Wiesław Drzewicz

7,9
4 798 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Wiesław Drzewicz

był świetnym aktorem, szkoda że nie żyje. Dla mnie on zawsze pozostanie Gargusiem ze smerfów i Leonem Gutmanem z labiryntu.Ale jako Gargamel był wspaniały.

kinomanka_13

O yes yes yes
Fajki go zgubiły

kinomanka_13

Głos Gargamela to arcydzieło polskiego dubbingu - prawdziwa kreacja. Rzadko się zdarza, żeby rola dubbingowa tak zapadała w pamięć. A jeśli tak się zdarza, to znaczy że było to wybitne osiągnięcie artystyczne. Nowy głos Gargamela to wydmuszka w porównaniu z tym, co z tą rolą robił Drzewicz. Kiedy dziś moja córka ogląda Smerfy, to zawsze nastawiam ucho i delektuję się każdym słowem Drzewicza :)

użytkownik usunięty
Obywatel_4

Pan Drzewicz jako Gargamel i Pan Ludwik Benoit jako Kapitan Hak. Nagrody powinni dostać też ci, którzy wpadli na pomysł obsadzenia ich w dubbingu tych postaci :))

O tak... Aleksander Dzwonkowski z kolei był genialny w roli bosmana Smitha. A Michnikowski w roli Papy Smerfa - najpierw znałem go właśnie z tej roli, dopiero później poznałem Kabaret Dudek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones