Recenzja filmu Zaczarowana (2007)
Kevin Lima
Waldemar Modestowicz

Hokus Pokus Story

"Zaczarowana" zaczarowała widzów w kinach (ponad pół miliona sprzedanych biletów w Polsce), a teraz szykuje się do magicznej inwazji na DVD. Dobra wiadomość dla wszystkich fanów tej znakomitej ...
Filmweb sp. z o.o.
"Zaczarowana" zaczarowała widzów w kinach (ponad pół miliona sprzedanych biletów w Polsce), a teraz szykuje się do magicznej inwazji na DVD. Dobra wiadomość dla wszystkich fanów tej znakomitej opowiastki: film w ogóle nie traci przy ponownym oglądaniu. Wciąż z przyjemnością patrzymy na historię sympatycznej Giselle, która zostaje wepchnięta przez złą wiedźmę do magicznej studni i w ten sposób trafia do pokręconego Nowego Jorku. I choć nie jest to kraina z bajek dla grzecznych dziewuszek (tutaj pozbawiony zębów obleśny staruch bez skrupułów zwędzi ci diadem), familijna atmosfera udziela się widzom od razu.

Film otrzymał w tym roku aż trzy nominacje w kategorii „najlepsza piosenka”. Spodziewajcie się więc naprawdę pierwszorzędnych sekwencji muzyczno-choreograficznych. Najmocniejsza jest ta, gdzie obserwujemy domowe porządki przy użyciu gwardii zwierzątek, których wolelibyście nie spotkać we własnej kuchni.. Twórcy niczym wytrawni czarownicy wrzucają do fabularnego kotła musicalowe wstawki i uzyskają wysokiej klasy eliksir filmowy. Może pod koniec pozwalają sobie za bardzo na wycieczki w kierunku melodramatu, ale w finale kwitują to ironiczną puentą. W sumie pierwszorzędna robota wprost od chłopaków z Disneya.

Na płycie znajdziecie montaż wyciętych scen z komentarzem reżysera oraz krótkie dokumenty pokazujące realizację trzech najbardziej skomplikowanych sekwencji. Brali w nich udział tancerze pamiętający jeszcze czasy ekranowego "West Side Story". Pogratulować formy! Do tego wszelkiego rodzaju gagi i wpadki aktorskie oraz możliwość uczestniczenia w misji ratunkowej bohaterskiego wiewióra. Na dokładkę materiał pokazujący z jakich klasycznych produkcji czerpali inspirację autorzy "Zaczarowanej". Obraz: 2,35:1, dźwięk: Dolby Digital 5.1. Film możemy obejrzeć zarówno z napisami, jak i polskim (dobrym) dubbingiem.
Czy uznajesz tę recenzję za pomocną? 92% uznało tę recenzję za pomocną (25 głosów).

przeczytaj również recenzje użytkowników (3)