Val Kilmer

Val Edward Kilmer

7,8
26 214 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Val Kilmer

Val Kilmer mój ulubiony aktor w każdej roli wypadał znakomicie a jednak Akademia nigdy nie brała jego dokonania pod uwagę co dla mnie jest do dzisiaj niezrozumiałe. Może gdyby dostał tego Oscara to dzisiaj nie grałby w filmach klasy B. Szkoda bo to wybitny aktor...

andrzej1913

rzekłeś prawdę szacun za wpis

tomucho77

Popieram...
Val zasługiwał na Oscara i to nie raz...

matysia86

Pewnie żałosne spaślaki z Holly docenią go dopiero po śmierci i dadzą mu Oskara za całokształt.

tomucho77

Z tym Oscarem za całokształt to raczej mocno wątpliwe, a z resztą co to za różnica? Oscary to on w mojej opinii powinien mieć na koncie już dwa, za The Doors i Tombstone, to jego dwie życiowe role, genialnie też wypadł 15 lat później w filmie Felon, który jest dowodem na to, że Val jeszcze nie wszystek umarł, aktorsko:-)

tomucho77

Niestety pewnie masz rację

matysia86

bo on wystepuje w rolach w ktorych sie dobrze czuje a akademia by go chciala jako jakiegos kowboja a la clint eastwood albo msciciela

matysia86

Oczywiście, choćby za Doorsów

andrzej1913

Racja , moim zdaniem najlepsza rola Val'a to Doc Holliday w Tombstone , powinnien za tą role dostać oskara , naprawde wybitnie ją zagrał :) Najelpsza rola aktorska z pośród wszystkich westernów , Stary i twardy Clint się chowa ! :P

pomidorek126

za goraczke tez powinien dostac a za swietego w kategorii najbardziej pozodany mezyczyzna

dawid10809

Pożądany hmm ... w jakiej kategorii ? (przez kobiety / najlepszy bandzior ?).

tomucho77

bandzior albo jedno i drugie

pomidorek126

Tak jest! Zawsze mam ciary, jak się pojawia na ten pojedynek! Ale w Doorsach też był genialny

pomidorek126

Mam taki sam pogląd. Doc Holiday to najlepsza postać tego filmu i chyba najlepsza postać z westernów jak dla mnie. Zagrał fantastycznie i uwielbiam Go. Przykre że stracił głos bo miał rozpoznawalny, dobrze że wyszedł z choroby i jest z nami. I znów, przykre jest gdy człowiek widzi jak ubywa że świata tych którzy dzieciństwo i młodość wypełniali ogromnymi emocjami. Oby Val jeszcze nas ucieszył dobrymi kreacjami bo zawsze jest to duża przyjemność, oglądać Go na ekranie. Keden z moich bohaterów mojej przygody z filmami.

Mmmwww

Dlatego nie mogę się teraz doczekać aż zobaczę go na dużym ekranie w drugiej części Top Gun'a . Podobno lepsze widowisko jak pierwsza część :) wracam z urlopu to grzeje pierwsze co do kina .

P.S. Mina Ringo gdy zobaczył Doc'a zamiast Wyatta w Tombstone bezcenna :)

andrzej1913

Zgadzam się całkowicie, to również mój ulubiony aktor i podobał mi się w każdej roli, nawet w tzw. filmach klasy B. Potrafi zagrać świetnie i komediowe i poważne role, super tańczy i śpiewa. Czytałam gdzieś, że w początkowo to on miał zagrać w "Dirty dancing" zamiast Swayze'go, ze względu na te talenty, ale odrzucił tę propozycję. Nadal jest świetny, a że z wiekiem już nie tak przystojny to nie ma znaczenia! Niech ci co piszą, że tyje i brzydnie poczekają, aż sami będą w jego wieku. Ja to uważam wręcz za plus, bo to tylko dowód na to, że ceni sobie naturalny wygląd, a nie operacje plastyczne i i lalusiowate zabiegi kosmetyczne. KILMER FOREVER!

Hexe_83

Kilmer w Dirty Dancingu?! Chętnie, chętnie! Uważam, ze Swayze był za bardzo "misiakowaty", a porównując Kilmera z Top Secret.... :) . A poza tym dlaczego za Kiss Kiss Bang Bang dostał tylko Satelite? Mnie się tam bardzo podobało jak zagrał.

andrzej1913

Andrzej ,wszystko co chciałem powiedzieć o tym aktorze ty świetnie streściłeś w swoim poście,ja od siebie dodam życzenie aby Val znów miał okazję pokazać swój talent w nowym ,godnym jego absolutnie charyzmatycznej osobowości hicie filmowym!

dragon_filmaniak

też uważam że to genialny aktor . uwielbiam go za Tombstone ,gdzie był genialny i za "Skazańca" gdzie był wybitny. ale też spoko zagrał w "Świętym"

janis84

I w The Doors!!!!

użytkownik usunięty
andrzej1913

Nie jest złym aktorem. Ale w filmach gra kiepskich. ;-)

andrzej1913

Cuba Gooding Jr i Nicolas Cage mają Oscary na koncie i...? Val Kilmer ma trudny charakter. Mówiono o nim, że ignoruje wskazówki reżyserów, poprawia scenariusze, które dostaje.

Nuno33

Trudny charakter to podobno lagodnie powiedziane... jest na top liscie aktorow, z ktorymi nie da sie pracowac. Wyprzedzil go jedynie Marlon Brando. W Hollywood go nienawidza, wiec do Oscara nigdy sie nie doczlapie.

cumartesi

No niestety może się tak zdarzyć

andrzej1913

klika lat temu zagral w bardzo dobrym "Twixt".

andrzej1913

Akademia nigdy nie brała jego dokonania pod uwagę bo aktorem jest średnim i nie ma co się oszukiwać. To, że go lubisz to inna sprawa, powinieneś raczej obiektywnie spojrzeć na niego. Moim ulubionym aktorem jest Charles Bronson, uwielbiam oglądać z nim filmy, ale dobrze wiem, że aktorem był marnym. Miał po prostu charyzmę, której nie brak również i Valowi, ale to na oscara za mało ;)

gggggrzegorz

Średnim??? K... a w The Doors by lepszy niż oryginalny Jim!!!!! K... średni... To kto w takim razie jest "nie-średni"??? Podaj 3 przykłady a zakwestionuję każdy i to logicznie. Kolego, nie musisz go lubić, ale umiejętności mu odmówić nie możesz, bo możesz się tylko ośmieszyć

gggggrzegorz

Szczerze mowiac, tak, to byl/jest sredni aktor.

andrzej1913

Popieram w 100%!!!

andrzej1913

Jest cała masa dobrych aktorów bez Oscara i drugie tyle miernot z Oscarem. Dlaczego Oscara nie ma Kilmer, Edward Norton, Winona Ryder, Pitt (za aktorstwo)?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones