PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36084}

07 zgłoś się

7,4 19 547
ocen
7,4 10 1 19547
7,0 6
ocen krytyków
07 zgłoś się
powrót do forum serialu 07 zgłoś się

Kurcze, czy za dzieciaka, czy teraz, tak samo świetnie się to ogląda!

ocenił(a) serial na 9
Michu_torpeda

zgadzam się

ocenił(a) serial na 10
voitaco

Na szczęście na youtube znowu się pojawiły wszystkie części, i jak się nudzę to wolę to po raz enty obejrzeć niż jakieś smęty w tv... te dialogi z Zubkiem... poezja!

ocenił(a) serial na 10
Michu_torpeda

Polubiłam ten serial od pierwszego "wejrzenia'!

ocenił(a) serial na 10
Lucky_Marlene

To tak jak ja!

ocenił(a) serial na 9
Michu_torpeda

Yes yes yes

ocenił(a) serial na 10
giovanni50

Thanx! Pzdr!

ocenił(a) serial na 8
Michu_torpeda

Z polskich seriali kryminalnych z pewnością najlepszy. Dobrze to świadczy o tym serialu, kiepsko natomiast o tych, które powstawały w następnych dziesięcioleciach?

ocenił(a) serial na 10
niedenerwujsie

Co racja to racja

ocenił(a) serial na 9
niedenerwujsie

Nie wszystko w tym gatunku, co powstało po upadku PRL było kiepskie, to niesprawiedliwy osąd.

ocenił(a) serial na 9
Michu_torpeda

Widziałam 4 odcinek po cyfryzacji Telefony z RWT, duży fiat .Pościg trochę w tamtym stylu ale trzyma w napięciu Az miło powrócić w lata 70 Jednak bandziory takie same!

ocenił(a) serial na 10
mit_68

Co prawda to prawda:)

ocenił(a) serial na 9
Michu_torpeda

Nie muszą być pościgi i szybka akcja, może być tak, jak np. w odcinku jednym z najlepszych (a może i najlepszym) : "Ścigany przez samego siebie" - mistrzowsko skonstruowana, zahaczająca o przeszłość fabuła, dobry przekrój społeczny i humor (z niepodrabialnym Zubkiem-Kozieniem w roli głównej), dialogi-perełki (aż dziw, że cenzura je przepuszczała...), które chyba jacyś chorzy ludzie uważają za "sztuczne", tajemnica, odpowiednio stopniowane napięcie z kapitalnym finałem, czyli sceną, w której widz nic nie tracąc poznaje zakończenie historii z komunikatu radiowego... :)
I ta kamera w jego trakcie pokazująca od dołu szaroburą, ponurą kamienicę, miejsce akcji - młodzi powinni się uczyć rzemiosła na takich scenach.

ocenił(a) serial na 10
jan_niezbedny0

Ogólnie serial jest genialny, scena jak Zubek komentuje wizytę u "tej od Pająków" czy znakomity Gustaw Kron, aczkolwiek dialog nr 1 to dla mnie monolog Gorczyńskiego z odc nr 2 pt Wisior. Perła najczystsza

ocenił(a) serial na 9
Michu_torpeda

Pamiętam. Tak, Gorczyński tez tam robił show, w każdym wcieleniu :)

Ogólnie świetne były dialogi dotyczące stosunków społecznych, obyczajowych, ale i służbowych najpierw z Zubkiem, potem zwłaszcza z prokurator Ołdakowską w późniejszych odcinkach :)

ocenił(a) serial na 8
Michu_torpeda

często oglądam na TVP Seriale, czy na TVP2, TVP1. Dialogi nawet dalej "świeże", ale najbardziej podobają mi się zdjęcia. Puste drogi, wszędzie pusto :) Pare modeli samochodów, aż chciałoby się tam powrócić

Mauna_Kea

I stać w kolejce 3 godziny po chleb na mrozie? Pamiętam, że komuchy dbały wtedy o nastrój świąteczny. W każdą Wigilię nie było prądu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones