PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=594557}
6,8 7 484
oceny
6,8 10 1 7484
1920. Wojna i miłość
powrót do forum serialu 1920. Wojna i miłość

9/10

ocenił(a) serial na 9

To jest jeden z najlepszych polskich seriali. Mówi prawdę o tym jak Polska musiała walczyć o swój
kraj. Polecam!

ocenił(a) serial na 10
Vanessa17

Dobry film, można spokojnie oglądać. Jeśli ktoś nie widział to śmiało. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
Vanessa17

To serial dla współczesnej polskiej młodzieży. Niech się dowiedzą, że dzięki naszym żołnierzom , z 1920 roku, mieszkają w Polsce.

ocenił(a) serial na 2
Vanessa17

A ja polecam "Nasze matki, nasi ojcowie"... Tam też jest "prawda" o niemieckiej historii... Niemcy w sumie nie byli tacy źli... Owszem, zdarzali się zbrodniarze, ale to naziści. Reszta była cacy. Za to cacy nie byli Polacy i w ogóle ta wschodnia swołocz, której jednej od drugiej odróżnić niepodobna. Najważniejsze, że zostawiali Żydów w szczerym polu w zamkniętych wagonach, żeby dogorywali. Rola Niemców w holokauście? Jaka rola? Teraz to właściwie nie wiadomo, kto to zrobił. A jeżeli był tam nawet jakiś Niemiec, to na jednego Niemca przypadało trzech Polaków... To jest film mówiący PRAWDĘ, jak Niemcy musieli walczyć! Polecam!

robokopo

Przez takie co jak ty dobre polskie filmy i seriale mają zaniżoną ocenę. Nie musi się wszystkim podobać, tematy wojny też, ale każdy normalny człowiek stwierdzi że film jest doby a historyk potwierdzi, że mniej więcej tak to wyglądało. Jedynie można doczepić się do zbyt przesadnie pokazanej głupoty polskich chłopów. Nie mówię tu o wykształceniu bo tak było w tamtych czasach ale ich stosunku do Polskości, na szczęście w ostatnim odcinku twórcy trochę wyrównali to w scenie witania wojsk we wsi.

ocenił(a) serial na 2
SironLostos

Czyli mam rozumieć, oceniać można tylko pozytywnie? Bo przez takie coś jak ja... seriale maja zaniżoną ocenę? Ty nigdy nie oceniłeś czegoś negatywnie?

robokopo

Widziałem ten serial chociaż przyznam nie wszystkie odcinki. Potem słuchałem również dyskusji na forum telewizyjnym polskich i niemieckich znawców tego tematu.Czy było tak jak w serialu czy inaczej, właściwie to jest mi to obojętne. Bo to już historia. Poza tym w obojętnie jakiej wojnie po każdej stronie mogą się pojawić patrioci, samobójcy konfidenci lub zwyrodnialcy lub po prostu zwykli zjadacze chleba. To że ten nieobiektywny serial traktuje w ten sposób o kilku Polakach to nie oznacza że Niemców trzeba rozgrzeszać ze wszystkiego.

ocenił(a) serial na 2
natan_

Historia nie jest obojętna. Niech Niemcom się nie wydaje, że tak będą kręcić, że w holocaust wrobią nas.

robokopo

Naucz się składać poprawnie zdania, bo czytając twoje wypowiedzi nie wiadomo czy twierdzisz, że za holocaust odpowiadają Niemcy, czy Polacy. Poza tym, to nie jest film o tym samym chyba?

ocenił(a) serial na 2
JoseMorales

Poprawnie składać zdania? Czyżby? A może to ty nie potrafisz odczytać swoim móżdżkiem pewnych treści i to, czego nie potrafisz odczytać, uznajesz za nieskładne?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones