Władysław Pasikowski

7,5
5 368 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Władysław Pasikowski
michalkuc1993

Oby wrócił Despero,Nielat,Metyl,Łapka,bo tej komediowej konwencji dla debili nie idzie oglądać.

a_kwitek

Despero nie wróci bo to pierwowzór Opali , który nie żyje , Metyl też nie ma jak wrócić bo już w 2 serii się jego wątek definitywnie skończył a pozostali cóż jestem za tym aby to były jakieś nowe postacie , które pasują do dzisiejszych czasów a nie takie przerysowane jak te w nowych porządkach czy tych kobietach , ale wierzę w umiejętności Pasikowskiego jeżeli go producent nie ograniczy , bo filmu w tym temacie nie nakręcił od czasów Gliny .

michalkuc1993

I co z tego,że pierwowzór Despera nie zyje? Co to ma wspólnego z filmem?

a_kwitek

Sam Dorociński mówił , że z szacunku dla Opali już nie chce gra Despera , który był po części własnie wzorowany na Opali .

michalkuc1993

chyba mało ma tego szacunku, a do tej pory uważałem Go za poważnego gościa...

michalkuc1993

Despero wroci i będzie grał głowną rolę w filmie (info z oficjalnego fb Marcina Dorocińskiego) :) Metyl i Młłody też wrócą :)

emilka_12_12

Widziałeś kiedy ja to pisałem ?! . Miesiąc temu... A ty wyskakujesz z tym jak dziś news wyszedł . Oczywiście cieszę się , że będzie Despero itd . Co ciekawi mnie czy oni będą robić film we współczesnej oprawie czy zdecydują się na taki film o wiele droższy , trudniejszy i kosztowniejszy bardziej klimatyczny z lat 90 ? To oznacza , że Dorociński ma jeszcze godność i tych badziewiach Vegi już nie chciał grać o chwałą mu za to ....

michalkuc1993

no i tu logika poszła w las... wrócili wszyscy o których napisałeś, jak jest kasa robi się prequel, sequel, srequel... normalnie Pasikowskiego bym strawił, ale jeśli gra tam ta śmieszna "piosenkarka" nie biorę tego "dzieła" pod uwagę... Szkoda, bo Glina, Demony Wojny jak i niedoceniony Reich to były jak dla mnie naprawdę dobre filmy "tamtego" kina...

Shaker82

Doda jest inteligentna (abstrahuję od muzyki), a pamiętajac rolę Andżeli z Psów można wnioskować, ze Pasikowski lubi takie autentyczne babki. Jestem pełen wiary, że wyjdzie dobrze

michalkuc1993

Nie wierzę w to. Pasikowski nie dał jeszcze żadnego znaku, że będzie to robił.

LukaszJarosz25

Ani też nie zaprzeczył . Powiedział o tym właściciel praw . On nigdy wylewny nie jest do mediów , ja jestem ciekawy co z tego wyjdzie

michalkuc1993

Moim zdaniem Pasikowski nie nadaje się do klimatu PitBulla, chyba, że zrobi z tego serię na swoja modłę.

LukaszJarosz25

A moim zdaniem się nadaję . Pasikowski by nie wszedł w to jakby nie miał dużego wplywu na film . Pierwsze dwie serialowe wersje Pitbulla miało coś z tych starych dobrych filmów Pasika - taką naturalną przenikliwość mrocznych zakamarków naszej szarej rzeczywistości :)

michalkuc1993

Pasikowski tworzy historie literackie, w innym duchu niż PitBull. Porównaj sobie choćby Glinę do PitBulla.

LukaszJarosz25

No i co z tego ? Dwie serie serialu Pitbulla były słabe ? Wg ciebie? . Może w Glinie jest więcej odc na wysokim poziomie , ale w Pitbullu też było sporo odc na wysokim poziomie szczególnie końcowka- akcja z Magdalenki z tym gangiem akcja pędzila jak w dobrym zachodnim serialu . A może Pasik zrobi Pitbulla właśnie w takim stylu ? Czekam!

michalkuc1993

Nie, nie powiedziałem, że PitBull był słaby. Był inny. Inny styl, zupełnie inny niż w Glinie, Pokłosiu i tak dalej. To jest moja opinia, że Pasikowski chcąc zrobić PitBulla, będzie musiał albo diametralnie zmienić swój styl (w co nie wierzę, nie przy twórcy tego formatu), albo przekształcić Pitbulla na swoją modłę (co odbierze klimat pitbullowski). Sytuacja patowa.

LukaszJarosz25

Styl Pasikowskiego ? A ostatni jego film Jack strong , wybitnym literackim dzielem nie był. Raczej takim solidnim kinem szpiegowsko sensacyjnym z biografia w tle , ale na razie trzeba z tym poczekać bo miał zrobić też film o kurierze co miał donieść czy ktoś pomoże w powstaniu warszawskim czy nie ( tak coś takiego) był nawet wywiad z nim z Pasikowskim o tym a dobrego czasu nic o tym nie wiadomo . Więc trzeba się wstrzymać ..

michalkuc1993

Moim zdaniem Jack Strong również miał to charakterystyczne tchnienie Pasikowskiego.

W ogóle Pasikowski udzielił kiedyś gdzieś wywiadu (nie pamiętam, ale pewnie nietrudno znaleźć, bo mało wywiadów udziela), że w szufladzie ma kilka, kilkanaście scenariuszy, niektóre mocniejsze niż Pokłosie, ale z prozaicznego powodu nie może ich zrealizować. Brak forsy, a ściślej - producentów.

LukaszJarosz25

Aha, jeszcze pytanko. Dlaczego właścicielem praw do Pitbulla jest Emil Stępień, a nie Vega?

LukaszJarosz25

I sam sobie odpowiedziałeś , może ma jeden scenariusz w szufladzie który jest idealnie skrojony na " Pitbulla" . A co do tych praw to pewnie było tak przyszedł Vega do Stepienia zaproponował mu pomysł na odświeżenie on się zgodził pod warunkiem jak kupi od niego prawa , które będą należały właśnie do niego inwestora ( Stepnia) I Vega już nie ma nic do gadania czy będzie reżyserem czy nie w następnych filmach z tej serii.

michalkuc1993

Klapa, że sprzedał własną serię. Nie mówię nie, niech kręci Pasikowski Pitbulla. Ale nie uwierzę w to, dopóki nie zobaczę.

LukaszJarosz25

jest potwierdzenie . producent filmu potwierdził,że Pasikowski nakręci nowy film. coś czuje ,że będzie powrót Dorocińskiego.

rupin

Można link?

rupin

No ciekawie się zapowiada. Tym bardziej, że dzisiaj Dorociński wstawił na swoim oficjalnym fanpage'u fotkę Despera. Byłoby mega fajnie, gdyby wrócił.

Heines

Jest info . Wraca Despero Nielat i po wielu latach Pasik nakręci film z Cezarym Pazurą! Podtytuł filmu to Ostastni Pies"! Zdjęcie scenariusza pierwszej strony z tytułu na fb Pazury.

michalkuc1993

Świetna informacja! Cieszy mnie również powrót Metyla, no i najważniejsze, że będzie Barczyk. :D Dode jakoś przeboleje, może to będzie tylko jedna scena - coś w stylu Muchy w ''Nowych Porządkach''. Ciekawe, jak będzie z powrotem Gebelsa. Obsada znakomita, jest na co czekać.

Heines

No właśnie, co z Gebelsem? Chyba znika, bo z Pasikowskim Grabowski chyba nigdy nie pracował. Szkoda.

LukaszJarosz25

Mam wrażenie, że Gebels już nie wróci. W serialu chcieli go na emeryturę odesłać, więc wydaje mi się, że w tym przypadku Pasikowski będzie chciał się bardziej odnosić do serialu niż do filmu. W tych nowych filmach był tylko chwilę na ekranie i nie pokusili się o wyjaśnienie wątku np. Gali. W ogóle mam wrażenie, że Gebels i Barszczu byli na siłę wciśnięci do tych nowych Pitbullów, po to, by przekonać widzów, że Vega kręci nowego Pitbulla. W Niebezpiecznych Kobietach ile miał scen? Ze 3 może? Dlatego wydaje mi się, że Pasikowski nie będzie na siłę walczył o Gebelsa, tylko po prostu odeślę go na zasłużoną emeryturę. Najważniejsze, że stara ekipa wraca. Liczę na powrót do tego klimatu z serialu, a nie tego amerykańsko-polsko-patologicznego z nowych filmów.

Heines

Gebelsa na pewno nie będzie bo już sam Grabowski to powiedział , za to będzie Barszczyk , chyba jedyny co grał we wszystkich starych i w tych nowych pitbullach oraz w nadchodzącym 4 części . Zastanawia mnie jedno czy Pasikowski zrobi film w dzisiejszej otoczce czy zdecyduje bardziej ambitnie kilkanaście lat wstecz?

michalkuc1993

Barszczyk zawsze mile widziany. :D Jego rola była znikoma w tych Nowych Porządkach, więc miło, że wraca. Bez żartów pewnie się nie obejdzie.. Skoro Dorociński wraca, to wydaje mi się, że chciałby godnie pożegnać się z Desperem, więc przypuszczam, że film skupi się na tej dzisiejszej otoczce i na ostatnich latach Sławomira Opali.

Heines

Podobno jednak Vega nakręci Pitbulla , ale tym razem serial ( pewnie dla showmax) Ten ttyp już powinien sobie darować bo co jego nowszy film tym bardziej jest żenujący9 trailer botoksu to po prostu ie wiem jak to określić " zapowiedź żenady"?

michalkuc1993

Również słyszałem o tym plotki. Ale ciekawe co z tego wyjdzie. Ostatnio oglądałem jakiś wywiad z Vegą, to mówił, że ma plany do 2020 roku i nie wspomniał nic o Pitbullu. Z tego będzie kolejny Pitbull tyle, że w świecie lekarzy. Role pewnie nie będą znacząco się od siebie różniły, bo co drugie słowo to pewnie będzie k***a, tak jak w Pitbullach. Rozumiem, że Vega próbuje opierać swoje filmy na faktach autentycznych, ale pewnie sporo też sobie dopowiada przez co ludzie już niedługo w ogóle nie będą chodzić do lekarza, bo Botoks pokazał prawdę. Vega przyznał, że nie ogląda polskiego kina, więc przypuszczam, że każdy jego kolejny film będzie coraz bardziej ''amerykański'', czy jakkolwiek to nazwać. Już w Niebezpiecznych Kobietach było widać inspirację np. Breaking Bad, czy Synowie Anarchii. Ja chyba właśnie czuję żenadę przez tą inspiracje amerykańskim kinem + robienie z nas takiej patologii, gdzie każdy co drugie słowo rzuca k***a, czy inne tego typu teksty.

Heines

Można się inspirować kinem Amerykańskim i dobrze to robić. Takimi filmami były właśnie Psy Pasikowskiego , ale jak się nie umie zrobić filmu z sensem jak Vega gdzie poziom aktorski jest , żenujący a najlepsze sceny w trailerach ( z tych najgorszych). Nie wiem co się stało z takim reżyserem gdzie dwie serie Pitbulla były naprawdę świetnie. Jakaś impotencja twórcza samozachwyt , że się robi filmy super .Czy po prostu napisać scenariusz na kolanie w tydzień na jak najszybciej , tanim kosztem nakręcić zrobić trailer the best of super sceny z bluzgami i dać włapę czołowym recenzentom lub portalom internetowym aby piali z zachwytu przed premierą o normalnych recenzjach przed premierą albo w dniu premiery nie ma mowy oczywiście . A potem kasa jest ( plus przynajmniej , że teraz powstanie kosztem sukcesu tych badziewi coś konkretnego oby...)

michalkuc1993

Oczywiście, że można, ale Vega moim zdaniem przesadza. Serio Batman w Pitbullu i to jeszcze Cukier, którego ściga policja, on sobie wchodzi do szpitala w stroju Batmana? Ja tego nie kupuje. Nie wspomnę o scenach z zakopaniem pieniędzy prosto z Breaking Bad, czy Cukier pośród pieniędzy niczym Joker z Mrocznego Rycerza. Film dosyć dawno oglądałem i jeżeli coś przekręciłem to przepraszam, ale akurat tak te wątki zapamiętałem. To nawet nie ma porównania do Pasikowskiego, bo on takich rzeczy by nie zrobił. Inspiracja nie jest zła, ale wszystko ma swoje granice.

Heines

Albo scena nalotu na kryjówkę podejrzanych z gangu motocyklowego w Żyrardowie. Żywcem z True Detective, one shot niczym Rust Cohle i gang motocyklowy w domku z dykty dla czarnych ziomali.

LukaszJarosz25

Mi ten nalot przypominał trochę inspirację ze scenami w korytarzach z Daredevila :D

Heines

Jakieś linki do tych sensacyjnych wieści o serialu Vegi?

LukaszJarosz25

O ile dobrze pamiętam to na rmf.fm był jakiś artykuł. Miałby powstać miniserial opierający się na postaci Majamiego i innych postaci z tych nowych filmów Vegi. Patrząc na źródło nie traktuje tego zbyt poważnie, bo sam Vega jakoś o tym nic nie mówi. Być może przy premierze Botoksu, Vega do tego się odniesie.

michalkuc1993

W sumie może zrobić taki serial. Nie pogardziłbym i tak naprawdę z chęcią bym obejrzał. Zmienić tytuł na "Rottweiler" i robić to uniwersum z Gebelsem i Majamim. Co by nie mówić o Vedze, czuje klimat policji. Tyle lat w zasadzie w ich szeregach robi swoje.

michalkuc1993

Barszczyk nie grał w Niebezpiecznych kobietach. Gebelsa bardzo mi szkoda, bo można było ładnie zakończyć jego historię w PitBullu. Ale Pasikowski z Grabowskim nigdy nie współpracował.

W ogóle ciekaw jestem, jak skonstruują scenariusz. Jedno jest pewne. Główną postacią, wokół której kręcić się będzie fabuła, będzie Despero. Tylko jak? Robimy odwzorowanie jego ostatnich lat w policji, czyli powrót na przełom wieków. Czy tworzymy fikcyjną historię, współcześnie. W sumie lata nie mają znaczenia. Zastanawiam się tylko, jak to napisał Pasikowski.

Ze starych postaci ma jeszcze poza Barszczem być Nielat. Ciekawe, co dadzą Pazurze? Aaa, i mam nadzieję, że Rabczewska nie zostanie nową dziewczyną Despera (żeby się chłopak nie załamał, jak go rzuciła Dżemma).

Wiele myśli się kręci w głowie. Będzie tak aż do premiery. Oby w przyszłym roku.

LukaszJarosz25

Doda w wywiadzie powiedzała , że na początku października konferencja z obsadą ( Pewnie Pasikowskiego nie będzie) a potem wchodzą na plan . A co do Rabczewskiej to cóż - Pasik ma słabość do pięknych kobiet w drugiej części psów zagrała dziewczyna ( kochanka Franza) która nie miała nic wspólnego z aktorstwem - zobaczył ją i dal jej rolę .... A co do tych plotek to są one z pudelka .pl i nigdzie indziej się nie powtarzają , także to mogą być tylko jakieś farmazony .

michalkuc1993

Pasikowskiego nie będzie, jasne. Za to go cenię. W dupie ma jakieś konferencje.

michalkuc1993

Filmweb mógłby już zrobić stronę z filmem bo obsada itd , wszystko jest ....

LukaszJarosz25

Wszystko zależy od tego, kto i jak napisze scenariusz (Vega sam sobie pisał - i w ostatnim "Pitbullu już odpłynął), bo reżyserii Pasikowski na pewno nie położy.

jan_niezbedny0

Przecież masz wyraźnie na zdjęciu na fb Dorocińskiego zdjęcie pierwszej strony scenariusza a na nim : "Scenariusz i reżyseria - Władysław Pasikowski "

michalkuc1993

Aha, no i w porządku.

PS. Olewam fb :)

jan_niezbedny0

Heh jakie jaja . Zatrzymali tego producenta filmu pitbulla bo podobno wynajął bandziora aby od od byłego kochasia dody milion zł kasy wytrzepać , ciekawe czy to wpłynie na to czy film powstanie czy nie....

michalkuc1993

Już rezerwowałbym bilety do kina.

LukaszJarosz25

Ja też . Dorociński w kijowe produkcje nie wchodzi, ale zobaczymy jak s,e rozwinie sytuacja , ale i tak myślę , że film powstanie ( w tym miesiącu mają podobno ruszyć zdjęcia , gdzieś tak czytałem) , bo jak by nie patrzeć poprzednie części , mimo , że kijowe delikatnie mówiąc , swoje zarobiły i coś porządnego w końcu powstanie....

michalkuc1993

Ale Pasikowski ludzie to gwarancja jakości. Facet, który zrobił Glinę, Pokłosie, Jacka Stronga, nie może spartolić. Scenariuszowo na pewno się zmieni, musi być bardziej literacko. "Ostatni pies", już sam tytuł w stylu W.P. Z drugiej strony Pasikowski jest takim mistrzem, że potrafi napisać scenariusz w konwencji już utartej, bo jest po prostu zdolny. Polecam jego książkę "Ja, Gelerth"\

No i Dorociński w roli głównej. Mój ulubiony aktor.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones