Zack Snyder

Zachary Edward Snyder

6,5
5 455 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Zack Snyder

Robi się z niego specjalista od adaptacji fajnych komiksów, ma się zabrać jeszcze za Heavy Metal. Najbardziej mnie jednak urzeka w nim to, że jest typowym fanem pasjonatem, jak powiedział na jednym z wywiadów, zrobił by watchmena nawet za darmo.
To że 'Strażnicy' wyszli tak świetnie to zasługa tego, że '300' odniesli taki kasowy sukces i Zack dostał wolnął rękę na wyprodukowanie Watchmena. Dobrze wiemy jak producenci potrafią spartolić pomysł reżysera, dlatego teraz oglądamy takie 'widowiskowe' gnioty. Fajnie, że w Hollywodzie są jeszcze takie osoby jak Zack Snyder.

Hilarious

"Strażnicy"- najbardziej niedoceniony film Snydera
"300" - najbardziej przeceniony film Snydera

zacharry_lue

Na odwrót powinno być, czytałeś komiks Strażników -- jeśli nie to przeczytaj, pomimo tego że to dobry film kompletne nie porozumienie jeśli chodzi o adaptację, pozbawiona tajemnicy i mroku wydmuszka...

Ageha

nie czytałem komiksu a do oceny filmu użyłem tylko własnego wyczucia smaku. Strażnicy to majstersztyk jeśli chodzi o scenografię, dobór muzyki, grę aktorską, zdjęcia itp. 300 jest po prostu nieznośnie kiczowate i na siłę patetyczne.

zacharry_lue

Strażnicy świetni mimo paru wad/braków, za to dobór muzyki za bardzo przypomina inne filmy (Czas Apo, Absolwent) lub nieco przegina (Hallelujah). Za to użycie muzyki Glassa to mistrzostwo.

zacharry_lue

Dokładnie tak. W sumie to 300 jest filmem słabym, bez fabuły, pasji i polotu, ale taka już historia została wzięta na warsztat. Za to rozwiązania jakie wykorzystał Snyder przy ekranizacji, blichtr, rozmach i stylistyczna maniera czynią ten film pozycją obowiązkową. Wyszła karykatura, ale za to jaka! Mam spory problem z oceną tego filmu.

Lucas207

Wielkie dzieło zawsze balansuje na granicy kiczu jak się mawia. Moim zdaniem 300 ją po prostu przekracza. Snyder też ma swój udział w tym - to slow motion wszędzie to przesada i nie tylko to. Przeszarżowany film od początku do końca pod niemal każdym względem. Fabuła również słabiutka.

Lucas207

To jest perfekcja jeżeli chodzi o snucie opowieści wizualiami i obrazem.

gortat

ok, tylko nie wszystkim musi się podobać, mi się akurat nie podoba

zacharry_lue

A mi też się niespecjalnie podoba, a to, że jest to zrobione świetnie to inna kwestia

gortat

jak ci się nie podoba to po co to wychwalasz xD imo to jakaś schizofrenia

zacharry_lue

To, że coś jest poprowadzone genialnie a to, czy jakoś mnie to jara/chce mi się do tego wracać to dwie różne rzeczy. 300 jest świetnie zrobiony, nie odejm e tego Snyderowi, ale nie chce mi się do tego filmuwracać i w sumie mam go gdzieś

zacharry_lue

Ja mam odwrotnie. lubię jechać po tym filmie i mówić co mi się nie podoba, a od czasu do czasu oglądam go ponownie z chęcią - dobry na wieczór z telewizorem i piwkiem w ręku.

gortat

Coś w tym jest. Film jest bardzo nowoczesny w warstwie formy oraz prezentowania narracji. Uważam to za jedną z jego dobrych stron. I choć boli mnie cała masa innych rzeczy choćby pompatyczność, design Persów i cringe'owe dialogi to jednak od czasu do czasu potrafię odświeżyć sobie wyobrażenia na temat filmu przez wspólne seanse z bratem. Awansował do pozycji obowiązkowych, takie które warto znać i stanowią wieczorną rozrywkę. Pomimo wad wyprzedza swoją epokę, zwiastując kino następnej dekady.

użytkownik usunięty
zacharry_lue

Chyba sobie żartujesz. W 300 co druga scena i dialog przeszedł już do historii. Zdjęcia to dzieło sztuki. 300 to absolutne arcydzieło, nikt, kto zna się na filmach, nie powie inaczej.

no to się nie znam

Film stał się niewątpliwie sławny i zmienił oblicze kina, ale nie jest pozbawiony wad. Dialogi przeszły do historii bo stały się memami z których wszyscy się śmieją.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones