Wirgiliusz Gryń

7,9
12 066 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Wirgiliusz Gryń

zawsze grał takie same role - chamskich typków (w serialu Dom i Daleko od szosy) w dodatku daleko mu do Nicholsona czy Hackmana - nie lubię tego aktora.
dobry aktor potrafi grać zróżnicowane role.
Kultowy aktor? ROTFL

chrismoltisanti

Pewnie na tym polega zaszufladkowanie w filmie.Ponoć jako aktor tetralny Griń był zupełnie inny.Reżyserzy filmowi żądali od niego takich ról i Griń spełniał to zapotrzebowanie właśnie na takiego człowieka.Wydaje się,że brakuje w polskim filmie kogoś takiego jak Griń.

chrismoltisanti

Na pewno dalej Nicholsonowi do Grynia, niż odwrotnie...Poza tym miał bogaty dorobek teatralny...
Wspaniała rola w Balladzie o Januszku!

Krótko mówiąc- Wirgiliusz był na pewno lepszym aktorem, niż Jacenty Nicholson...


Dla mnie Gryń był świetny!


ps- Hackman - OK!

chrismoltisanti

Nicholson i Hackman też są zaszufladkowani jako "chamskie kreatury (!)".Wergiliusz Gryń pamiętany jest w rolach "nieciosanych losowo" mężczyzn.Idealny odtwórca niepiśmiennego chłopa w "Kluczniku".

marekblachowski

Nie powiedziałbym że gen. Sosabowski, którego Hackman zagrał w filmie "O jeden most za daleko" był cytuję: "chamską kreaturą". :p

chrismoltisanti

chrismoltisanti gówno wiesz. Podajesz za przykład ćpuna Nicholsona i jeszcze smiesz go z Gryniem porównywać. To tak jakby porównać ogórka kiszonego z kawiorem.

chrismoltisanti

Ale miał dość odmienną rolę w "Zerwanych cumach".

chrismoltisanti

jesteś śmieciem

chrismoltisanti

Najczęściej grywał nie chamskich typków ale kapitanów i generałów. Ogólnie grywał dosyć zróżnicowane role, często pozytywne np w filmach: "Beata", "Bołdyn", "Bułeczka", "Kłamczucha", "Ballada o Januszku" i wielu innych. Wspaniały, wyrazisty aktor.

czubajka_filmweb

mi się podobał w Jak rozpętałem, świetnie tam zagrał. Szkoda że Chmielewski raz obsadził Grynia tak jak Kociniaka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones