Recenzja filmu Zakochana złośnica (1999)
Gil Junger

Zakochana złośnica

Film przedstawia historię dwóch, jakże zupełnie innych od siebie sióstr: Bianki i Kat. Bianka to pozornie typowa blondynka kojarząca się od razu z siostrą Darii z pamiętnego serialu animowanego ...
Filmweb sp. z o.o.
Film przedstawia historię dwóch, jakże zupełnie innych od siebie sióstr: Bianki i Kat. Bianka to pozornie typowa blondynka kojarząca się od razu z siostrą Darii z pamiętnego serialu animowanego puszczanego swego czasu na MTV. Kat zaś jest osobą, której zachowanie nie odbiega od typowych "młodych mrocznych" naszych realiów. Jest niedostępna, wredna, wręcz aspołeczna. Wygląda na to, iż nie obchodzi ją ani trochę to, co myślą o niej inni.

Siostry posiadają dosyć ciekawego ojca. To maniak, (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), który po śmierci żony postanawia sam wychować córki. Chce być twardy, oczywiście tylko dla ich dobra. Ustala zasadę "pierwszą i drugą z najważniejszych w tym domu", mówiącą o tym, iż dziewczęta nie będą mogły spotykać się z żadnym chłopcem aż do matury. Ponieważ ojciec dostrzega, iż Bianca jest osobą bardzo popularną i już niedługo nie będzie mógł w pełni kontrolować jej poczynań, zmienia nieco ową zasadę. Tym razem brzmi ona: "żadnych randek u Bianki, póki Kat nie pójdzie także na randkę". Zasada ta wydaje się być bardzo skuteczna, ponieważ Kat bardziej odstrasza, niż przyciąga płeć przeciwną.

Do szkoły, w której uczą się obydwie dziewczyny przybywa nowy chłopak - Cameron i od razu zakochuje się w Biance. Niestety, aby się z nią umówić musi przekonać kogoś, aby zaczął się spotykać z Kat. Musi także udowodnić przed Bianką, że należy do grupy tych ''fajnych kolesi". I tu pojawia się kłopot...

Cały film jest doskonałym przekrojem przez szkolną społeczność. Są tu potencjalni zabójcy, przyszli biznesmeni, czy maniakalni podrywacze. Oczywiście szkoła to nie tylko uczniowie. Można zobaczyć świetną pannę Perky - szkolną panią psycholog, która jednak myśli bardziej o swojej erotycznej powieści (!) niż o sprawach uczniów; czy pana Morgana, prowadzącego z niezwykłym zapałem zajęcia z poezji.

W filmie większość bohaterów przechodzi pewną przemianę. Pozornie bezduszna Kat okazuje się bardzo uczuciową i zagubioną osobą, Bianca z modelu zadufanej w sobie blondynki przechodzi w bardzo wyrozumiałą i czułą osobę, zaś Michael, kolega Camerona, bardzo chcący pozostać duszą towarzystwa pokazuje, iż jedynym jego pragnieniem jest prawdziwa miłość, i to właśnie dla niej zrobi wszystko.

Całość filmu jest upstrzona wieloma delikatnymi dowcipami, niedomówieniami i innymi "haczykami", które powodują, że do filmu chce się wracać. Naprawdę warto obejrzeć. Polecam!
Czy uznajesz tę recenzję za pomocną? 73% uznało tę recenzję za pomocną (30 głosów).

przeczytaj również recenzje użytkowników (1)