jakby się odzwyczaił grać. Ale tak ogólnie, to spoko :) nie oceniam aktorów, ale z 7 bym mu dała :) A Scientologia, chociaż się na tym nie znam, ale tak jak jest przedstawiana faktycznie jest dziwna. Co innego "jest przedstawiana przez media", a co innego jest naprawdę.... ale to tak na marginesie. Nie obchodzi mnie to na tyle, żeby o Scientologii czytać czy się w to zagłębiać.

dragon94331

a ja nie będę cie "lubiał" bo ty pewnie jesteś jakiś katol=barbarzyńca, morderca, nie tolerancyjny gbur, wyznawca największej i zarazem najstarszej sekty-mafii świata; bądź ateista- a dlaczego? -bo tak, lub kolega taki jest. a to jakim jesteś człowiekiem i jak postępujesz w życiu, to co robisz zawodowo-to się nie liczy. ważne, że nie wierzysz w to co ja.

_aLEXander_

Jak już wytykasz koledze błędy językowe, to sam się naucz pisać. Już mniej razi słowo "lubiał" niż takie babole, jakie sadzisz, o interpunkcji nawet nie wspominając.

scady

to jest wypowiedź potoczna, a nie praca dyplomowa. tylko durny fagas wpadłby na pomysł, aby czepiać się interpunkcji na forum. brawo!!

_aLEXander_

Nie chodzi o to, że popełniasz błędy pisząc na forum, bo - jak sam napisałeś - to jest forum, a nie praca dyplomowa. Chociaż większość for zawiera w swoim regulaminie punkt o poprawności językowej. Ale kiedy zaczynasz wytykać błędy innym, sam je przy tym popełniając, to sam się prosisz o zwrócenie uwagi. Ale sprytnie to rozegrałeś, wyzywając od "durnych fagasów" osoby, które zwracają uwagę na interpunkcję, ale osób zwracających uwagę na błędy ortograficzne już nie :) Swoją drogą ciekawe, czy w realnym życiu, poza forum, wyzywałbyś kobietę od "durnych fagasów" tylko dlatego, że kulturalnie, bez obraźliwych słów, zwróciła Ci uwagę.

scady

Nie ważne czy jesteś kobietą, mężczyzną czy psem. Każdemu należy się równe traktowanie. Jeśli już czytasz regulamin to proszę Cię, ze zrozumieniem. Punkt ten dotyczy poprawności etycznej wypowiedzi, znaczy się bez wulgaryzmów, no ale regulaminy, jakiekolwiek są po to żeby je łamać, utopii nie stworzymy, to niewykonalne. Fagas się należał, bo już drugi post napisałaś/napisałeś bez argumentacji, w świecie rzeczywistym zlewam takich ludzi, tu mogę się odstresować - takich jak ty nie brakuje, w realu grozi za to moralny/prawny sąd. Myślę, że dobrnęliśmy do końca tej bezowocnej konwersacji. Cześć.

_aLEXander_

_aLEXander_ : za mocno się prułeś, po rajtach ci pojadą za to...

dragon94331

John Travolta

dragon94331

Dla jednych Scjenotogia to głupota, dla drugich Chrześcijaństwo. Dlaczego np. chrześcijaństwo jest lepsze od sekt, czy od buddyzmu, islamu?

użytkownik usunięty
Pawlovsky

Już zaczynają atakować kościół... Widać że nie jesteś obeznany w tych tematach, bo w innym wypadku byś tak nie gadał.

Zadałem pytanie, a nie zaatakowałem kościół.

użytkownik usunięty
Pawlovsky

No to zobacz sobie jakimi prawami rządzi się scjentologia oraz islam, a jakimi chrześcijaństwo.

Islam i Chrześcijaństwo mają krew na rękach, możesz uznać to za prowokację , ale tak jest.

użytkownik usunięty
Pawlovsky

Islam współcześnie, chrześcijaństwo w dalekiej przeszłości. Dziwne że tyle ludzi się dzisiaj czepia kościoła, chociaż im nic nie zrobił.

Czepiają się ksieży, którzy jeżdżą mercedesami, a mówią, że nie mają majątków, dlaczego kościół w Polsce miesza się w sprawy państwowe? W dalekiej przeszłości? a IRA? Sugerujesz się terrorystami, którzy wysadzają się dla Boga, a w Koranie nigdzie nie ma by zabijać bez powodu.

użytkownik usunięty
Pawlovsky

Tak samo wielu dawnych pseudo "księży" paliło na stosie, a przecież wiara tak nie nakazuje. Ksiądz jeżdżący mercedesem? To chyba biskupi i kardynałowie. Znałem osobiście wielu księży i nie przypominam sobie by jakikolwiek z nich jeździł samochodem za 80-100 tysięcy złotych. Polecam zobaczyć jak żyją zakonnicy, np franciszkanie. O kamedułach nie będę nawet mówił.

Jeśli już to nie Kolega, tylko ja ;) Tak jestem obeznany, gdy pracujesz w czymś/nad czymś zawodowo to masz większe obeznanie niż inni.

użytkownik usunięty
_aLEXander_

Kolejny...

dokładnie...

użytkownik usunięty
_aLEXander_

Niedobrze.

Głębokie.

użytkownik usunięty
_aLEXander_

Jakiś problem?

Ty najwyraźniej masz, ale nie wnikam, cześć!

użytkownik usunięty
_aLEXander_

Nie twoja sprawa, cześć!

Pawlovsky

Każda religia jest dobra o ile nie naciska na to by wyznawca robił straszne rzeczy a scjentologia właśnie taka jest. Wystarczy obejrzeć kilka filmów dokumentalnych na ten temat. Żadna inna religia nie kładzie tak wielkiego nacisku na separacje członków rodziny od siebie. Dodajmy ze wykorzystuje się w tej sekcie dobrze znane techniki powodujące że wyznawca staje sie posłuszną mrówką pracującą w skrajnie złych warunkach na dobra ośrodków tej sekty.

Cadavera

W islamie ojciec potrafi wysadzić córkę.. tam kobieta jest gorsza od psa, bez religii świat byłby piękniejszy. Boga wymyślili ludzie, bo nie mogli wytłumaczyć np., ognia. Biblia nie jest dowodem na istnienie Boga.

Pawlovsky

Każda idea czy pogląd może być groźny jeżeli jest skrajnie rozumiany nie tyczy się to bynajmniej tylko religii.Oczywiście absolutnie każda religia może wyrządzić wiele krzywdy i cierpienia. Religia moze jednak słuzyć dobrym celom np. wzmacniać, dawać nadzieje ale tylko i wyłącznie jeżeli wyznawca ma odpowiedni dystans, nastawienie, własny rozum i nie jest psychopatą. Zgadzam się jednak że pośród wyznawców a także duchownych jest bardzo dużo przesady i skrajnych opinii które niczemu dobremu nie służą.To przykre ale niestety tak jest.
Wracając jednak do scjentologii jest to wyjątkowo perfidna sekta ktora nie tyle posrednio co bezpośrednio sprowadza się do prania mózgu i ubezwłasnowolnienia wyznawcy.

Pawlovsky

Dodam jeszcze ze oprócz wielu filmów anty-scjentologicznych warto tez obejrzeć filmy promujące scjentologię wypuszczone przez same organizacje scjentologiczne.Można się przekonać jak wiele chwytów w tych propagandowych filmikach dąży do tego by mierny autor Jakim był Ron Hubbard urosł do rangi geniusza czy nawet boga (Scjentolodzy twierdzą że Hubbard byl prorokiem, geniuszem wybitną osobistością kiedy tymczasem nie był ani naukowcem ani wybitną osobą opływającą w osiągnięcia i zaslugii których nie dokonał). No i wszechobecne namawianie na zakup produktów w niebotycznych cenach. Ale nawet w tych propagandowych filmach pokazywane jest jak wyglada ,sesja terapeutyczna' i każdy kto choć trochę się tym interesuje dostrzeże ze takie techniki prania mózgu jak wielokrotne, bezmyślne powtarzanie idiotycznych poleceń stosuje się niekiedy w armii czy tez w innych sektach.

Cadavera

Znasz jakieś filmy tego typu? Chętnie obejrzałabym jakieś filmy zarówno krytykujące, jak i propagujące scjentologię. Jeśli znasz jakieś tytuły to będę wdzięczna :) Może są jakieś filmy na podstawie prawdziwych historii (wersje kinowe?), a nie tylko dokumentalne na ten temat?

AlexabezKeksa

Jezeli nie masz nic na przeciwko to wysle Ci na filmweba zaproszenie i podam link na jedno z innych forow gdzie linki podałam :) po prostu publicznie nie podaje sie adresow innych stron by nie robic konkurencji. Netykieta

AlexabezKeksa

W sumie to temat na dłuzszą dyskusje dlatego prosze o przyjecie do grona to wszystko Ci wyjasnię i powysylam

Cadavera

Super, bardzo dziękuję :)

AlexabezKeksa

http://swiat.newsweek.pl/w--newsweeku---witajcie-w-kosciele-strachu,105684,1,1.h tml
To warto przeczytać. Historia babki, która uciekła z tej sekty.

dragon94331

Ja osobiście mam w poważaniu do jakiej sekty się zapisał-scjentolodzy czy katolicy,dla mnie to jedno i to samo.Filmy ma całkiem fajne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones