PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=92457}

Świat według Bundych

Married... with Children
6,6 167 921
ocen
6,6 10 1 167921
7,4 13
ocen krytyków
Świat według Bundych
powrót do forum serialu Świat według Bundych

Średnia serialu

ocenił(a) serial na 9

Wchodzę, oceniam, a tu taka średnia i gały mi opadły....

ocenił(a) serial na 1
frycio80

Średnia taka, bo ten serial to jedno wielkie dno. Jak można śmiać się z tego chłamu?
Świat według kiepskich jest lepszy i ma najlepsze teksty z wszystkich seriali.

ocenił(a) serial na 9
Thonder

Na twoim miejscu bym się nie wypowiadał i nie oceniał najlepiej.

ocenił(a) serial na 1
frycio80

Bez przesady. Dostałeś zawału, bo inni ocenili ten syf inaczej niż Ty?

ocenił(a) serial na 9
Thonder

Nie dostałem.

ocenił(a) serial na 10
frycio80

Niech się wypowiada. Świat według Kiepskich to prosty serial dla prostych ludzi i jego to kręci - ma do tego prawo. Świat według Bundych ma pewną wadę - większość gagów jest trudniejsza do zrozumienia, niż "a zasadził panu ktoś kiedyś kopa w dupę?" albo "babka, dawaj rentę!". Żyjemy w takich czasach, że ludzie wymagają od komedii tego, aby była śmieszna poprzez powierzchowność, wulgarność i dosłowność. To samo dzieje się z kabaretami. Dawniej człowiek musiał umieć czytać między wierszami i pojmować kontekst wypowiedzi. Dziś ludzie cieszą się z byle czego, dziś śmiech ma odmóżdżać.
Po co przejmować się oceną, skoro ocena jest na podstawie średniej? Gdy wyprowadzam psa na spacer, średnio mamy po trzy nogi. Ponadto, na Filmwebie była kiedyś akcja, która polegała na wystawianiu oceny 1 filmowi Kac Wawa. Film - faktycznie - mierny, ale wtedy na wielu portalach nawoływano do wystawiania tej produkcji najniższych ocen. Nie zdziwiłbym się, gdyby pewne środowiska wymierzyły podobną akcję w stronę Świata według Bundych.

ocenił(a) serial na 10
Thonder

Idiotów nie sieją.

ocenił(a) serial na 1
swirus5

Idź oglądać świat według brudnych.

ocenił(a) serial na 10
Thonder

Nie znam takiego serialu.

ocenił(a) serial na 2
Thonder

Średni troll,nikt się nie złapał.

ocenił(a) serial na 8
Thonder

Też wolę ŚWK, ale Bundy i rodzinka są OK, sympatyczny serial

Thonder

Najlepsze teksty mają miodowe lata a Kiepscy byli dobrzy dp 2009 r .Co do Bundych jakoś mnie ten serial nie bawi jak kiedyś no może po za 1 szymi seriami bo ma fajny klimat i Steve'a który był wg mnie lepszy od Jeffersona.

ocenił(a) serial na 9
frycio80

Coz tez tego nie rozumiem zwlaszcza, ze polska podróbka ma wyższa ocenę ;( W SWB byly moim zdaniem dwa slabe sezony zwlaszcza z Siódmym i tyn co Peggy z Mercy niby w ciąży były, ale za całość 10

ocenił(a) serial na 2
frycio80

Mówiąc po młodzieżowemu:lol,ale gównoburza.
Chociaż to dotyczy raczej kłótni,a tu wszyscy się dziwią,czemu tak słaba ocena.Oglądałem większość odcinków jako dzieciak ok 11-letni i wiele niedawno,i ocenianie Bundych na 9 czy 10 jest dla mnie przesadą.Ten serial raczej mnie bawił,ale ze śmiechu nie płakałem,i raczej nie rozważałem wnikliwie problemów w nim zaprezentowantch.Ot,skierowany do amerykańskiej widowni sitcom epatujący niewysublimowanym humorem.
Nie wiem,jak wspaniały musiałby być serial komediowy,abym mu dał maksymalną ocenę.

ocenił(a) serial na 10
Najgorszy_Zbrodniarz

Współczuję. Pewnie nigdy nie słyszałeś żartów na temat seksu i cię ona gorszą? Humor w Bundych wymaga myślenia, dowcipy nie są powiedziane wprost. Porusza ważne tematy. Drwi z feminizmu, poprawności politycznej. Czyżbyś lubił dzisiejsze ugrzecznione sitcomy gdzie wszystko jest ładne, cacy, politycznie poprawne a szczytem dowcipu jest obrzucanie się jedzeniem?

ocenił(a) serial na 2
HotChocolate90

Wręcz przeciwnie,dzisiaj raczej nie oglądam sitcomów,a te,które zdarza mi się oglądać,raczej mnie nie śmieszą.ŚwB naprawdę lubiłem i chętnie oglądałem przez dłuższy czas.Nie wiem,czemu drwienie z feminizmu i politycznej poprawności to ważny temat.Najbardziej tu się obrywa "tradycyjnej" rodzince Bundych,którzy są przedstawieni jako nieudacznicy i patologia.
W sumie,to rzeczywiście,przypominam sobie,że kiedyś lubiłem ten serial i mnie bawił.Zastanawiam się,czy nie "skrzywdziłem" tego serialu słabą oceną.Niemniej,dawanie Bundym 10\10 to przesada.Coś takiego powinno być zarezerwowane dla naprawdę wybitnych dzieł.
PS A humor z rzucaniem żarciem,choć mnie nie bawi,jest znacznie starszy i bardziej "kultowy" niż ten serial.

ocenił(a) serial na 2
Najgorszy_Zbrodniarz

Lol, strasznie nadużywam zwrotu "ten serial".

ocenił(a) serial na 10
Najgorszy_Zbrodniarz

Chyba nie wiesz jaka była idea takiego pokazania rodziny. Kiedy Bundy powstawali, większość najpopularniejszych sitcomów kręconych w tamtym czasie, pokazywały niemal do bólu idealne rodziny. A jeśli uważasz, że drwienie z feminizmu i politycznej poprawności to nie ważny temat, to chyba nie masz pojęcia co się ostatnio dzieje na świecie.

ocenił(a) serial na 2
HotChocolate90

Ależ wiem-rodzina Ala ukazana jest w krzywym zwierciadle,jako życiowi nieudacznicy,niespełnienie "amerykańskiego snu", co,jak słusznie zauważyłaś\łeś(nick trochę bezpłciowy,ale pier... o politpoprawności sugeruje mężczyznę[bez urazy]) przełamuje ówczesną konwencję.
Jak napisałem,oglądałem większość odcinków i nie spostrzegłem kpin wg jakiejś linii politycznej:komiczna jest postać Marcy-feministki(głównie przez jej dziwaczne zachowania i hipokryzję),wyśmiewana jest tradycyjna rola mężczyzny,różne aspekty amerykańskiej popkultury i zjawiska społeczne.
Nie uważam feminizmu za nic złego,choć liberalne,pierwszoświatowe feministki to nie moja bajka.Co do popr. politycznej,to ten termin jest używany głównie przez drobnomieszczańskie ruchy do atakowania słabszych społecznie grup.To wygodne dla rządzących,gdyż walka z " eurokomuną", "lewactwem"," islamizacją" itp. odciąga uwagę od rzeczywistych problemów,a zachodni politycy liberalni pod płaszczykiem tolerancji i równości tolerują faszyzację krajów poddanych rozwojowi zależnemu i utrwalają hegomonię imperializmu.
Dyskusja jednak dotyczy serialu,nie światowej polityki.

ocenił(a) serial na 10
Najgorszy_Zbrodniarz

Co do twojego odniesienia do polityki (oprócz feminizmu) nie ma ani odrobiny prawdy w tym co napisałeś. Ale masz rację, że to forum o serialu.

ocenił(a) serial na 2
HotChocolate90

To twoja opinia,ja swoje poglądy rzecz jasna uważam za słuszne.Ty tak samo.Było by dziwne,gdyby było inaczej.

Co do serialu,to trzeba pamiętać,że to sitcom-humor jest głównym wyznacznikiem jego jakości,a każdego może bawić co innego.Nie ma więc sensu bulwersować się,że średnia ocena za niska,jak robi to tu wiele osób.
Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
Najgorszy_Zbrodniarz

To jesteś lewak pełną gębą.

ocenił(a) serial na 2
HotChocolate90

A ty troll. Nie pełną gębą, raczej na pół gwizdka.

ocenił(a) serial na 10
Najgorszy_Zbrodniarz

Po prostu stwierdziłam fakt. Napisz jeszcze, że istnieje coś takiego jak "islamofobia" a opadną mi ręce.

HotChocolate90

Nie każdego bawi to samo - Mnie też akurat poczucie humoru, w tym serialu też nie przekonuje.

ocenił(a) serial na 10
Najgorszy_Zbrodniarz

Lubiłeś i chętnie oglądałeś i wlepiasz mu ocenę 2 - "bardzo zły"? To jest dość spory dysonans. W dodatku sugerujesz, że oferują "(...) epatujący niewysublimowanym humorem" sitcom a tymczasem wlepiasz ocenę 8 dla Strasznego Filmu 5, który poziomem humoru jest blisko kloaki porównując z ŚwB. To jeszcze większy dysonans.

ocenił(a) serial na 10
frycio80

"To jest jakieś ku*** nieporozumienie". (Z. Stonoga)

ocenił(a) serial na 9
Piramidoglowy

Dokładnie.

ocenił(a) serial na 10
frycio80

Średnia serialu można włożyć miedzy bajki , należny się 9 jak NIC , A KIEPSKIM 5 JAK NIC , KIEPSCY to po prostu jak sam tytuł mówi kiepski film dla prostych ludzi , tam nie trzeba myśleć

ocenił(a) serial na 10
pustydom

Ludzie którzy oglądają kiepskich po prostu śmieją się z własnej głupoty i nawet o tym nie wiedza

ocenił(a) serial na 9
frycio80

Żeby tylko gały .

ocenił(a) serial na 10
frycio80

Średnia serialu można włożyć miedzy bajki , należny się 9 jak NIC , A KIEPSKIM 5 JAK NIC , KIEPSCY to po prostu jak sam tytuł mówi kiepski film dla prostych ludzi , tam nie trzeba myśleć

ocenił(a) serial na 10
pustydom

W pełni popieram ;) Aluś jest the best.

użytkownik usunięty
frycio80

Na imdb 8,1, tutaj 6,6 - rzeczywiście nie jestem tego w stanie zrozumieć. Ten serial w swojej kategorii jest klasykiem.

ocenił(a) serial na 8
frycio80

Fakt, powinna być większa

frycio80

Dziwne Hoży doktorzy np mają 8.2 a przecież to g9w.no a Bandy no cóż moźe to kwestia popularności .

Ruben_fw

7.6 hoży doktorzy

ocenił(a) serial na 9
Ruben_fw

Hoży doktorzy to nie wiem, czy takie gówno. Ja np. lubię ten serial i uważam, ze jest dobry.

frycio80

Co w nim zabawnego pytam. ?

ocenił(a) serial na 9
Ruben_fw

Serio? Hm... Dziwi mnie te pytanie. Nie chcę się tu kłócić, ale chodzi mi po prostu o kwestię gustu. Bywa tak, że osoba tego nie rozumie i nie lubi, a dla kogoś jest to fajne i zabawne. Dla osoby, która lubi pewien serial tym bardziej. Nie porównywać mi tu z jakimś gównami czy telenowelami. To po prostu nie ten humor. Do Bundych Scrubs (angielski tytuł serialu) bym nie porównywał. Nie ta kategoria. To nawet sitcom nie jest. Przecież tam nie ma nawet stawianych tych śmiechów z puszki. Serial nie oglądałem już chyba z 2 lata... No chyba, że natrafiłem na jakiś przypadkowy odcinek. Na pewno kiedyś wrócę, bo nie oglądałem całego. Może kilkadziesiąt odcinków. Bawią mnie postacie i specyficzny humor. Nie tylko bawi, ale zawiera też poważniejsze elementy. Serial jest zrobiony w nietypowym stylu i z dobrymi dialogami. Aktorstwo też jest bardzo dobre. Nie widzę innego wytłumaczenia i argumentacji.

ocenił(a) serial na 10
frycio80

To stało się dzisiaj. Dokładnie 31 lat temu, 5 kwietnia 1987 stacja FOX, wyemitowała pierwszy odcinek ŚWB. Chyba nie tylko ja chciała bym się cofnąć do tamtego okresu?

frycio80

Akurat jest to kwestia gustów akurat do mnie jego humor nie przemawia, tak samo jak kultowi już ''Przyjaciele''.

frycio80

Ja nie wiem jeszcze lata temu jak piszczali na Polsacie p 14 :45 pamiętam to się skręcałem ze śmiechu a dziś po prostu mnie nie bawi (nie wiem kiepskie tłumaczenie czy co już wole Friendsów).

frycio80

To i tak nic. Średnia moich znajomych jest jeszcze niższa. :( A wyższą ocenę mają Kiepscy...

frycio80

Bo grube baby wchodzą i dają 1.

ocenił(a) serial na 9
dagnwk

Pewnie takie, co mówią, że coś normalnego oglądają, a nie te głupoty czy starocia. Coś normalnego, jakiś film, serial, w tym telenowele..., bo to takie poważne. Śmiechy z puszki są, to już nie oglądają, bo nie rozumieją...

ocenił(a) serial na 10
dagnwk

hahahaha, w punkt :D

ocenił(a) serial na 9
frycio80

Może stado grubych bab dorwało się do ocen ;)

ocenił(a) serial na 10
frycio80

Skomasowany atak wielce oburzonych grubych bab, feminazistek i zapewne facetów bez jaj i z kijem w dupie. Stąd taka niska ocena, niestety.

ocenił(a) serial na 9
Calvera81

Wiesz żyjemy w czasach że za mówienie tego co się myśli się karze więc takie wytresowane osoby zaniżają ocenę świetnego serialu. Bo co jak co ale w nim mówienie prawdy było na pierwszym miejscu nawet jak była niewygodna. Tak dziś nikomu nie powiesz że jest grubym, stary czy brzydki a nawet i nie powiesz wielu innych rzeczy bo jest tam jakiś paragraf o hejcie. Zamiast się hartować miękniemy.

ocenił(a) serial na 10
ChubakaCieLubi

Dokładnie. Teraz nie wolno powiedzieć nic złego choć jest to prawdą, nie wolno wyrazić swego zdania, dezaprobaty czy niechęci, bo zaraz okrzykną cię hejterem. Owszem, co innego być wulgarnym i wyzywać kogoś jak prostak - to powinno być piętnowane. Ale pozwólmy wyrazić innym swoje zdanie, a nawet przyjąć to śmiechem-żartem, a nie zaraz się wielce oburzać i być złym na cały świat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones