PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103187}

Święty

The Saint
7,5 4 184
oceny
7,5 10 1 4184
Święty
powrót do forum serialu Święty

Czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego na początku każdego odcinka wszyscy zwracają się do Świętego per "sławny Simon Templar"? Ciekawi mnie geneza tej postaci... Niestety nie czytałem jeszcze książek Charterisa, a serial zacząłem oglądać niedawno i to od tych kolorowych odcinków, które można było kupić w dwóch zestawach DVD i nie wiem jeszcze wszystkiego, co chciałbym wiedzieć. Przyznam szczerze, że po opiniach moich starszych i pamiętających lata 60. krewnych wyobrażałem sobie, że Simon Templar jest jakby takim złodziejem, który pomaga policji schwytać gorszych przestępców, ale sam zawsze ucieka. Tymczasem widzę, że czasami pojawia się jako jakiś prywatny detektyw, albo nawet brytyjski agent. W jednym z odcinków nawet policjant na ulicy w Londynie mówi, że jego obowiązkiem jest znać "słynnego" SImona Templara. Jeżeli był w zamyśle jak gdzieś słyszałem współczesną wersja Robin Hooda, to czemu nie zawsze daje dyla? I czym tak zasłynął, że wszyscy o nim mówią?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones