Tomasz Oświeciński

6,4
20 022 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tomasz Oświeciński

Zagrał rolę idioty w Pitbullu i teraz jest uważany za wielkiego aktora. To tylko pokazuje, jakie miernoty teraz pociągają za sznurki w narzucaniu pseudohitów i aktorzyn w kinach.

r_cohle

Dokładnie. I #145 wśród najlepszych ról aktorskich w dziejach kina. No k***a mać.

MyNameIsDeath

Nie, żebym go nie lubił, bo facet wydaje się być w porządku, ale sam zresztą kiedyś gdzieś powiedział "stałem na bramce w klubie, ktoś wziął mnie do filmu i teraz podobno jestem aktorem".

r_cohle

Nie wydaje się w porządku.

MyNameIsDeath

Ciekawe po czym wnosisz ? Najlepiej powiedz że po wyglądzie.... Nikt nie uważa go za wielkiego aktora, jest prostym zwykłym facetem, który do aktorstwa trafił przypadkiem. Ale prawda jest taka że w ostatnim filmie, właśnie jego postać ratowała trochę ten film.

DayWalkeer

Od aktora wymagam, by miał warsztat - nie, żeby był zwykłym burakiem z ulicy.

MyNameIsDeath

Dobrze że wszyscy wielcy aktorzy byli od początku wychowywani i szkoleni na swoją przyszłą robotę.

MyNameIsDeath

Wymagasz?? A kim Ty jestes by wymagać, jesteś zwykłym widzem i jak my wszyscy. A skoro już wymagasz takich rzeczy to wychodzi na to że ktoś taki jak Leo DiCaprio czy Sophia Loren to buractwo z ulicy.... Aktor nie musi być wyuczony, dobry aktor ma po prostu talent do tego co robi. "Nie każdy może być wielkim artystą, ale wielki artysta może objawić się w każdym"

DayWalkeer

A jak idziesz do sklepu kupić jakiś towar ciuch, czy sprzęt elektroniczny, to chyba wymagasz, żeby był sprawny lub bez żadnych uszkodzeń ? To samo się Tyczy kina, płacisz za bilet i chcesz żeby film spełnił twoje oczekiwania.
Zbyt dosadnie odebrałeś jego wypowiedź.

amatory85

A mi się wydaje, że trochę koloryzujesz. Kino to nie supermarket, idąc Twoim tokiem myślenia nikt nie chodziłby do kina i nie oglądał filmów bo po co tracić pieniądze jak może mi się nie spodobać...

Kos_Kosmyk

*a mnie się wydaje

MyNameIsDeath

A ja "wymagam" (a raczej oczekuję), żeby dobrze grał swoją rolę. I myślę że w tej materii ten pan sprawdził się doskonale

MyNameIsDeath

Jakoś do tej pory kino nie upadło z powodu naturszczyków, a wielu z nich było docenionych.

Tu akurat potrzebny był ktoś w typie mułowatego steryda o wymiarach kombajnu - więc takiego wzięto.
I spisał się co najmniej poprawnie, na pewno nie położył roli.

MyNameIsDeath

Wymagaj od siebie najpierw. "Burak" z ulicy? Buraka widze tu jednego- MyNameIsDeath.

MyNameIsDeath

Ty tak na poważnie? Przecież to postać do produkcji z przymrużeniem oka.

MyNameIsDeath

Bracia Mroczki mają warsztat :P

DayWalkeer

Widziałem kiedyś fragment jakiegoś programu, chyba nawet o nim o jego codziennym życiu i zapamiętałem jak był w klubie jako bramkarz i siedział przy loży i jakiś bawiący się gość podszedł do niego, chciał pogadać że go zna i o jego pracy chciał pogadac i zrobił to w sposób normalny bez narzucania się a Oświęciński w sposób chamski go spławił mniej więcej powiedział do niego " (...) dobra zapytałeś się a teraz spie...aj stąd i nie gadaj do mnie, kolegi szukasz czy co że tak zagadujesz do mnie". Ja rozumiem że sława może być męcząca ale żeby tak gburowato odnosić się do ludzi którzy chcą tylko pogadać? Stwierdziłem po tym że Oświęciński to zwykły buc i prostak.

glazur

To wcale nie był on. Pamiętam tą galę. Gość udzielał wywiadu, a jakiś podpity kibic wszedł na żywo, nie wkurzyłbyś się. To było komiczne. I raczej był to Różalski. Polecam film dokumentalny o nim.

wmbco

Nie no koleś czytaj ze zrozumieniem, ja pisałem o programie w którym Oświęcimski wystąpił a nie o gali ksw, tamten program o który mi chodziło to zdaje się było u Kossakowskiego.. Wiem kto to jest Marcin Różalski i przecież nie pomylilbym go z Oświęcimskim

wmbco

*tę galę

r_cohle

Znaczy ma do siebie i tej sytuacji jakiś dystans - zawsze to coś.

A ocenami na necie nie ma się co nakręcać - w większości wystawia je dzieciarnia, a każde pokolenie w młodym wieku fetuje osiłków, to się nie zaczęło dzisiaj (wystarczy przypomnieć sobie epokę VHS).

jan_niezbedny0

Dobrze piszesz. Dla wielu Arnoldzik do dziś jest najlepszym aktorem. Ja go znałem z czarnobiałych zdjęć w pewnej książce i gazetach ... gdy jeszcze nie zagrał w filmie.

wmbco

Wiadomo, że roli Hamleta nikt im nie da, no i nie można też zmusić zawodowego aktora, żeby zrobił z siebie "karka" jak Oświeciński, ale w określonym repertuarze i tacy są potrzebni.

W "Pitbullu" sprawdził się całkiem dobrze, już bardziej można się czepiać tej okropnej ekspedientki, co mu sprzedała jeden but dobry, a drugi - za mały...

jan_niezbedny0

Ciekawy jestem co pokaże w tym nowym filmie Vegi. Bo wyraźnie muszą się lubić. Epizod pani w obuwniczym jest niemal dla każdej. Grać Marcinka nie jest łatwo, dla mnie jest to postać przerysowana, ale bardzo komiczna. Gdyby był taki w życiu codziennym jestem pewien, że nie zagrałby tak fajnie. Taki Gołota położyłby to, nie wiem Michalczewski? Zaśmieję się gdy się okaże, że będą kolejne filmy z jego udziałem. Było kilku takich jak np. Vinnie Jones, Michael Duncan.
Wiadomo, że prawdziwy aktor często poświęca się dla roli, przykład: Mechanik. Lub tyje, ale to raczej panie :)

wmbco

No nie wiem, czy któraś z pań utyła tyle, ile De Niro do roli we "Wściekłym byku".

jan_niezbedny0

Chyba Reene w Bridget Jones. Na ten moment nie pamiętam, ale były takie newsy. De Niro, to De Niro, aktor idealny, oczywiście dla mnie. Jak pojawi się lepszy to ... będzie koniec Świata.

wmbco

należy też pamiętać o podobnych " poświęcaczach" : Ledger , diCaprio no i mój osobisty ulubieniec - Christian Bale...przykłady można mnożyć...z końcem świata to długo poczekamy bo deNiro to deNiro - nie było , nie ma i nie będzie drugiego TAAAAAKIEGO jak ON

humphreyek

Co wy wszyscy z tym De Niro? To on jakiś Bóg kina czy co?
Zdrowo przesadzacie. W jego pokoleniu aktorów co najmniej równie dobrzy jeśli nie lepsi, są: Anthony Hopkins, Christopher Walken, Al Pacino, czy już śp. Sean Connery. Do tego grona można jeszcze dodać Joe Pesciego i Eda Harrisa. Także jest w czym wybierać.

wmbco

Co wy wszyscy z tym De Niro? To on jakiś Bóg kina jest czy co?
Zdrowo przesadzacie. W jego pokoleniu aktorów co najmniej równie dobrzy jeśli nie lepsi, są: Anthony Hopkins, Christopher Walken, Al Pacino, czy już śp. Sean Connery. Do tego grona można jeszcze dodać Joe Pesciego i Eda Harrisa. Także jest w kim wybierać.

jan_niezbedny0

"W "Pitbullu" sprawdził się całkiem dobrze, już bardziej można się czepiać tej okropnej ekspedientki, co mu sprzedała jeden but dobry, a drugi - za mały..."

Hehe, to była "mocna" scena :)

r_cohle

Kiedyś pewien palacz, też stał się aktorem i świetnie mu to wychodziło. Duety z Maklakiewiczem do dziś mnie śmieszą.

MyNameIsDeath

Przecież wiesz jak to działa na FW, po co się wkurzać :) ??

r_cohle

Hej, taki aktor przecież był potrzebny do tej roli!

r_cohle

A kto go uważa za wielkiego aktora??? Przecież wiadomo, że nim nie jest zawodowo. Dobra, zbitna rola. Taka była potrzebna i tyle. Aczkolwiek musi być bardzo inteligentny i uzdolniony, bo musiał chyba do ról w Pitbullu jeszcze podkręcić swój charakter. No i pokazać to przed kamerą.

michalzwz

Chyba sam w to nie wierzysz.

MyNameIsDeath

Pudzian też jest aktorem, różal też jest aktorem, popek też jest aktorem. Ale porównania do Stalone, czy Arnolda, w ogóle nie mają sensu. Szkoda czasu na oglądanie produkcji pt. "dlaczego ja", tam też niby grają aktorzy. Oglądajmy to co obaj lubimy i szukajmy perełek :)
Pozdrawiam

michalzwz

Dobre, dobre.

r_cohle

nie jest dobrym aktorem ale ma charyzmę. Podczas seansu najnowszego Pitbulla większość obecnych na sali (co prawda średnia wieku to ok ~ 21 lat) czekała kiedy tylko się pojawi. Takie osoby w kinie także są potrzebne. Zresztą pokaż innego gościa który wygląda jak bandzior na sterydach i mógłby grać role prostych osiłków:)

Darq85

wielu takich jest,

r_cohle

...

r_cohle

Idź się utop. :) nie podoba się to znajdź w kuchni nóż i zobacz co stanie się jak pociągnie szybko ostra strona po swojej szyi.

wojvenom

Spędziłeś sylwestrową noc w norze, że teraz odzywasz się tak do ludzi? Zrobiłem tobie coś? Obraziłem ciebie? Nie. A teraz spłyń.

r_cohle

patrze ze gimnazjum juz sie gownem obsmarowuje..:P

r_cohle

Nie ma sie co spinac, on po prostu w tych filmach gra siebie i dlatego robi to dobrze, gdyby mu kazali zagrac ksiedza czy adwokata to nie nadawalby sie do tego, tu sie zgodze, ze w jego przypadku okreslenie "aktor" jest troche na wyrost, bo prawdziwy aktor potrafi sie wcielic w kogos innego - bardzo prosty przyklad Mirek Zbrojewicz - pomimo twarzy zakapiora jest on aktorem z krwi i kosci. Oswiecinski to podobna osoba jak Misiek Koterski na przyklad.

r_cohle

Siedz cicho dzieciaczku

giovanni50

zawrzyj dupę penero.

r_cohle

A byłeś z koszyczkiem w kościele ??

r_cohle

No to super

giovanni50

mój ogonek ma na imię Roman :D

AlfredKondom

To twoja sprawa kto cie ładuje od zakrystii

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones