PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36027}
6,9 256
ocen
6,9 10 1 256
Ślad na ziemi
powrót do forum serialu Ślad na ziemi

Bardzo dobre zdjęcia , świetne dialogi .... i po prostu kawał życia ....takie jakie było wówczas, bez zbędnych "przesadyzmów" . Relacje w pracy zawodowej na linii " zwierzchnik - podwładny " idealnie ujęte . 8/10 ....

ocenił(a) serial na 7
tradycyjny

Serial ten ma prawie 40 lat, a był mi w ogóle nie znany. To znaczy nikt nigdy mi o nim nie wspominał, a TVP jakoś chyba o nim zapomniała. Rzecz nie zrozumiała, bo mimo swego wieku nadal jest to bardzo dobry "obyczajniak". Świetni aktorzy, niezły temat, życiowe opowieści. I tylko chyba tej III, a może już raczej IV RP, nie w smak, że kiedyś było tak a nie inaczej i że serial wychwala robotnika robiącego dla idei państwa ludowego.
Osobiście jestem zdania, że warto poznać naszą przeszłość w całości. Nie tylko te fakty, że ludzi byli pałowani, że strajki, że szare dno. Ale również te inne, pozytywne aspekty tamtej codzienności. Bo przecież to blisko pół wieku życia (np. moich rodziców, dziadków). Owszem są tu ideologiczne wątki, rodem z siermiężnego socrealizmu, cała ta praca przodownika na różnych odcinkach, etc... Ale czy to źle? Co w przypadku jeśli ktoś w to naprawdę gorąco wierzył, starał się, pracował najlepiej jak tylko potrafił, budował ten swój ludzki socjalizm dla własnego i społecznego dobra? Wiemy, że to nie wyszło, ale to nie znaczy, że wszystko co wiąże się z tamtym ustrojem było złe.
Kiedy TVP zabija nas po raz n-ty swoimi kultowymi produkcjami sprzed lat: "Stawką", "Pancernymi", czy "Janosikiem, gdzieś obok czekają na przypomnienie dziesiątki dobrych filmów i seriali. Problem jest jak zwykle polityczny... Czy wówczas, czy dziś pewnych rzeczy się nie puszcza, by nie zepsuły obrazu ogólnonarodowego dobrobytu, który dziś stoi pod hasłem konsumpcjonizm (a który bywa zwykłym kanibalizmem gospodarczym...)

Największy atut tego serialu to jednak świetni aktorzy, na których aż miło popatrzeć jak kiedyś, w młodości wyglądali :))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones