Recenzja filmu Charlie i fabryka czekolady (2005)
Tim Burton
Joanna Wizmur

Czekoladowe atrakcje

"Charlie i fabryka czekolady" to niezła porcja rozrywki dla młodszych i starszych. Wspaniałe dekoracje filmu, efekty specjalne oraz ścieżka muzyczna robią piorunujące wrażenie, a kiedy na ekranie ...
Filmweb sp. z o.o.
"Charlie i fabryka czekolady" to niezła porcja rozrywki dla młodszych i starszych. Wspaniałe dekoracje filmu, efekty specjalne oraz ścieżka muzyczna robią piorunujące wrażenie, a kiedy na ekranie pojawia się Johnny Deep, nie sposób się nie uśmiechnąć z zachwytu.
Dwupłytowe wydanie DVD śmiało można polecić wszystkim miłośnikom charakterystycznego stylu Tima Burtona.

Na pierwszej płycie znalazł się film, który możemy oglądać w wersji oryginalnej lub z polskim dubbingiem – co ważne, teksty piosenek również zostały przetłumaczone i wykonane po polsku – zwiastun kinowy oraz reklamę ścieżki muzycznej z filmu. Drugą płytę w całości zajmują dodatki specjalne.

W dziale "Dodatki" znalazło się kilka materiałów (opatrzonych polskimi napisami) dotyczących powstawania filmu, z których dowiemy się, w jaki sposób trenowano wiewiórki występujące w jednej ze scen ("Atak wiewiórek"), kim był "niedorosły dorosły" rozbudzający wyobraźnię dziecięcą, czyli Roald Dahl, autor powieści, na podstawie której powstał film ("Fantastyczny pan Dahl"), oraz jak przygotowywał się do roli roztańczonego i rozśpiewanego Umpa-Lumpasa Deep Roy ("Kreacja Umpa Lumpasów").
W dodatku "Produkcja czekolady" podzielonym na podrozdziały "Czekoladowe marzenia", "Różne twarze i smaki", "Słodkie dźwięki", "Modna czekolada", "Pod opakowaniem" zawarto wypowiedzi twórców na temat adaptacji książki, postaci Willego Wonki, ról dziecięcych, powstawania ścieżki dźwiękowej, pracy na planie i efektów specjalnych.

Posiadacze DVD ROMów mogą ponadto spróbować swoich sił w demonstracyjnej wersji komputerowej gry zrealizowanej na podstawie filmu oraz odwiedzić oficjalną stronę obrazu, na której znajdą między innymi zdjęcia, tapety i gry.

"Wyzwania" to zestaw gier przeznaczony dla młodszych widzów. Wszyscy, którzy zagrają w "Taniec Umpy-Lumpy", "Niedobry orzech" i "Pomysłową maszynę", będą musieli wprawić w ruch tańczącego Umpa-Lumasa, przy pomocy specjalnej maszyny odpowiednio skomponować smak, aby przypadł mu do gustu i posortować orzechy. Na koniec piątka bohaterów staje przed najważniejszą próbą – w "Poszukiwaniach złotego biletu" każde z dzieci próbuje odnaleźć kupon Willego Wonki i w tym celu musi wykonać określone zadania.
Czy uznajesz tę recenzję za pomocną? 8% uznało tę recenzję za pomocną (79 głosów).

przeczytaj również recenzje użytkowników (4)