Recenzja filmu Sposób na teściową (2005)
Robert Luketic

Barbarella jako teściowa

Rolą w komedii romantycznej "Sposób na teściową" Jane Fonda po kilkunastoletniej przerwie powróciła do zawodu. Ci którzy z łezką w oku wspominają wspaniałe kreacje aktorki w takich filmach ...
Filmweb sp. z o.o.
Rolą w komedii romantycznej "Sposób na teściową" Jane Fonda po kilkunastoletniej przerwie powróciła do zawodu. Ci którzy z łezką w oku wspominają wspaniałe kreacje aktorki w takich filmach "Barbarella", "Czyż nie dobija się koni", "Chiński syndrom", "Nazajutrz", "Nad złotym stawem", "Powrót do domu" mogą zadać sobie pytanie, co takiego jedna z największych gwiazd dostrzegła w scenariuszu Anyi Kochoff, że zgodziła się przyjąć rolę. Jedno jest pewne, forma, w jakiej pozostaje Jane Fonda jest do pozazdroszczenia. Patrząc na ekscentryczną, nieznośną Wiolę w jej wykonaniu, trudno oprzeć się wrażeniu, że niektórzy skuteczniej niż inni opierają się upływającemu czasowi.

Miłośnicy komedii romantycznych z gwiazdorską obsadą - obok Jane Fondy w filmie zobaczymy Jennifer Lopez - z pewnością chętnie sięgną po wydanie filmu na DVD.
Wśród materiałów dodatkowych umieszczonych na płycie znalazł się komentarz twórców filmu: Roberta Luketica, aktorki Wandy Sykes, producenta Chrisa Bendera, projektantki Missy Steward oraz operatora Russella Carpentera. Niestety można go wysłuchać wyłącznie w wersji oryginalnej, bez napisów w jakimkolwiek języku.

Oprócz tego wśród dodatków znalazł się zabawny teledysk z udziałem Wandy Sykes zatytułowany Kosmetyczka Ruby, gagi z planu oraz kilka scen niewykorzystanych w ostatecznej wersji filmu.

Kolejny materiał to seria krótkich reportaży (z polskimi napisami) "Wspaniały powrót Jane Fondy", "Jennifer wciąż na topie", "Robert Luketic człowiek, który stworzył potwora", "Vartan ale facet" , w których twórcy filmu w samych superlatywach wypowiadają się na temat pracy na planie.

Listę dodatków zamykają zwiastuny oraz ścieżka dźwiękowa, czyli kilka scen ilustrowanych utworami muzycznymi z filmu.
Czy uznajesz tę recenzję za pomocną? 10% uznało tę recenzję za pomocną (29 głosów).