Tony Jaa

Phanom Yeerum

7,0
3 068 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tony Jaa

Jak myślicie, kto by wygrał w tej rywalizacji?

AdamBayern01

Obydwaj są świetnymi Fajterami :) Dla mnie nie ma znaczenia który z nich byłby lepszy :)

AdamBayern01

lubię ich tak samo ale jak bym miał wybierać to Tony

AdamBayern01

proste ze scott adkins sama waga mowi za siebie tu roznica jest spora :)

laska1492

Niewiem, czy widzieliście filmy Ong Bak 2 i 3. W tych filmach Tony pokazuje prawdziwą wirtuozerię sztuk walki. Jest nieuchwytny, blokuje wszystko jego uderzenia są zabójczę. Scott jest popostu dobrym fighterem itd. Jestem pewny, że Tony wygrał by walkę w kilka sekund. Polecam obejrzeć wymienione filmy przeze mnie i samemu sobie odpowiedzieć.

Bartas930811

o czym ty mowisz?! Ong bak 2 i 3 to jest poprostu zalosne bez sensu walki i ogolnie..Scott by pewnie go zalatwil w kilka sekund A to czemu poniewaz jest lepiej zbudowany i ma tam kilka czarnych pasow oprocz tego ma opanowane jescze kilka innych stylow walki..Jak nie wiesz o czym mowie to zobacz Undispudet 2 i 3!!!!!

maju90

Undisputed*

Jak dla mniei III część Championa są zajebiste, ale obrońca z Tony Jaa mnie się wydaje ciut lepszy :> Choć oba filmy oceniłem na 10 ;>

AdamBayern01

jest zajebisty*

Sorry, pisałem o czym innym i się źle wyraziłem ;)

AdamBayern01

Obronca i ong bak 1 sa zajebiste i w tym ci przyznam racje no ale co ty porownujesz inne gatunki filmu bo przeciez Undispudet* sie rozgrywa tylko w wiezieniu a w obroncy czy w ong bak jest bardziej rozwinieta fabula..a tu piszemy przeciez o aktorach i jestem pewny ze to adkins ma wieksze umiejetnosci!

maju90

w dawnych czasach istniały sztuki walki które ci się nie śniły taki jeden pijany mistrz pokonał by 15 adkinnsów naraz\

PlaCeBo_filmweb

Oj ku*rwa chyba w twojej wyobraznij!!!naogladales sie bajek i sie teraz wypowiadasz,,smieszne

maju90

Tonny zna 8 sztuk walki, i dodatkowo zajmował się tańcem i gimnastyką... Myślę że 1 taki cios z łokci w głowę i przeciwnik leży w szpitalu albo na cmentarzu.

GloveR

Napisz mi te 8 sztuk walk ktore zna Tony? Bo z tego co mi wiadomo to Tony Jaa zna Muay thai i muay boran(staroznytny styl muay thai) i jest kaskaderem .

AdamBayern01

Yurij BOYKA!!!!!!!!!!!

maju90

Scott na bank

AdamBayern01

Głupie pytanie przecież tak naprawdę nikt z nas nie wie czy oni w ogóle te sztuki walki umieją,a w filmie każdy z każdym może wygrać i film to film przecież po to jest MMA i Boks by zobaczyć jak naprawdę wyglądają walki nie ma tam takich odgłosów po ciosach ani wirtuozerii jak w filmach gdzie aktor może powtarzać kilka razy walkę a przeciwnicy mają mu się podstawiać takie pytanie można zadać gdy mamy prawdziwą walkę np. Adamek vs Szpilka.

DemiaN

no wiesz... nie zgodziłbym się z Twoją opinią, ponieważ ci kolesie trenują od młodości... Tony Jaa co prawda był na początku samoukiem później poszedł bardziej w stronę akrobatyki a Scott Adkins trenuje od 10 roku życia trenował taekwondo, judo, ju jitsu a po za tym posiada 3 -4 dan w karate kyokushin ( nie wiem dokładnie który). Podsumowując sądzę, że obaj umieją walczyć. A jeśli miałbym osądzić, który z nich mógłby wygrać... hmm zdecydowanie byłby to Scott Adkins przemawiają za nim doświadczenie oraz przede wszystkim gabaryty :)

AdamBayern01

JA myślę, że Chuck Norris ;)

AdamBayern01

Scott Adkins jest NAJLEPSZY !

AdamBayern01

Że tak zapytam, ile masz lat? ;)

Danielultras1

17, dlaczego pytasz? ;)

użytkownik usunięty
AdamBayern01

stawiałbym na adkinsa

Ja myślę że jednak Tony. On też bardzo długo trenuje wystarczy zajrzeć w ciekawostki. Mięśnie to nie wszystko. Bruce Lee nie był wyskoki ani specjalnie zbudowany a nikt mu nie dał rady..

jarek1990

Niestety ale muszę cię zmartwić .

W czasach kiedy nie istniały organizacje takie jak K1 , UFC czy Pride nie dało się oficjalnie porównać możliwości dwóch zawodników .
Stąd narosły mity o tym jak świetnie walczą ludzie tacy jak Bruce Lee , o możliwościach mnichów z Shaolin itd .

Prawda jest taka że w konfrontacji zawodnika wszechstylowego ( Scott Adkins) oraz drugiego , nastawionego tylko na jedną płaszczyznę walki ( jak np Tony Jaa) to ten pierwszy zwycięży w 90% walk .

W dodatku trzeba rozróżnić sporty walki ( Muay Thai , KickBoxing , BJJ ) od sztuk walki ( Aikido , Karate , Kung Fu ) . W walce zawsze lepiej sprawdzą się sporty walki ponieważ są bardziej przystosowane do tego co może się przydarzyć w prawdziwej walce .

rapuchopin

Oj tutaj kolego Cie teraz zmartwie, poniewaz niewolno porownywac sportow walki do SZTUKI WALKI!!! Sama nazwa "Sztuka walki" mowi samo za siebie.. Sport walki to rekawice i przewaznie ochraniacze, A w sztuce walki? nie ma takiego czegos chodzi mi np o Wushu czyli Kung Fu-czyli chinskie sztuki walki.. i kolego w sztuce walki jest podstawa jak najszybciej wykonczyc przeciwnika, i do tego w np kickboxingu jak przeciwnik atakuje to to drugi sjupia sie na obronie a w wushu odrazu kontra.. I a pro po Muay thai to sztuka walki nie jak napisales sport walki..pozdrawiam

maju90

I jak napisales o Adkinsie to racja..

maju90

I pisalem o Wushu tradycyjnym-sztuka walki, a nie o wushu wspolczesnym-sport walki

maju90

Apropos Muay Thai ta prawdziwa, nie na macie i o życie, to nie sztuka skopania d..., tylko jak najszybszego wykluczenia przeciwnika z walki - łamanie, skręcanie i inne mniej przyjemne.
Więc jeżeli Pan Adkins nie nastawił by się na "zabij brzdąca pierwszy, tak by nawet nie dotkną", musiałby się pożegnać ze sportem (renta, albo raj) :D
Atom wypuszczony z prędkością zbliżoną do światła, który uderzyłby w odpowiedni atom ciała ludzkiego, zabije - więc masa z prędkością i precyzją nie wygra.

AdamBayern01

Ranking dla fanów filmowych pojedynków. Zapraszam do głosowania. Pozdrawiam. http://www.filmweb.pl/user/Rahabiel/blog/536768

AdamBayern01

Iko Uwais by ich obu na raz rozłożył.

AdamBayern01

Król jest tylko jeden...Jet Li.

AdamBayern01

Wszyscy gówno wiecie. Tony Jaa też zna kilka sztuk walk a zaczynał od ... kung-fu a nie Muay Thai. Muay Thai (Muay Boran właściwie) Tony Jaa dopiero wspólnie ze swoim mistrzem zaczął trenować półtora roku przed premierą filmu Ong-Bak (2003r.) a zaledwie rok starczyło mu na opanowanie większości technik tego stylu. Jest to tak naprawdę jeden z najświeższych stylów jaki Tony Jaa opanował własnie po to by nakręcić o tym film. Taki był ich cel a wy tu zakłamujecie wszystko w tych kłótniach. Zresztą po co ja to odkopuje po takim czasie ... ale niech przyszli wiedzą.

AdamBayern01

Tony zanim by się naobracał i narobił fikołków to by Scott pozamiatał. bez urazy ale to nie sztuka walki tylko jakieś bączki na potrzeby filmowe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones