Władysław Pasikowski

7,5
5 377 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Władysław Pasikowski

Śmiem twierdzić, że książka W.Pasikowskiego, gdyby stała się szerzej znana, dorównałaby popularnością najlepszym jego filmom. Co więcej, dobrze sprzedana i z odpowiednim budżetem mogłaby się stać podstawą świetnego filmu SF - jestem pewny, że niektórym fanom "Transformersów" i innej popularnej papki wymiotłoby mózgi, gdyby zobaczyli ten hipotetyczny póki co film, tyle jest w książce klimatu i pomysłów. To praktycznie gotowy scenariusz nie byle jakiego widowiska. Niestety i na polu literatury prześladuje W.Pasikowskiego dziwny pech i książka znana jest wąskiemu gronu odbiorców. Szczęście ma ten (ja mam :), który znajdzie ją w drugim obiegu, w rozsądnej cenie bo właściciele nielicznych egzemplarzy bardzo są do nich przywiązani. Nie ma się też co łudzić, że film wg niej kiedykolwiek powstanie. A szkoda.

rafiol

Zgadzam się w 100%, ta książka jest teraz dostępna tylko w postaci eBooka, a szkoda, bo chętnie kupiłbym swój własny egzemplarz. Sam jestem w szoku, że tak wspaniała książka nie była nigdy specjalnie promowana i choć fantastyka to nie jest moja ulubiona dziedzina literatury, tak Ja, Gelerth pochłonąłem ją jednym haustem.
Co do filmu na jej podstawie to wątpię by ktoś kiedykolwiek miał taki budżet by zekranizować to wszystko. Prędzej film rysunkowy ale i tak nie oddało by to wszystkiego co zawarte jest w treści tej książce.
Nie mniej warto by chociaż sama książka trafiła do szerszego grona odbiorców bo przygoda z nią jest przednia!

rafiol

a ja dzisiaj zakupiłem sobie tą książkę i widzę, że jak najbardziej ją polecacie. Jak przeczytam to napiszę czy warto było wydać te 4 zł.

rafiol

ksiażka jest zajefajna przeczytałem ją kilkanaście lat temu a dalej mam ją w głowie. na ebayu mozna kupic egzemplarz za 395 pln

Kaju1979

Ja ma znacznie taniej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones