Władysław Pasikowski

7,5
5 377 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Władysław Pasikowski

Nakręcił "Psy" - jeden z moich ukochanych filmów.
Niestety, widać kasa się skończyła i trzeba się było zabrać za opluwanie Polski i Polaków, zamiast za robienie fajnych filmów.
Bo na opluwaniu Polski i Polaków można dziś zajechać naprawdę daleko...
Wstyd i hańba!

ElRio

Kolejny "fan". Idąc takim tokiem rozumowania, każdy poprzedni film Pasikowskiego "opluwał Polskę i Polaków". Kolejno:
"Kroll" - polskie koszary jako najgorsze miejsce na świecie, polskie kobiety to ku**y, polskie wojsko w dupie ma problem jednostki, liczba musi się zgadzać (sztuka jest sztuka)
"Psy" i "Psy 2" - to wiadomo, kto po ich obejrzeniu może stwierdzić, że Polska jest tam przedstawiona jako "suwerenna"? Zresztą po "Psach" też szczekali, tylko wtedy nie było forów internetowych.
"Słodko-Gorzki" - polskie liceum jako zdegenerowana placówka, zdegenerowana młodzież i źli nauczyciele
"Demony Wojny" - polskie wojsko jako banda nieprzystosowanych nieudaczników i to jeszcze na obcej ziemi - jakim cudem ten film nie wywołał takiej afery? Znowu: tym razem francuska oczywiście jest kur**ą. Co na to ambasada przy ul. Pięknej???
"Operacja Samum" - polscy agenci to bardziej cwane gapy niż zawodowcy, wyżej postawieni urzędnicy to zdeprawowani oszuści wykorzystujący swoich podwładnych bez względu na środki, a cała ta "operacja" wygrana dzięki... procentom! Boże, jakie to antypolskie!
"Reich" - mało pamiętam, ale polscy gangsterzy mogli by się obrazić, bo są przedstawieni jak totalni wiochmeni...

I czym to biedne "Pokłosie" zasłużyło na takie zacne epitety?

Szem

No właśnie, w każdym kraju jest potrzebny ktoś kto pokaże czasem niektóre kwestie z drugiej gorszej strony, czasem w sposób przerysowany, ale i często prawdziwy, masz 100 % rację.

przemyslaw18

Zwłaszcza w Izraelu jest potrzebna taka osoba, ale prędzej mi kaktus wyrośnie na dłoni niż taka się tam znajdzie.

Pasikowski mógł wziąć jakąś kasę od Niemców za ten film. Oni wydają grube miliony na lobbing i wybielenie się z hitlerowskich zbrodni. Ten film zrobił bardzo dużo w tym kierunku.

sztosik

Człowieku zdziwiłbyś się co do Żydów. To państwo niemal wojenne, pełne opozycjonistów, którzy chcą z rządem Izrael walczyć. Ale skoro oceniasz cały naród po kilku przedstawicielach duchowych i rządzie, to może oceniajmy podobnie samych siebie? Jaj na to za mało? Chyba nie. Premier Tusk, prezydent Bul, a największy kapłan Rydzyk. Cała Polska. Każdy jest jak Tusk, Komorowski i Rydzyk.

TomaszO1983

Nie za bardzo wiem co chciałeś przekazać, to w ogóle było do mnie?
Niech w Hollywood nakręcą, tam też pełno żydów.

sztosik

"Pasikowski mógł wziąć jakąś kasę od Niemców za ten film" i od rządu Izraela, bo jak tu można wyżyć z marnej pensji rosyjskiego agenta?

przemyslaw18

Pasikowski mógł wziąć jakąś kasę od Niemców za ten film i od rządu Izraela, lub żydów mieszkających w USA.

Ruski agent nie wiem skąd Ci do głowy przyszedł? W kontekście premiery "Jack Strong" kompletnie niemożliwe i idiotyczne stwierdzenie.

sztosik

Jak nie zrozumiałeś Twoja strata, jak to mówią: ten się śmieje, kto załapał ostatni.
Pasikowski podjął się takiej tematyki, a nie innej zazwyczaj jego filmy dotyczą kwestii na pograniczu moralności, choćby Jack Strong, ale insynuacje o finansowaniu przez rządy obcych państw są niezwykłą interpretacją.

przemyslaw18

Więc wytłumacz mi ten jakże niebywały żart o rosyjskim agencie, chętnie załapię go i pośmieję się jako ostatni.
Nie wiem co niezwykłego w podejrzeniu o finansowanie? Niemcy wydają gigantyczne sumy na wybielenie się jako agresorów II WŚ oraz sprawców Holokaustu, więc co im szkodziło dać kilka tysięcy euro Pasikowskiemu? Stopa zwrotu z inwestycji- gigantyczna. Trzeba dywersyfikować metody, a nie w kółko pisać o Polskich Obozach Zagłady.
Czysta logika. Mogło tak być, ale nie musiało, tyle.
PS: Nie zapomnij wytłumaczyć "żartu" o rosyjskim agencie, bo inaczej pomyślę, że sam go nie rozumiesz.

sztosik

Oczywiście już tłumaczę, a mianowicie tak sprawnie oskarżałeś obce rządy, że dorzucenie jeszcze rosyjskiego nie stanowiłoby problemu (bo przecież Rosja i Niemcy zazwyczaj atakują w parze), może gdybym dodał rząd Zimbabwe byś wcześniej zauważył kpinę
" Niemcy wydają gigantyczne sumy" to powiedz mi kiedy to ostatnio Niemcy wydali swoje gigantyczne sumy na produkcję nie-niemiecką, do 1956 roku słyszałem o akcji wybielania, ale po 1956 roku nie słyszałem o tego typu przypadkach. Za każdym razem, gdy pada sformułowanie o "polskich obozach zagłady" dochodzi do interwencji MSZ i sprostowania. Każdy naród także i Polacy "wybielają" swoje niezbyt chwalebne momenty historii.
Czy serio wierzysz, że Władysław Pasikowski, uznany polski reżyser połasiłby się dla kilku tysięcy euro? Czy może według Ciebie zrobił to ze względów ideologicznych? Gdybym nie widział żadnego jego wcześniejszego filmu mógłbym uwierzyć w tą naciąganą historię, ale zbyt dużo jego filmów widziałem by w to uwierzyć, bo jest to reżyser, który nie ukazuje w swoich filmach postaci jednoznacznie pozytywnych, ale raczej balansujących na granicy moralności.
"Czysta logika. Mogło tak być, ale nie musiało, tyle." a świat został stworzony przez Latającego Potwora Spaghetti, bo planety są tak idealnie okrągłe jak kulki mięsne spaghetti. Nie widzę różnic między moją a Twoją teorią. Pozdrawiam.

przemyslaw18

Gdyby Rosjanie sponsorowali Pasikowskiego, to on by nie zrobił filmu Jack Strong, który ewidentnie uderza w nich.
Oczywiste jest, że fundusze na "śliskie sprawy" przekazuje się dyskretnie, więc raczej skanów faktur nie zobaczysz. W Polsce mieliśmy więzienie w którym torturowano Talibów i forsa była w jakiejś podejrzanej walizce.
Interwencje MSZ oczywiście są (za to mają płacone od podatnika, lepsze to niż przepraszanie Meksykańskich marynarzy), ale przeważnie kończą się one na niczym albo na rozwleczonym w latach procesie. Każdy naród się wybiela i jest to oczywiste (a Żydzi i Niemcy to chyba najbardziej na świecie). Problem jest taki, że żeby wybielić własny naród to trzeba automatycznie oczernić jakiś inny. Polska jest biednym krajem i jej działania ograniczają się do (najczęściej nieudolnego) odpierania niektórych takich działań. Zresztą Pokłosie dostało dotację z polskiego budżetu...
Napisałem że mógł wziąć pieniądze i tyle. Może więcej niż kilka tysięcy. Ciężko go nazwać uznanym reżyserem, gdy nie zrobił filmu przez 10 lat. To taki filmowy Hołdys, mieli obaj swoje 5 minut, a teraz każdy to celebryta, a nie profesjonalista. 2 ostatnie filmu Pasikowskiego są skrajnie "polityczne poprawnie" i oba na faktach, chłop zmienia się w Wajdę i Agnieszkę Holland. Pewnie kolejny film Pasikowskiego będzie o gender :)
Z potworem spaghetti nie neguję, nie obchodzi mnie kto stworzył świat, ale planety nie są idealnie okrągłe.

sztosik

"Gdyby Rosjanie sponsorowali..." a Ty dalej nie zrozumiałeś...
"Zresztą Pokłosie dostało dotację z polskiego budżetu... " podobnie jak wiele filmów, które zwróciły się o dotację, nic nadzwyczajnego.
Co robił w tym czasie to jego sprawa, ale takie filmy jak Kroll czy Psy są już kultowe pozostałe nie są wybitne, ale są warte obejrzenia. Wypełnił tą niszę, która powstała w kinie polskim i to czyni go kultowym(celebrytą nie był i nie jest, zawsze trzymał się na uboczu, więc jakiś skryty ten celebryta, a filmy tworzone po przerwie też trzymają poziom, a niedomówienia co do finansowania obcych służb są bezsensowne, równie dobrze to Steve McQueen, Terrence Malick mogliby stanąć w jednym rzędzie z Władysławem Pasikowskim, ale opinie o jego twórczości wyraziłem w poprzednim poście.
"2 ostatnie filmu Pasikowskiego są skrajnie "polityczne poprawnie" i oba na faktach" obecnie zapanowała taka moda, że większość filmów jest na faktach taka jest obecnie tendencja, a ile jego filmów było niepoprawnych politycznie(z wyjątkiem "Psów" które krytykują transformację ustrojową.
"Z potworem spaghetti nie neguję, nie obchodzi mnie kto stworzył świat, ale planety nie są idealnie okrągłe." a czy udało Ci się ulepić idealnie okrągłą kulkę mięsną? Widzisz, więc, że Twoje przypuszczenia mają nawet słabsze podstawy niż teoria na temat Latającego Potwora Spaghetti...

sztosik

Jakiś czas temu powstał izraelski film o największej izraelskiej zbrodni, jaką było napromieniowanie 100 000 sefardyjskich dzieci przez Aszkenazyjczyków.

Trojden

Widocznie Aszkenazyjczycy podpadli Ortodoksom, a oni nie popuszczą.
Pewnie w tym filmie nie pada ani razu słowo Żyd, chyba że (jak zawsze) w odniesieniu do ofiar przemocy.
Podaj linka do filmwebowej strony o tym filmie, bo nie umiem go znaleźć.

sztosik

Film ma tytuł "100 000 napromieniowanych", ale w Filmwebie faktycznie nie ma o nim strony.

Co do Pasikowskiego, to jego ostatni film "Jack Strong" ukazuje Ryszarda Kuklińskiego jako bohatera ratującego Polskę przed nuklearną zagładą. I, oczywiście, ujawniającego Amerykanom sowieckie plany inwazji na państwa NATO. Gorąco polecam.

Trojden

To faktycznie "słynny" ten film i porównanie do do obsypanego nagrodami Pokłosia- w dechę.
O Jack Strong słyszałem, zresztą to jest główna wiadomość dnia. Z tą nuklearną zagładą to tak głupie, że aż śmieszne :)

sztosik

Masz rację

sztosik

To obejrzyj "Walc z Baszirem" albo "Ajami"

Szem

Podpisuję się pod tym :) Pasikowski w każdym czasie potrafi prowokować widza i walić w jego wrażliwość.

Ultor

Tu nie walił w żadną wrażliwość tylko w jednostronne pokazanie historii

Szem

Tym, że niedaleko od niego do polskich obozów śmierci. Poprzednie, wspomniane przez ciebie filmy, pokazywały patologie grup społecznych, a nie narodów, także trochę zmanipulowałeś przekaz.

Szem

a gdyby chciał zrobić film, o Żydach wydających Polaków Rosjanom z NKWD we wrześniu 39, co było powszechne to jak myślisz? Dostałby pieniądze? Dostałby nagrodę w Stanach?

Koper_Zielona

Tylko Żydów, a co z Białorusinami i Ukraińcami, którzy też wykorzystali nadejście Sowietów?

Skandal

No a Litwini i Łotysze jeszcze! To ss mani łotewscy spalili żywcem schwytanych 30 Polaków w Podgajach w 45-ym...

Koper_Zielona

Na szczęście tych ścigało po wojnie NKWD, ale wielu gnojków przeżyło

Szem

Psy 2 to raczej na całą europe bo gdyby USA nie weszło do jugosławi to oni wciaż by sie tlukli a europejskie zbrojeniówki by kase na nich zarabiały

Szem

Tym, że opluwa Polskę i Polaków.
Na to nie pozwolimy!

ElRio

Nie pozwolisz ? Pojedziesz do niego i mu zabronisz ? Kolejny patriota od siedmiu boleści.

ElRio

Dokładnie. Ile można? Dlaczego my zawsze musimy się bić w piersi, nas za to mordowali najróżniejsi i jakoś nikt nas za to nie przeprasza, filmów o tym nie robi...

ElRio

Tak to jest jak pseudofani dobiora się do klawiatury. Twórczość Pasikowskiego ma swój przekaz. Trzeba go zrozumieć. Pokłosie nie odbiega od normy - jest to dobrze zrobiony i napisany film podejmujący trudny temat, budzący kontrowersje. Tak tez jest z filmem Psy, tak uwielbianym za strzelaniny i przekleństwa. Ten film także ma swój przkaz - skorumpowana Polska, ogólnie trudna sytuacja związana z przemianami po 89. I w czym tkwi problem? Bo wg mnie w niczym. Spodziewałam się po Pokłosiu dobrego filmu podejmującego trudny temat i to dostałam. Pasikowski nie zawiódł. A sam film oddzielił prawdziwych fanów rozumiących przkaz od tych którzy zwłaszcza po Psach sądzili ze Pasikowski stanie się polskim Tarantino, ekspertem od łomotu i łubudubu. Tyle w temacie. :)

Ms_Paulla

Jaki trudny temat? Nie trudny tylko zmyślony i dlatego ten film winien nosić tytuł PO-Grossie.

Ms_Paulla

Jaki znów "trudny temat"??? Naprawdę nie odróżniasz steku kłamstw od filmu na "trudny temat"?

ElRio

Ktory to znowu antypolski film?

Poklosie przeciez ukazywalo glownego bohatera, ksiedza, paru innych bohaterow (chocby ta stara kobiete na koncu, dawno tego genialnego filmu nie widzialem) jako osoby dobre, uczciwe, sprawiedliwe.
Kiedy w koncu ludzie zaczna odrozniac propagande od prawdy? Pasikowski pokazal to co bylo w aktach IPNu, czyli paru bezmyslnych wiesniakow bez jakiejkolwiek tozsamosci narodowej, pod namowami nazistow urzadzilo pogrom, a POLACY bronili zydow. l niestety pogrom doszedl do skutku bo bezmozgich wiesniakow lapiacych za widly bylo wiecej od POLAKOW, ktorzy mieli za grosz wlasnego rozumu.

PS: Teraz Pasikowski robi film o Kuklinskim, jak to POLAK zapobiegl III Wojnie Światowej. No, ale przeciez Pasikowski to zdracja i antypolski rezyser. Tfu!

Cililing

Nonsens i kłamstwo. Antypolska propaganda!
Napisz coś jeszcze o POLSKICH obozach koncentracyjnych...

ElRio

Zaden problem. Polskie obozy koncentracyjne NIE ISTNIALY. Obama za to przejezyczenie powinien stanac przed miedzynarodowym sadem za obraze Narodu Polskiego.

Czy wy naprawde nie potraficie zrozumiec, ze byly jednoski zarowno dobre i zle? Wszystkich zolniezy Wermachtu nazwiesz mordecami? To co np. powiesz na temat Wilma Hosenfelda?

Cililing

Dobry Niemiec? To oksymoron! Wszystkich ich należało zabić. Obecna Unia Europejska to wcielenie w życie Planu Himmlera z 1944 a odbudowane po wojnie ze skradzionych Polakom pieniędzy Niemcy czują że oto czas nadchodzi i powoli podnoszą łeb.
Rolę Japonii w Osi przejmą Chiny a papież znów ich poprze, przecież obecny ma wielkie doświadczenie we współpracy z faszystowskim reżimem.
Więc ja mówię Hosenfeld - Srosenfeld! Dobry Niemiec to martwy Niemiec.

ElRio

Pokazales tylko swoje "prawdziwe ja".

Gratuluje, nienawidzisz jak prawdziwy katolik!

Cililing

Moje prawdziwe "ja" jest takie że jestem POLAKIEM.
W przeciwieństwie do niektóych faszystowskich wypierdków....
A ty KIM JESTEŚ?

ElRio

Nie jestes POLAKIEM, tylko zamknietym na swiat POLACZKIEM, to tak w ramach wstepu.

Dlaczego Poklosie uwazasz za film antypolski, ale np takich Psow juz nie? Przeciez oba pokazuja w pewnym sensie narod polski z zlej strony. Poklosie ukazuje jednostkowe przypadki mordow na zydach, a Psy pokazuja Polakow jako alkoholikow, ktorzy uzywaja tylko "laciny podworkowej".

Twierdzisz, ze temat filmu jest zmyslony. To pogrom w Jedwabnem byl wymyslony? WSTYDZISZ sie swojej historii? Ja mowie o tym otwarcie. Mozna przypuszczac, ze pogrom w Jedwabnem byl - z inicjatywy nazistow, a wykonaniem zajeli sie wiesniacy, bez tozsamosci narodowej. Z drugiej strony mamy mase Polakow ktorzy pomagali Zydom, a tych bylo znacznie wiecej. Niestety na tej zapodlonej wsi bylo wiecej bezmozgow niz myslacych. I takie jest moje zdanie na ten temat.

Obrazasz Hosenfelda, bo? Bo jestes uprzedzony do Niemcow? To moze kilka cytatow z wikipedii:
"Bardzo celnie opisywał w nich [w pamiętnikach] sytuacje w Polsce, lokalne problemy i kłopoty ludności. Krytykował w swoich zapiskach komunizm i nazizm, jako bliźniacze zbrodnicze totalitaryzmy. Pisał o swojej miłości do całej rodziny i mocnej wierze w Boga, która dawała mu siły do bycia dobrym człowiekiem w tamtych trudnych czasach. W listach do swojej żony Hosenfeld nie krył wstydu za okropieństwa wyrządzane przez swoich rodaków,"
"W pobliskim Sokołowie Podlaskim obserwował deportacje Polaków z terenów włączonych do Rzeszy, próbując pomagać wysiedlanym osobom."
"Uczył się języka polskiego i pomagał Polakom, dostarczając fałszywe dokumenty i zatrudniając przy prowadzonych przez siebie obiektach sportowych; w ten sposób uratował wiele osób, w tym i Żydów."
"W 2007 prezydent RP Lech Kaczyński odznaczył pośmiertnie Hosenfelda Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski"
"Władysława Szpilmana spotkał jesienią 1944, natrafiając na niego w kryjówce przy al. Niepodległości 223. Przez dłuższy czas dostarczał mu żywności, a potem umożliwił ucieczkę."

Zyj sobie dalej w swoim swiecie, gdzie kazdy sasiad to morderca, kazdy film to propaganda, wypadek to zamach, a racje ma jedynie ksiadz na ambonie i PIS.

Cililing

Wstąpiłeś już do NSDAP?

Cililing

Widzisz, żadnego "pogromu w Jedwabnem" nie było. Kłamstwa Grossa przyjmujesz za pewnik, gdy tymczasem Niemcy i żydzi nie pozwolili nawet na przeprowadzenie ekshumacji - W NASZYM WŁASNYM KRAJU!
Chyba że jesteś faszystą i zależy ci na rozpowszechnianiu kłamstw, które opluwają Polaków a wybielają Niemców.

ElRio

Akurat teze o Hosenfeldzie dalej podtrzymam - tak samo jak nie kazdy w rzadzie komunistow byl komunista, to nie kazdy Niemiec byl zbrodniarzem. Byli tez tacy Niemcy, ktorzy nienawidzili III Rzeszy. W momencie kiedy decydujemy ktory narod jest zly i zabraniamy wolnosci slowa - wtedy mozmy mowic o faszyzmie.

Co do "pogromu z Jedwabnem" - az wstyd mi za to co pisalem. Zapoznalem sie ze sposobem przeprowadzenia sledztwa przez IPN i sie za glowe zlapalem.

Cililing

Dla równowagi nakręćmy film o wpływach żydowskich w UB i SB.

sztosik

Jesli chcesz, nakrec. Chetnie obejrze.

Cililing

Nawet jakbym chciał zrobić to za własne pieniądze (Pokłosie dostało dotację z budżetu) to prawdopodobnie ktoś by mnie wcześniej ustrzelił. Na tym właśnie polega cały problem i niechęć ludzi do "Pokłosia".

sztosik

Poklosie dostalo dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jak bedziesz mial na koncie pare filmow, skonczysz studia filmowe to rowniez zglos sie po dofinansowanie. Kto wie, moze dostaniesz.

Cililing

Mam ukształtowaną karierę w innej branży, więc dziękuję za odkrywczą ofertę.
Dziwnym trafem film "Układ Zamknięty" nie dostał takiego dofinansowania, ba, skarbówka robiła twórcom pod górkę.

sztosik

Film o Smoleńsku też nie może dostać kasy z PISF ciekawe dlaczego...
My wiemy dlaczego: MÓWIENIE PRAWDY JEST W POLSCE NIEBEZPIECZNE.

ElRio

Jakiej prawdy? Ze byla mgla? Czy zelazna brzoza? A moze to Putin zasadzil to drzewko? ...

Tak btw, o ktorym filmie n/t Smolenska mowisz? Moglbys podac chociaz rezysera?

Cililing

Prawdy takiej że będąc lemingiem wspomagasz morderców.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones