PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=594557}
6,8 7 484
oceny
6,8 10 1 7484
1920. Wojna i miłość
powrót do forum serialu 1920. Wojna i miłość

Ten film to propagandowy szowinistyczny gniot. Polacy cacy, Rosjanie be. Polacy to uczuciowi, pełni honoru ludzie, Rosjanie to nieokrzesane kmiotki, pijusy, troglodyci. Oczywiście w społeczeństwie polskim podział ról na szlachtę żyjącą w przepychu i przemilczanych biedaków jest przez tych ostatnich całkowicie akceptowany, bo to Bóg postawił szlachę wyżej na drabinie społecznej, a Polacy to naród wybrany, nawiedzony, kochający tradycję... Co za bzdety!

ocenił(a) serial na 6
robokopo

Ogarnij się chłopku małorolny pasuje idealnie, bo widać ewidętnie , że czerpiesz przyjemność z jechanek z normalnymi forumowiczami.
I weź mi tu z prostactwem nie wyjeżdżaj bo na ulicy byś się schował przy pierwszej lepszej okazji! Kończę temat ze skończonym typem !!!

ocenił(a) serial na 2
elo84

"Z normalnymi forumowiczami" - Nie ma to jak samemu sobie posłodzić...

"Kończę temat" - Mam nadzieję, że rzeczywiście uniesiesz się honorem i tu nie wrócisz, skoro tak niskie to dla ciebie progi...

robokopo

Robokopo, dlaczego zniknales nam z forum Goslinga? Nudno nam bez ciebie! hehe
Daj chociaz znak, ze zyjesz!

ocenił(a) serial na 2
rybcia13

Byłem na wakacjach, opalałem się, leżałem na plaży. Myślałem, że wszyscy o mnie zapomnieli, a tu jednak okazuje się, że mam wiernych fanów...

robokopo

Ja sobie wlasnie pomyslalam, ze na wakacjach jestes. No wiesz, jak mogles sobie pomyslec, ze o tobie zapomnielismy??
PS. Usuneli twoj najciekawszy post/watek w ktorym podsumowales rozegzaltowane panienki.
Wymysl cos nowego i wracaj szybciutko do nas!

ocenił(a) serial na 6
robokopo

film nie jest propagandowy pokazał prawdę o tej czerwonej zarazie, byli to gwałciciele, zbrodniarze!!!!! Nawet cięzko nazwać ich ludźmi

ocenił(a) serial na 2
maciekd_filmweb

No właśnie widać, że nie jest propagandowy... po następnej ofierze tej propagandy, jaką się bezwiednie już stałeś.

ocenił(a) serial na 6
robokopo

jestem mgr historii i wiem kim byli bolszewicy zgrają morderców i gwałcicieli a ty zamiast uczyć się historii od michnika czy komoruskiego pouczyłbyś się historii od prawdziwych historyków

ocenił(a) serial na 2
maciekd_filmweb

I mam uwierzyć twoim zapewnieniom, że to ty jesteś jednym z "prawdziwych historyków"?

ocenił(a) serial na 6
robokopo

Serial nie jest rewelacyjny, ale co do kacapów, to istotnie były zwierzęta, wściekła, sadystyczna dzicz, która polskim oficerom przybijała pagony gwoździami do ramion, a ci ,,biedacy" gotowi byli tę ,,uciskającą" ich, polską szlachtę po nogach całować, byle ich uwolnili od tych bolszewickich ,,wyzwolicieli". Więc nie chrzań z łaski swojej, niedorobiony, czerwony ojkofobie z gimnazjum, bo to śmiech na sali.

ocenił(a) serial na 2
Bodzepor

O Boże! Wzruszające opowieści... A polscy oficerowie to same anioły. Jak chcesz, to sam nie chrzań.

ocenił(a) serial na 6
robokopo

Spadaj do izraela, pejsata swołoczo.

ocenił(a) serial na 2
Bodzepor

Wyznam, że za Żydami, tzn. raczej ich zakusami w stosunku do całego świata, nie przepadam, ale to nie ma nic wspólnego z tym tandetnym filmem, o którym tutaj powinieneś się wypowiadać.

ocenił(a) serial na 6
robokopo

To jest serial, kłamliwy komunisto ze zgolonymi pejsami.

ocenił(a) serial na 2
Bodzepor

Durny komentarz, zero odpowiedzi.

ocenił(a) serial na 6
robokopo

Postanowiłeś od razu streścić, co by było w twoim poście? To ci się chwali, po co mi czytać jakieś semickie wypociny.:>

robokopo

Brednie pewnego matoła który uważa że Polacy to tylko świnie a Ruscy byli mili i dobrzy. Jakoś ci którzy zaznali "miłości" od Ruskich nie byli zbytnio z niej zadowoleni.

ocenił(a) serial na 2
BoguslawLecina

Nie! We wszystkich narodach są świnie i mili i dobrzy. Każdy naród ma swoje interesy i racje. W tym propagandowym gniocie tylko Polacy są mili i dobrzy. Oczywiście nasza nieoceniona szlachta, bo chłopstwo, których traktowała jak swoich niewolników, których ograbiała i wykorzystywała przez wieki, się nie liczy...

robokopo

Ja sam nie lubię szlachty ale obecnie większość potomków chłopów którzy mieszkają w mieście uważa się za wielkich mieszczan i wyszydza mieszkańców wsi. Ale fakt jest faktem że Bolszewicy do najmilszych ludzi nie należeli.

ocenił(a) serial na 2
BoguslawLecina

Cóż, wyszydzanie jest mało groźne. Gorsze jest robienie ze swoich bliźnich, rodaków niewolników, żeby samemu żyć sobie jak królowie. A tym była nasza szlachta. Jakoś mi brakuje w podręcznikach do historii, właśnie takich tandetnych filmach choćby wzmianki o tym fakcie. Przedstawiają ich jako jakąś ostoję narodu. Gówno prawda. Zwyczajne hieny - lubiące żyć beztrosko, bez żadnych obowiązków, a co najważniejsze, w luksusie.

robokopo

Chłopi byli najliczniejsi niestety tą grupę najbardziej szlachta wyzyskiwała ale to nie tylko w u nas czy w Europie.

ocenił(a) serial na 2
BoguslawLecina

Dlatego też mówię; czas skończyć z mitem szlachetności szlachty. Czas zacząć o nich mówić całą gorzką prawdę. A szczególnie dotyczy to podręczników szkolnych.

robokopo

Co do szlachty to się zgadzam.
Aczkolwiek, czy to źle , że powstał taki serial ? Mi się podoba. Niech w końcu Polacy z dumą powiedzą z kąd pochodzą. Ten serial może poinformować tych co w ogóle nie interesują historią, jak to było i jakie wydarzenia miały miejsce.
Z tym serialem jest tak jak z " Krzyżakami ". Polska jest pokazana z najlepszej strony ku pokrzepieniu serc i mi to odpowiada.

ocenił(a) serial na 2
mania106

Nie! Ten serial nie ma żadnej wartości informacyjnej. To zwyczajny propagandowy szmelc. Nie chcecie tego przyznać, bo ten propagandowy szmelc was wywyższa. Gdybyście się spotkali z czymś równie propagandowym lecz z drugiej strony, to śpiewka była zgoła inna: "Hańba, potwarz, kłamstwo, manipulacja"...

ocenił(a) serial na 9
robokopo

Robokopo jesteś żałosny. Aż szkoda słów na twój "komentarz". Weź przeczytaj sobie książkę od historii, a nie piszesz o czymś, o czym nie masz w ogóle pojęcia.

ocenił(a) serial na 2
Vanessa17

Nie! To ty nie masz pojęcia! Życie nie jest biało-czarne. Ciekawy jestem, jak zareagowałaś na film "Nasze matki, nasi ojcowie"? Podobał ci się? Niemcy tam też chcieli się lepiej poczuć naszym kosztem. To też "prawda historyczna", bo im pasuje?

ocenił(a) serial na 9
robokopo

Polacy walczyli o swoją tożsamość, wolność, honor i godność, które są wartościami nadrzędnymi. Żeby pojąć sens tego serialu należałoby obejrzeć wszystkie odcinki, a nie wzruszać się nd tymi, którzy nam chcieli te wartości odebrać i wprowadzić swoje sowiecko-nazistowskie rządy. Co to za przeinaczanie faktów? Chyba czytałeś książki z czasów komuny i uwierzyłeś w te łgarstwa - towarzyszu Robokopo. Skoro masz takie przekonania to wiadomo, że żaden z ciebie Polak. Sprawa jest jasna, jak do ciebie strzelają - poddać się? Być tchórzem? ... Czy walczyć? Zastanów się nad tym...

ocenił(a) serial na 2
Vanessa17

1. Jedni walczyli o tożsamość, drudzy o swój portfel... Kto walczył za co, jest jasne. W dzisiejszych czasach takie podziały też się nie pokończyły... Jedni przymierają głodem podczas, gdy inni pasą się w Parlamencie od ponad 20 lat...

2. Cóż, być może ja uwierzyłem w jakieś łgarstwa, ty natomiast powtarzasz, że znasz prawdę. Skąd takie przekonanie? Czy nie ma niebezpieczeństwa, że sama uwierzyłaś w jakieś łgarstwa? To jest z góry wykluczone?

3. "Żaden z ciebie Polak" - dno.

4. Niczym odtrąbisz sobie hymn pochwalny, jak to byś walczyła o Polskę i oddawała za nią życie, może poczekaj, aż to się rzeczywiście zdarzy... Tak się chwalić zawczasu, to każda najpośledniejsza miernota może...

ocenił(a) serial na 9
robokopo

Chyba ci zrobili pranie mózgu, trzymasz się tych idiotycznych, powielanych przez komuchów "prawd historycznych". A ja mam podstawy: moi przodkowie aktywnie uczestniczyli w wojnach i powstaniach, dlatego miłość do Ojczyzny mam we krwi. Mój prapradziad zginął zamordowany przez niemców w NIEMIECKIM obozie w Oświęcimiu. To jest historia. Ja nie muszę dociekać w przeciwieństwie do ciebie.

Mam dość tej bezsensownej rozmowy z tobą, która do niczego nie prowadzi. W jakim ty świecie żyjesz? W świecie bez wartości i zasad? Bo, tylko ten człowiek wart nazwy człowieka, który ma pewne prekonania i potrafi je bezwzględu na skutki - wyznawać czynem.

Żegnam.

ocenił(a) serial na 2
Vanessa17

1. "Ja mam podstawy, ja nie muszę dociekać" - Gratuluję! Szkoda, że nie słyszałaś, co Sokrates mawiał o takich, co mówią, że wiedzą...

2. Twoje oceny mojej osoby robią na mnie umiarkowane wrażenie...

3. Mówiłem, nie mów hop, póki nie przeskoczysz. Peany sobie wyśpiewuj, jak rzeczywiście czegoś dokonasz. Co jak co, ale jeszcze niczego nie dokonałaś, do czego się tak chętnie odwołujesz...

robokopo

może lepiej pooglądaj robokopa, bo to chyba twój klimat i styl...

ocenił(a) serial na 2
lodowooki

Może nie udzielaj mi życiowych rad, o które cię nie prosiłem, bo nie są mi do niczego potrzebne...

użytkownik usunięty
robokopo

No wszyscy widzimy że są ci potrzebne...

ocenił(a) serial na 2

Wszyscy widzicie? A za kogo tak przemawiasz? Proszę pokazać plenipotencję od tych, którzy udzieli ci prawa do takich przemów w ich imieniu!

użytkownik usunięty
robokopo

Jeśli zapomniałeś to poczytaj sobie jeszcze raz odpowiedzi do twoich postów. A tak w ogóle to nie wierzę że jesteś Polakiem skoro tak bronisz Bolszewików. Ale nawet oni nie oczerniliby własnego narodu przed innym!

ocenił(a) serial na 2

Boże, co za naiwność! Ja nie kupuję biało-czarnej wersji historii. Jeżeli ty taką kupujesz, to świadczy tylko o twojej infantylności.

użytkownik usunięty
robokopo

Ja nie muszę nic kupować bo ja znam historię...

ocenił(a) serial na 2

Uuu... I co? Wynika ci z tej wiedzy, że świat jest biało-czarny?

robokopo

i co prymitywie? jednak robokop!!! i to najlepiej wersja odcinkowa TV bo kinowej możesz na raz nie ogarnąć...
(potrzeba trochę percepcji)...

robokopo

o, zobaczyłem właśnie na twoim profilu, że ostatnio obejrzaną pozycją, do której się przyznajesz, jest "Piła 5". I co więcej: oceniłeś ten film na równi z przedmiotowym – tu dyskutowanym ha ha ha ha!!!!!!
Noż, qrwa nie pomyliłem się co do ciebie jak widzę :). Ale mam dobre wieści: planowana jest szóstka i siódemka :).
I kolejne sezony "robokopuf " :)

ocenił(a) serial na 2
lodowooki

Takiego bełkotu, tak napisanego nie komentuję. Skończ najpierw gimnazjum.

użytkownik usunięty
robokopo

Oczywiście że świat nie jest czarno-biały ale pewne fakty są niezaprzeczalne. Po za tym mylisz się mówiąc że wszyscy Bolszewicy zostali przedstawieni jako prymitywne zwierzęta, Sribielnikow był inteligentny i z dobrymi manierami

ocenił(a) serial na 2

Oczywiście, ALE... I dalej "ja mam rację, ja jestem najlepszy, ja jestem niepokalany". Znam tę sztuczkę i mało ona na mnie działa.

użytkownik usunięty
robokopo

Zwróć uwagę że w twoich twierdzeniach jesteś osamotniony a to chyba o czymś świadczy

ocenił(a) serial na 2

Zwróć uwagę, że zwracasz uwagę tylko na to, co ci pasuje. To się nazywa dysonans poznawczy.

użytkownik usunięty
robokopo

Aleś się wymądrzył. Dam ci dobrą rade zostań przy oglądaniu takich filmów jak robokop a filmy historyczne zostaw ludziom którzy o historii mają trochę większe pojęcie niż ty.

ocenił(a) serial na 2

Ktoś cię prosił o dobre rady? Wsadź je sobie!

Nic nie będę nikomu zostawiał. Nie ma żadnego powodu, byś ty mógł na ten temat swoją jadakę otwierać, a inni, którzy się z tobą, nie. Nie ma tak dobrze.

ocenił(a) serial na 2
robokopo

ERRATA: którzy się z tobą NIE ZGADZAJĄ.

ocenił(a) serial na 7
robokopo

pisowczyk

ocenił(a) serial na 2
giovanni50

Jak byś usłyszał moje zdanie na temat PiS-u, to nawet nie wiedziałbyś, jak odszczekać swoje zdanie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones