PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=87947}
6,6 110 874
oceny
6,6 10 1 110874
6,3 11
ocen krytyków
Świat według Kiepskich
powrót do forum serialu Świat według Kiepskich

Marna podróbka "Świata wg Bundych". Sztuczny śmiech przeważnie co dwie sekundy, dialogi - masakra, jak to w ogóle może kogoś bawić?! Boli mnie to, że w kraju, w którym żyje są ludzie, którym do szczęścia potrzeba tak niskiego poziomu humoru. Żenada po całości.

PirateJack

Gdzie tu masz podróbkę Bundych chyba tylko tytułem.Poza tym pokaż mi wyższy poziom nie podoba się to idź oglądaj gnioty typu klan itp.A nie objeżdżasz naprawdę dobry serial.

ocenił(a) serial na 10
sebek111_2

Nie ma się czym przejmować, Kiepscy (ci prawdziwi, a nie obecny od par lat wyrób kiepskopodobny) to humor nie dla wszystkich, formułę tego serialu nie każdy chwyta, a poza tym to zdaje się fan serii o Rockym, w której pokazują coś w rodzaju boksu bez gardy :))) - bo zawodnicy mają łby ze zbrojonego betonu.

ocenił(a) serial na 1
jan_niezbedny0

Rocky Marciano potrafił wytrzymać mnóstwo ciosów i zwyciężał :) Poza tym, co ma Rocky do Kiepskich? Formuła polega na tym, że dają słaby humor, co parę sekund sztuczny śmiech i w kółko te same teksty, które śmieszą przeważnie dresopodbnych ludzi lub marginesy.

Podróbka Bundych w postaci pokazania typowej, rodzimej rodziny, która w założeniu ma nieudacznika męża i ojca na pierwszym planie. Reszta to wiadomo kiepskie jak sam tytuł dopisanie polskich, równie kiepskich bohaterów.

ocenił(a) serial na 10
PirateJack

Pierwsza bzdura to to, że ŚwK jest podróbą Bundych.
Druga to to o dresach i marginesie. Znam ludzi lubiących ten serial, których z racji wykształcenia i statusu społecznego ni cholery nie da się do dreso-marginesu zaliczyć. Twoje teorie biorą więc w łeb, ale jak już wspomniałem - to humor nie dla każdego i może dobrze.

ocenił(a) serial na 10
PirateJack

PS. A to, że R. Marciano to legenda i twardziel nie znaczy, że od pierwszego gongu ciosy zamiast gardą odbijał makówą - jak ten filmowy.

ocenił(a) serial na 1
jan_niezbedny0

Status społeczny i wykształcenie nie znaczą o inteligencji człowieka, skoro bawi ich taki humor to świadczy to o ich małym stopniu, a studia teraz to nawet idiota może zdać.
Czytaj ze zrozumieniem: Podróbka Bundych W POSTACI pokazania typowej, rodzimej rodziny, która w założeniu ma nieudacznika męża i ojca na pierwszym planie.
Rocky to zupełnie inny rodzaj kina i proszę nawet nie próbuj porównywać tej serii do tej miernoty. Nawet Grabowskiemu nie na rękę było grać w tym czymś, w wielu wywiadach mówił, że chciał skończyć z tym projektem, ale, że sporo w naszym kraju ludzi o takim poziomie, że szkoda gadać go oglądało, to grał i gra dalej.

Prostacki, chamski i nudny humor

ocenił(a) serial na 10
PirateJack

Ich w przeciwieństwie do ciebie znam i nigdy nie nazwałbym idiotami, którzy zdali studia dla wszystkich.
I nie nawijaj o czytaniu bez zrozumienia, skoro najpierw piszesz o podróbie, a potem kluczysz, że to tylko o szkielet chodziło.

O humorze nie ma sensu dyskutować, każdy woli inny, ja zresztą sitcomów właściwie nie oglądam, dla tego zrobiłem wyjątek (do pewnego momentu) właśnie dlatego, że humor prostacki był często pozornie, a często bywał wręcz błyskotliwy, tylko czasem trzeba umieć odróżnić formę od treści.

ocenił(a) serial na 1
jan_niezbedny0

No dobra, ale nie uważasz, że to co teraz się dzieje, ta "forma" w naszej TV to przesada? Kiepscy byli śmieszni (czasem), ale za czasów powstawania, wtedy to miało sens, a teraz ładują nas tymi głupstwami, paradokumentami, serialami bez polotu i sensu...

ocenił(a) serial na 10
PirateJack

A czy ja mówię, że nie? Ja tego po prostu nie oglądam.

ocenił(a) serial na 8
PirateJack

przesadzasz, jedne odcinki swietne, inne gorsze, ale generalnie serial dobry. Swiat wg Bundych tez dobry, ale nie ma co porownywac seriali bo Al i jego rodzinka to satyra dostosowana do typowo amerykanskiej rzeczywistosci, ktorej niuansow czesto nie rozumiemy jak rowniez odniesien do pewnych zjawisk, a Kiepscy to humor przeniesiony na nasz rodzimy grunt, bazujacy na stereotypach i obsmiewajacy nasze typowe wady, przekonania, zachowania i nasza polska rzeczywistosc. Oczywiscie nie mozna go brac doslownie. Przerysowania sa celowe, taka formula tego typu seriali.
Jesli brac wprost taki dowcip to rzeczywiscie moze wydawac sie on ciezkostrawny i malo zabawny. Ale przeciez ludzie inteligentni to rozumieja :-)

ocenił(a) serial na 1
kassis

Świetnie ujęte! "satyra dostosowana do typowo amerykańskiej rzeczywistości", tyle, że w Bundych teksty nie są denne, bawią. A w Kiepskich nie chodzi mi o przerysowanie, które wiadomo jest konieczne, tylko o bardzo słabe teksty, kiepski humor i co kilkusekundowy przeszkadzający śmiech. Kiepscy są słabi!

ocenił(a) serial na 8
PirateJack

nie podoba Ci sie, ok, nie wszystko musi sie wszystkim podobac, ale pisanie z tego powodu, ze to humor dla dresopodobnych i marginesu, to nieporozumienie.

ocenił(a) serial na 1
kassis

No sorry, ja tak to odbieram bo nie wyobrażam sobie człowieka inteligentnego, który śmieję się podczas tego serialu.

ocenił(a) serial na 8
PirateJack

zachowujesz sie jak Ferdek Kiepski :-)
Twoje wyobrazenia nie maja tu nic do rzeczy. Raczej sa dowodem na to, ze nie siegasz dalej, niz czubek wlasnego nosa. " Bo mnie sie nie podoba, wiec to nie jest ladne..".
Ten serial m.in wlasnie takie zasciankowe myslenie obsmiewa :-)

ocenił(a) serial na 1
kassis

No mi się nie podoba więc wystawiam opinię. Tobie się podoba, więc prowadzimy dyskusję. Zmierzamy do świata, w którym nikt nie może mieć swojego zdania, tylko trzeba się ze wszystkimi zgadzać bo inaczej to "hejter".
Od kilku lat zastanawiam się jakim prawem ten serial jeszcze funkcjonuje, bo oglądanie starych dziadów, których teksty są w kółko te same i w dodatku nie śmieszne, wręcz żenujące nie powodują u ludzi inteligentnych, których znam śmiechu, a raczej odwrotnie powoduje zażenowanie. Miodowe lata to był serial, który śmieszył i grą aktorską i zabawnym scenariuszem, ale nie Kiepscy bo są po prostu KIEPSCY!

ocenił(a) serial na 10
PirateJack

Kiepscy to najlepszy serial komediowy jaki widziałem. Niestety potrzeba trochę inteligencji żeby zrozumieć ten humor. Niektóre odcinki są wręcz genialne. Pokazują patologie istniejące w Polsce w różnych instytucjach (np. w Kościele, Parlamencie, urzędach, sądownictwie, mediach) w przerysowany sposób, ale oddający rzeczywistość. Tak jak pisałem trzeba samodzielnie myśleć, żeby to zrozumieć. Raczej tym co krytykują ten serial z takich powodów jak Ty brakuje inteligencji. Oczywiście część ludzi pewnie się śmieje tylko z 'głupich tekstów' nie rozumiejąc o co chodzi naprawdę. Tym lepiej, bo serial trafia i do nich i do tych inteligentnych, którzy widzą drugie dno. Nie trafia tylko do pseudointeligentów, których teksty nie śmieszą, a którzy są zbyt ograniczeni umysłowo, by dojrzeć treść obleczoną w taką formę. Moim zdaniem to smutni ludzie.
Co do filmu to dużo lepszy od Bundych nie mówiąc już o Miodowych latach, które nawiasem mówiąc są dużo głupsze i nie wymagają absolutnie żadnego myślenia od odbiorcy. Zgadzam się, że ostatni sezon był słaby, ale poprzednie były bardzo dobre. Według mnie kolejne sezony były lepsze od poprzednich a na pewno lepsze od starych odcinków z początków serialu.

P.S.
Teksty mnie zaje....e śmieszą, a Jolaśka jest super:)

ocenił(a) serial na 1
sirmac

Doszukujesz się czegoś, czego w tym serialu nie ma! Nie ma w nim ani świetnego humoru, ani drugiego dna, nic! Z resztą spójrz na inne produkcje Khamidowa: Pierwsza miłość, paradokumentalne serialiki, tam też szukasz czegoś więcej? -.- Żenada! Ten serial jest nudny, bezmyślny i obleśny.
P.S. Jak teksty cię bawią, to nie mamy o czym rozmawiać :)

ocenił(a) serial na 10
PirateJack

Podzielam w 100% poglądy sirmaca, które zresztą potwierdzają fakty, w przeciwieństwie do Twoich poglądów.

PirateJack

Kiepscy mają tyle samo wspólnego z Bundymi, co film "Chłopaki nie płaczą" z piosenką T. Love o tym samym tytule. Czyli nic.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones