PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622177}

Świat bez końca

World Without End
7,3 5 589
ocen
7,3 10 1 5589
Świat bez końca
powrót do forum serialu Świat bez końca

Pokrewieństwo

ocenił(a) serial na 7

Gdzieś przeczytałam, że postacie z tej części są potomkami postaci z Filarów Ziemi. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć kto jest z kim spokrewniony? Czy to jest napisane gdzieś w książce? Czy to tylko domysły? Nie czytałam jeszcze książek. Dzięki za odpowiedź. ☺

sybilla_filmweb

Merthin jest potomkiem z linii Jacka i Alieny, Caris wywodzi się z linii Toma Murarza.

ocenił(a) serial na 7
intervigilium

Ale przecież Merthin jest synem hrabiego Shiring. A hrabią Shiring na końcu Filarów zostaje brat Alieny Richard. To jak to się stało że potomkowie Jacka i Alieny są hrabiami? Tzn. nie neguje tego co napisałeś, nie czytałam książek, a po serialu jestem dopiero po wczorajszym odcinku na jedynce. Po prostu mnie to zdziwiło i chcę uściślić fakty.
Czyli wynika z tego, że Caris jest potomkinia Marthy, tak?

I jeszcze czy to jest wyjaśnione w książce?

sybilla_filmweb

Hrabia Shiring to Roland. Ojcem Merthina jest sir Gerald. Nie pokręciłaś podobnych imion? Sir Gerald był właścicielem ziemskim, ale o ile pamiętam nie hrabią Shiring. W filmie przedstawili to inaczej?

ocenił(a) serial na 7
intervigilium

Roland zostaje hrabia na początku serialu (nie wiem jak to jest w książce). Oskarża o zdradę Geralda (hrabiego Shiring), który zostaje powieszony na moście. Gerald ma dwóch synów Merthina i Ralpha. Ralph zostaje giermkiem Rolanda, a Merthin terminatorem u murarza.
Możliwe, że coś źle zrozumiałam z tym Shirng, ale wydaje mi się, że Gerald był ukazany jako hrabia.

sybilla_filmweb

Nie mam teraz możliwości sprawdzić, ale jeśli nawet miał tytuł earla Shiring przed śmiercią, to niekoniecznie musiał być spokrewniony z earlem z końca Filarów. Król miał prawo przerwać dziedziczenie tego tytułu przez potomków i nadać go innej rodzinie, czasu i władców wiele przeminęło między powieściami, a przetasowań na urzędach było pewnie niemało.

ocenił(a) serial na 7
intervigilium

Masz racje! Dziękuję za odpowiedzi :)

intervigilium

Wydaje mi się, że w książce Richard, brat Alieny nie wrócił z wyprawy krzyżowej, zginął w Europie i finał wyglądał trochę inaczej niż w serialu, Shiring odziedziczył syn Alieny i Jacka jako najbliższy krewny. Tak tylko celem uściślenia :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones