Bartosz Żukowski nie żyje - plotka

ostatnia wypowiedź: GeraltzRiwii
Ferdas_2 Ferdas_2

Pamięta ktoś nią? Warto zauważyć, że powstała już we wrześniu 2000, http://www.grupy.otopr.pl/waldek-kiepski---nie-zyje-,usn,110... uwierzyła w nią cała masa ludzi, tłumacząc tym nawet nieobecność Waldka w serialu, mimo że odszedł dopiero 5 lat później. Oprócz odejścia podtrzymywał ją fakt, że prawie nie występował w innych filmach.
Podobnie jest z plotką "Eminem nie śpiewa dla Polaków i Żydów" (też pewnie słyszeliście) - ona powstała w styczniu 2001, http://www.grupy.otopr.pl/eminem-to-dupek,usn,3242179.html ją z kolei podtrzymuje fakt, że Eminem do dzisiaj nie dał koncertu w Polsce.
Natomiast gdyby ta informacja była prawdziwa (plotka powstała po zakończeniu kręcenia serialu w kamienicy, lecz przed rozpoczęciem kręcenia w studio), ostatnim odcinkiem z Waldkiem byłby "Casino de renta 2000".

 • PolakPrawdziwy PolakPrawdziwy
  ocena: 8

  Widzę, że masz dużą wiedzę o serialu. Mógłbyś zatem rozwiać wątpliwości fanów i sprawdzić, kiedy pierwszy raz wyemitowano odcinek Od kuchni czyli jak powstał serial? Szkielet odcinka leciał 23 grudnia 1999, ale w zmienionej formie gdzieś w 2000 r. Na Filmwebie pisze, że 27 czerwca, ale to chyba nieprawda. Mi się wydaje, że chyba tak we wrześniu 2000 r.? Jesli tak to między którym i którym odcinkiem? Pozdrawiam.

  • Ferdas_2 Ferdas_2

   Prawdę mówiąc nie wiem, ale na forum ktoś kiedyś robił listę odcinków z ich ocenami i umieścił ten odcinek po odcinku "Przezorny zawsze ubezpieczony".

   • slawek_1980 slawek_1980
    ocena: 10

    http://www.filmweb.pl/serial/%C5%9Awiat+wed%C5%82ug+Kiepskic... Tu mamy link do wszystkich odcinków i ten odcinek został umieszczone pomiędzy odcinkiem 45 a 46.

    • jaroslaw_kaczynski jaroslaw_kaczynski
     ocena: 8

     Dziwna polityka - najpierw dać 23 grudnia 1999 reportaż z planu, a potem we wrześniu 2000 dokręcić 2 sceny i wyemitować, jako odcinek.

   • PolakPrawdziwy PolakPrawdziwy
    ocena: 8

    Ale tu autor ewidentnie zapożyczył listę z Filmwebu bądź Wikipedii, gdzie wciąż jest wiele błędów - chociażby w podziale na sezony (sezon 7 kończy się odcinkiem Mamut, a sezon 9 zaczyna odcinkiem Oda do młodości - to ustalenie twórców, więc tu błąd jest ewidentny) czy też przy liście scenarzystów (w paru wypadkach niepełnej bądź brakownej), a starych gazet bądx sotępu do nich nie mam.

    • Ferdas_2 Ferdas_2

     Zarówno na Filmwebie jak i na Wikipedii przy "Od kuchni" nie ma daty tylko sam rok 2000 :P
     Ten użytkownik prawdopodobnie pamiętał, że ten odcinek leciał po odcinku "Przezorny..." i stąd go w tym miejscu umieścił.
     Podany wyżej podział na sezony nie został wymyślony przez twórców, lecz przez anonimowego Wikipedystę kilka lat temu (2007?), ponadto jest niezgodny z definicją słowa "sezon". Między "Mamutem" i "Odą do młodości" jest natomiast okres zdjęciowy.
     Scenarzyści - w którym miejscu braki?
     Stare gazety z programami TV można znaleźć w bibliotekach cyfrowych.

     • PolakPrawdziwy PolakPrawdziwy
      ocena: 8

      Akurat podziały odnośnie sezonów 7-9 zostały zaakceptowane i chyba wymyslone przez samych twórców, więc w Wikipedii trzeba je poprawić, podobnie jak inne drobne błędy. A odcinki specjalne tez trzeba zalićzyc odpowiednio - Wielki Bal do sezonu 1 i umieścić między odcinkami 19 i 20, a Od kuchni czyli jak powstał serial do sezonu 2 i umięścić między 45, a 46 odcinkiem.

      • GeraltzRiwii GeraltzRiwii
       brak oceny

       Podział jak podział, chociaż jeuż jeden obowiązuje, wiec kolejne mijają sie z celem/.

 • Rudy2012 Rudy2012
  ocena: 1

  Eminem ma w tym roku wyruszyć ponownie w trasę po Europie - może w końcu do nas wpadnie?
  Najśmieszniejsze jest w tej plotce o Eminemie fakt, że wtedy kiedy powstała (zima 2000/2001) hitem był "Stan", do którego teledysk stworzył... Dariusz Wolski!

 • MrSun MrSun
  ocena: 7

  Przypominam, że zanim wyemitowano ostatni odcinek nakręcono w kamienicy (nr 76), zostały już wcześniej wyemitowane odcinki nakręcone w studio (nr 66-69 i 72). A w nich Bartosz Żukowski wystąpił. Więc wydałoby się jeszcze wcześniej, że to nieprawda.

  • Ferdas_2 Ferdas_2

   Wiem o tym. Możliwe też, że w ogóle serial zostałby już wtedy zdjęty z anteny, a więc jeszcze przed rozpoczęciem tworzenia w studio. W końcu w 2000 r. Walduś był bardzo ważną postacią w serialu, znacznie ważniejszą niż choćby w 2004.

   • PolakPrawdziwy PolakPrawdziwy
    ocena: 8

    Żukowski chciał odejść już w początkach 2000 r., a cofnął swoją decyzję.

    • TradycjaPrzyszlosc TradycjaPrzyszlosc
     ocena: 8

     Odchodził w 2003 i w 2005 r. a teraz wrócił i na cholerę? Niech wypiepsza raze m z tą swoją Jolantą.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: