PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114052}

Świat gliniarzy

The Shield
8,1 6 175
ocen
8,1 10 1 6175
Świat gliniarzy
powrót do forum serialu Świat gliniarzy

Po finale

ocenił(a) serial na 10

[Finał genialny, ale dla niektórych może być zbyt mocny, ja chciałem wyrąbać monitor przez okno
tak się wkurzyłem, ale to jest w nim najlepsze.]
Właśnie skończyłem. Chyba za bardzo się angażuję w te seriale, zawsze po końcówce stoję jak
głupi w osłupieniu, ale przy Shield chyba każdy tak ma. 7 sezonów i ani przez moment nie było
czuć zmęczenia materiału, nie było słabych momentów, non-stop perfekcja. Wszystko w tym
serialu lśni, aktorstwo, klimat, realizm, po prostu epokowe arcydzieło.
Obejrzałem Breaking Bad, do czasu Shield myślałem, że nic lepszego nie istnieje, Vic wybił mi to
z głowy. 5. sezon BB jest słaby, dopiero w końcówce rusza, a Shield, tak jak już mówiłem. Do
tego jestem zachwycony tym, że BB opierało się na ciągłej ucieczce bohatera, a Vic bierze
wszystko na klatę (finał to trochę inna sprawa), bez przesadzonych momentów.
W ostatnim sezonie prawie odgryzłem sobie palce, przez tak niesamowite napięcie.
Oddałbym obie nerki żeby powstał 8. sezon, po prostu nie wierzę, żeby to się mogło w ten
sposób skończyć, jest mnóstwo możliwości jak to pociągnąć, ale nic.
Vic, Lem, Ronnie, Shane, Kavannaugh, Dutch, David - wszystkim Wam dziękuję za najlepsze
widowisko jakie miałem okazję obejrzeć, jeszcze do Was wrócę.

AdWienc

Nie wiem czy byłby sens powstania 8 sezonu, wydaje mi się że było by to czyste sci-fi, oba seriale pokazały że zło się kompletnie nie opłaca, główni bohaterowie zapłacili za to wysoką cenę, Vic Mackey, stracił najlepszego przyjaciela (Lem) miał na sumieniu całą rodzinę Shane'a który był w niego zapatrzony jak w święty obrazek i na sam koniec zdradził i prawdopodobnie skazał na śmierć ostatniego który mu zaufał i łamał zasady żeby pomóc, a do tego zostawiła go rodzina dla której sam łamał zasady i spieprzył sobie życie, a Walter no cóż, genialny facet z marną posadą, zbyt mądry i zaradny żeby pracować w myjni samochodowej, zostaje genialnym królem zła, czuł się świetnie w tym co robił, zatracił się, nie wnikał w to że pieniędzy mu już wystarczy, był w tym dobry, nie ukrywał tego i tylko o to mu potem już chodziło, świetnia pokazana metamorfoza głównego bohatera, jak przerażał ludzi było świetnie pokazane ogólnie oba seriale rządzą.

Mateo_SF

Zgadzam się. Cała trójka (oprócz Lema) była zdolna zabić niewinnego człowieka i układać się z gangami dla swojej korzyści.

ocenił(a) serial na 10
Mateo_SF

W mojej opinii najlepszym przyjacielem i czymś w rodzaju syna była dla Vicka - Shane. Niestety przez 7 sezonów ukazał, że co raz bardziej pogrąża się w swoim dyktatorstwie i zarazem zatraca każdego, kto był dla niego. Koniec 13 odcinka, równie dobrze mógłby być finałem..

ocenił(a) serial na 10
AdWienc

Dla mnie również serial był absolutnie bezbłędny, a finał był dla mnie najlepszą końcówką serialu ze wszystkich jakie oglądałem. Scena z rodziną Shane'a - może były w serialach bardziej brutalne i wstrząsające momenty, ale dla mnie nie ma chyba mocniejszej (na swój sposób). Moment w którym gliniarze wbijają do jego mieszkania, Shane strzela sobie w główę, a żona i syn leżą martwi - po prostu musiało mnie to ruszyć. Scena z wyprowadzeniem Ronniego (chyba jedynej postaci, która nigdy nie zwątpiła w Vica) też dramatyczna. A sama końcówka i puenta również genialne - fajnie domykające serial i pozostawiające solidną furtkę do interpretacji.

ocenił(a) serial na 10
LuckyLuke266

Na te same sceny zwróciłem największą uwagę. Kapitalnie wszystko przemyślane.

ocenił(a) serial na 10
LuckyLuke266

Serial miażdży! Gdyby powstał dziś byłby meeeeega hitem a tak był tylko hitem :D Powstał z 5 lat za wcześnie.

ocenił(a) serial na 10
AdWienc

Zgadzam sie w 100% , wlasnie zrobilam kolejny maraton The shield i ciagle te same emocje, to jest serial a nie jakies gowienka z Netflixa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones