Victoria Davey Spelling

Tori Spelling

biografie

(1)
 • Victoria Davey Spelling urodziła się 16 maja 1973 roku w Los Angeles. Jest ona dzieckiem Aarona oraz Carol Spellingów. Ojciec Tori to producent słynnego w latach 70-tych filmu "Starsky i Hutch", a także przebojów takich jak: "Aniołki Charliego", "Statek miłości" i "Fantasy Island". Tori zadebiutowała jako siedmiolatka, wystąpując epizodycznie w filmie Vega$.

  Tori Spelling przyjmowała propozycje wystąpienia w programach sieciowych oraz filmach TV, takich jak: "Shooting Stars", "T.J. Hooker", "The Three Kings", "Hotel" a także innych, których producentem był jej tata.

  W wieku 16 lat Tori otrzymała rolę w znanym filmie Troop Beverly Hills i był to jej wielki debiut. W 1990 roku wystapiła ona gościnnie w popularnej wśród nastolatków komedii "Saved by the Bell". Dzięki roli Violet Bickerstaff, panna Spelling otrzymała Nagrodę Młodego Artysty. Jeszcze tego samego roku Tori obsadzono w serialu Beverly Hills, 90210. Wcieliła się ona w postać Donny Martin. Pomimo zaprzeczeń Aarona Spellinga, powszechnie sądzi się, że Tori zawdzięcza swoje sukcesy ojcu.

  W latach 90-tych Tori grała księżniczkę-materialistkę w serialu Beverly Hills. Można było ją też zobaczyć w: "Parker Lewis Can't Lose", "Merlose Place" i "Blossom". W 1994 roku Tori zagrała zepsutą cheerleaderkę w "A Friend to Die For". Potem wystąpiła również w "Awake to Danger", "Mother, May I Sleep with Danger?", "Deadly Pursuits" i "Co-ed Call Girl".

  Gdy nastał rok 1997, Tori powróciła do wielkich ekranizacji i można ją było wtedy obejrzeć w „The House of Yes”. Premiera filmu odbyła się na Sundance Film Festival i po raz pierwszy panna Spelling otrzymała trochę przychylnych opinii. 1997 był rokiem, kiedy owa aktorka ukazała się także w „Krzyku 2”. Mimo przyjaznych opinii, które uzyskała dzięki pojawieniu się w obu tych filmach, nadal otrzymywała nominacje dla „Najgorszej Nowej Gwiazdy”.

  Tori kontynuowała granie w „90210's”, ale mówi się, że planowała ona opuścić Beverly Hills podczas nakręcania jego 10-tego sezonu. Tori zagrała w komedii „Trick”, gdzie ukazała podwójny talent- zarówno do odgrywania ról jak i śpiewania. Wkrótce nominowano ją dootrzymania Nagrody Złotej Satelity.

  Po występach w „Scary Movie 2” i „Sol Goode”, Spelling odpoczęła trochę od gry w filmach i udała sie do Los Angeles aby wystąpić na scenie w inscenizacji "Maybe Baby, It's You". W listopadzie 2002 roku, zostało ogłoszone, żę dziewczyna postanowiła wziąć udział w programie, który byłby nagrywany w Nowym Jorku oraz nadawany przez kanał NBC i miałby przedstawiać sytuacje z udziałem Tori w roli głównej.

opinie i nagrody
multimedia