Recenzja filmu Nigdy w życiu! (2004)
Ryszard Zatorski

Judyta jak Bridget

"Nigdy w życiu" w reżyserii Ryszarda Zatorskiego było jedną z najbardziej oczekiwanych premier sezonu. Już na etapie obsady media spekulowały, kto zagra polską Bridget Jones. Nieustannie ...
Filmweb sp. z o.o.
"Nigdy w życiu" w reżyserii Ryszarda Zatorskiego było jedną z najbardziej oczekiwanych premier sezonu. Już na etapie obsady media spekulowały, kto zagra polską Bridget Jones. Nieustannie porównywania z postacią stworzoną przez Helen Fielding były nieuniknione.

Do roli Judyty wybrano Danutę Stenkę i był to strzał w dziesiątkę, bo aktorka znana przede wszystkim z ról dramatycznych, tym razem oczarowała wszystkich swoim komediowym talentem. Judyta w jej wykonaniu jest kobietą, która w trudnych życiowych chwilach nie złamuje się, ale bierze sprawy w swoje ręce i nie waha się zacząć wszystkiego od nowa.

Tymczasem z w jednym z dodatków dołączonych do wydania DVD dowiadujemy się, że aktorkę zaproszono na casting jako jedną z ostatnich. Usłyszałam że nie kwalifikuje się z powodu braku ciepła - podkreślała Danuta Stenka, która na zdjęcia próbne szła z przekonaniem, że nie zostanie wybrana.

Film wszedł do kin w 60 kopiach, co w warunkach polskich jest liczbą naprawdę imponującą, a obejrzało go 1,6 miliona widzów. Nie da się ukryć, że "Nigdy w życiu" to jeden z najbardziej kasowych obrazów polskich dekady.

Kinomani którzy nie mieli okazji obejrzeć filmu w kinach, z pewnością chętnie sięgną po dobrze przygotowane wydanie DVD, wzbogacone o kilka ciekawych dodatków.

"Kulisy filmu" to materiał, w którym twórcy i aktorzy dzielą się spostrzeżeniami na temat pracy na planie i perypetii jakie towarzyszyły obsadzaniu głównych ról. Danuta Stenka, Joanna Brodzik, Artur Żmijewski, Jan Frycz, Kinga Preis, Joanna Jabłczyńska opowiadają o granych przez siebie postaciach.

"Nigdy w życiu w tvn" to obszerny materiał wykorzystujący fragmenty programów "Co za tydzień" i "Multikino", poświęconych filmowi. Znajdziemy tam między innymi reportaż z premiery i będziemy mięli okazję posłuchać opinii zaproszonych na uroczystość gości, w tym wielu znanych osobistości. W dodatku tym zobaczymy również migawki z konferencji prasowej filmu, a także wiele wypowiedzi twórców.

Oprócz tego na płycie znalazły się trzy sceny niewykorzystane (nieopatrzone żadnym komentarzem), zwiastun oraz fotosy z filmu.
Czy uznajesz tę recenzję za pomocną? 26% uznało tę recenzję za pomocną (35 głosów).

przeczytaj również recenzje użytkowników (2)