Tomasz Kot

8,2
56 978 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tomasz Kot

Chcialem napisac o okolicznosciach w jakich poznalem Pana Kota, ktorego wczesniej(jakze blednie!)uwazalem za gbura i bufona.
Dzialo sie to podczas zeszlorocznych zniw w jednej z mazurskich wsi, w ktorej mieszkam wraz z rodzina. Pan Kot wraz z zona i malutka coreczka spedzali kilka tygodni nad pobliskim jeziorem. Czasem ktos ze wsi szedl do ich domku (jeden z najladniejszych w okolicy, wynajmowany na kilka sezonow do przodu) aby sprzedac troche jajek lub ryb. Pan Kot nigdy nie grymasil i sowicie placil za te produkty. Szczegolnie zasmakowal w wegorzach lowionych na prad oraz w zsiadlym mleku.
Kiedy zaczely sie zniwa chlopi rzadziej przychodzili do domu aktora bo to wiadomo jak jest w zniwa. Pewnego dnia, kiedy wszyscy byli w polu ze zdziwieniem zobaczylem podjezdzajacego pod miedze Chrysler'a Sebring. Wysiadl z niego Pan Tomasz ubrany tylko w zgrzebna siermiege przepasana sznurem a w dloniach dzierzyl kose. "Pozwolicie, kumowie, ze i ja z wami pozniwuje"- powiedzial i nie czekajac na odpowiedz przezegnal sie, dolaczyl do innych kosiarzy i obrzadek zaczal. Kosil pewnie a zamaszyscie jeno klosy furczaly. Ludzie nie mogli sie nadziwic skad u miastowego czlowieka taka smykalka do rzniecia. A Pan Kot usmiechal sie tylko dobrotliwie do dziewek, ktore dziwnie blisko niego zniwowac zaczely i ani na moment nie przestawal.
Kiedy slonko zachodzic zaczelo, wszyscysmy usiedli dookola aktora pod starym debem co w srodku pola od tysieca z gora lat juz ponoc stoi. Posilac sie strudzone ludziska zaczely i kazdy dzielil sie tym co mial a i Pan Tomasz chleba ze smalcem z kwasem z ogorkow nie odmowil. Posadzil malego Pietrka na swoich kolanach i gladzac go po zlotych wlosach, klechde niesamowita bajac zaczal. Opowiadal o stolecznym miescie pelnym szklanych palacow, gdzie krolowa Hanna o kruczych wlosach wlada. O wspanialych siwowlosych, dobrodusznych poslach i ministrach po ulicach chodzacych a ludziskom pomagajacych. Bajal tez o tym jakie wspaniale i zacne filmy sie tam kreci na zlosc barbarzyncom zza oceanu co tylko bezecenstwa i sromote ukazywac radzi.
Tak by pewnie nam bajal do samego rana ale posiliwszy sie i oprozniwszy sagan miejscowego samogonu, opuscil nas biorac do Chrysler'a kilka miejscowych dziewek co by im swa opowiesc po drodze dokonczyc.
Mam nadzieje, ze i w tym roku Pan Tomasz z rodzina u nas zatrzyma sie - cala wioska czeka na tego fantastycznego gawedziarza, zniwiarza no i aktora.

sirgregh

Ciekawa bajeczka. Długo jeszcze będą zakładane tak denne i idiotyczne tematy?

gihksfor3

oj tam

sirgregh

Wątpię, żeby była prawdziwa, ale przyjemnie się czyta :)

CupOfCoffee

Na bank gosc pisze prawde

il_genovese

I ludzie od kreowania wizerunku w mediach siedzą przed monitorami i się śmieją.

sirgregh

Co do dziewek, to mi się wydaje że zabrał je do auta chyba dla chędożenia a nie dla gawędy.
Ale ogólnie świetne opowiadanie, 10/10

sirgregh

I to ty Bolku rzeczesz?

Xerxo

Nigdy mu nie udowodniono, uwazaj bo pojdziesz siedziec albo bedziesz przepraszal w TVNie za 2 paczki PLNow...

il_genovese

Bolkowi nie udowodniono że jest Bolkiem? Skandal.

sirgregh

Urzekła mnie ta historia. Jednak aktor też człowiek. :D

sirgregh

Fajne... lubię Kota, nawet jeśli to nieprawda. Ostatnio w jakimś programie w tv, opowiadał jaki był zażenowany tym co producenci zrobili z filmu o Klossie...

sirgregh

Kto w tych czasach kosi w żniwa kosą?

lukakul

Kot:))
A swoja drogą to niezła bajka... ciekawe, czy o innych aktorach też takie wesołe historie można poczytać:)

sirgregh

Czyli Kot wpie.rdala węgorze łapane na agregat? :D:D:D

Hnyszard

i popija bimbrem z gwinta. A potem pali jana, ze niby taki adamczyk co zostal biskupem

sirgregh

Świetne! się uśmiałam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones