Nieodebrane połączenie (2003)
Takashi Miike
Kô Shibasaki
Shin'ichi Tsutsumi

Za trzy dni umrzesz

"Filmem, który cię obudzi" nazywa <a href="http://nieodebrane.polaczenie.filmweb.pl/" class="n"><b>"Nieodebrane połączenie"</b></a> reżyser <a
"Filmem, który cię obudzi" nazywa "Nieodebrane połączenie" reżyser Takashi Miike. Film, który w Japonii zarobił ponad 1,5 miliarda jenów stając się jednym z największych przebojów w historii Kraju Kwitnącej Wiśni właśnie ukazał się na DVD. "Nieodebrane połączenie" jest kolejnym tytułem ukazującym się w naszym kraju w ramach serii "Blink Azjamania". Yoko - koleżanka głównej bohaterki filmu - otrzymuje dziwną wiadomość głosową wysłaną z jej własnego telefonu w niedalekiej przyszłości. Nagranie stanowi dźwiękowy zapis tragicznej śmierci Yoko ? informacja kończy się bowiem jej przerażającym krzykiem. Kiedy dziewczyna faktycznie ginie w podanym w opisie wiadomości czasie, bohaterka - Yumi - podejmuje śledztwo. W ten sposób poznaje Yamashitę, który prowadzi podobne dochodzenie; jego siostra również zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Podążanie śladami tajemniczych telefonów prowadzi ich do pewnej chorowitej dziewczynki i jej matki... Scenariusz "Nieodebranego połączenia" powstał w oparciu o powieść Yasushi Akimoto - niezwykle popularnego w Japonii autora horrorów nazywanego miejscowym Stephenem Kingiem. Na jej podstawie mógłby powstać zapewne sztampowy azjatycki film grozy jakich wiele ostatnio trafia do naszego kraju, ale ponieważ jego reżyserii podjął się Takashi Miike "Nieodebrane połączenie" jest produkcją, która nie tylko nas przerazi, ale również skłoni do zastanowienia. Historię głównej bohaterki starającej się rozwikłać zagadkę z przeszłości autor "Gry wstępnej" wykorzystał do tego by zakpić z telewizji goniącej za tanią sensacją, jak również z konwencji rządzących azjatyckimi horrorami. "Nieodebrane połączenie" gościło na naszych ekranach na początku tego roku. Wtedy film nie spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem. Mam nadzieję, że jego ukazanie się na rynku wideo/DVD wzbudzi dużo większe zainteresowanie, gdyż film Takashiego Miike zdecydowanie na nie zasługuje. Na płycie DVD oprócz horroru znajdziemy również kilka dodatków specjalnych, w tym trwający prawie godzinę making of zatytułowany "Jak powstawał film". Materiał ten jest swoistą relacją z najważniejszych etapów pracy nad filmem rozpoczynającą się od rozmowy z reżyserem wyjaśniającym jaki obraz chciałby nakręcić, a kończącą ostatnim dniem na planie filmowym. Całość jest bogato ilustrowana zdjęciami z planu, wypowiedziami reżysera oraz aktorów wspominających pracę nad horrorem. W dodatkach znajdziemy również krótką, trwający niespełna trzy minuty wywiad z reżyserem oraz galerię zwiastunów, teaserów i spotów telewizyjnych promujących "Nieodebrane połączenie".
Chcielibyście na co dzień oglądać obrazy poruszające trudne tematy??? A może macie ochotę na ogromną... czytaj więcej