PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668019}

Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Agents of S.H.I.E.L.D.
7,4 28 090
ocen
7,4 10 1 28090
Agenci T.A.R.C.Z.Y.
powrót do forum serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Swietny odcinek. Mamy nawiazania do Doctora Starnge'a- inny wymiar, portal- swoja droga przydalby im sie ten pierscien z filmu bo duzo roboty z tym mieli. :P Aida przeczytala ksiege wiec wszystkie watki sie polaczyly. Nie wiem do konca co myslec o tej ostatniej scenie- Agents of Shield juz nie raz pokazali, ze mozesz w cos wierzyc ale to nie koniecznie musi okazac sie prawda, z drugiej strony pokazali, ze potrafia sprawic, ze przestajesz w cos wierzyc bo myslisz, ze zbyt proste, a potem okazuje sie, ze na tym polegal twist. Mack zostal na chwile GR i motor powrocil po calym sezonie. Robbie martwiacy sie o swoje autko kiedy Daisy je zabrala- cudna scena. Eli wyglada na bardziej poteznego niz jakikolwiek zloczynca w serialu kiedykolwiek wygladal. Aktorom musialo byc ciezko powstarzac tak kazda scene, raz bez Coulsona, Fitza i Robbiego, a drugi raz z nimi. Ten odcinek przypomnial mi troche odcinek 1x13 TRACKS- takie ukazanie z innych perspektyw. Nastepny odcinek to mid-season finale wiec pewnie po nin bedzie znowu jakas przerwa ale nie sadze, zeby byla dluzsza niz ostania.

ocenił(a) serial na 10
keteek

Zgadzam się w 100%, świetny odcinek, te perspektywy z innego wymiaru bardzo mi się podobały, warto było czekać miesiąć na odcinek, oby kolejna przerwa w emisji nie byla dłuższa niż ostatnia, bo to już podchodzi pod tortury ;D Przeczuwam, że Aida znająca zawartość księgi będzie problemem, choć wolałabym żeby jednak do końca była po stronie 'tych dobrych', zle jej z oczu nie patrzy, ale jak wiemy jeszcze wszystko się może pozmieniać. Bardzo jestem ciekawa jakim Inhumanem będzie nowy koleżka Simmons, liczę na jakąś zaskakującą umiejętność, bo sam fakt że 7 miesięcy siedział w tym kamiennym kokonie jest nieco dziwne.

ocenił(a) serial na 9
SaiRIthy

Aktualnie najbardziej prawdopodobna teoria jest taka, ze to Grid- jest to nowa komiksowa postac, byl razem z Daisy jednymi z czlonkow Royal Inhuman Diplomatic Mission, jedyna zmiana fizyczna jaka zaszla u niego po wyjsciu z kokonu to utrata rak, jego moce sa zwiazane z elektromagnetyzmem wiec byloby je ciekawie zobaczy gdyby to faktycznie byl on.
Plus swietnie bylo zobaczyc w MCU Zarathosa.

keteek

Co do ostatniej sceny z Aidą, widzę dwie możliwości:
- Swoim działaniem doprowadzi do uczłowieczenia swojej osoby. W jakimś odcinku (może bliżej finału), będąc "człowiekiem", zginie, poświęcając siebie dla wyższego celu. Radcliff będzie zrozpaczony, ale z drugiej strony dumny, że Aida kogoś uratowała.
- Uważana za zagrożenie pokroju Ultrona, zostanie zabita, przed śmiercią twierdząc, że tylko chciała żyć na prawdę. Radcliff znienawidzi agentów.
Drugi scenariusz bardziej do mnie przemawia i widziałbym w nim więcej emocji niż w finałach drugiego, bądź trzeciego sezonu. To wszystko oczywiście, tylko i wyłącznie moja interpretacja.

Wracając do odcinka, nie widzę zbytnio nawiązań do Strange, poza faktem istnienia innych wymiarów.

ocenił(a) serial na 9
ponczi88

Dla mnie najbardziej prawdopodobne jest to, ze Aida probuje siebie ulepszyc zeby pomoc innym w walce z Eliasem Morrowem. O finale sezonu jeszcze nie mysle bo zostalo jeszcze wiele odcinkow. AoS nie raz nas zaskakiwali i wydaje mi sie, ze nie pojda w kierunku zlej sztucznej inteligencji bo to juz bylo w MCU.
Co do filmu... SPOILER JESLI KTOS NIE WIDZIAL DOKTORKA... to ciezko zrobic jakies iine nawiazania bo praktycznie przez ponad pol filmu Strange trenowal i biegal po szpitalu, a walki odbywaly sie albo w tych idz siedzibach albo w Hong Kongu gdzie Strange cofnal czas wiec kompletnie nie przychodzi mi nic innego do glowy co mogliby zrobic w serialu ale fajnie, ze to tak zrobili plus portal wyglada identycznie jak w filmie co cieszy oko. ;)

keteek

Z Aidą chodziło mi raczej o to, że ona będzie pozytywną postacią, ale w głowach innych wciąż jest obraz Ultrona. Z tego powodu, może stać się ofiarą negatywnych wspomnień (SI, czyli chce nas zgładzić), bądź udowodnić, że android, to też człowiek.

ocenił(a) serial na 8
keteek

w ogóle te "wymachiwanie ręką" we filmie tez musieli tworzyc podajze RUny

keteek

Patrząc na ostatnią scenę... czy tylko mi wydaje się że Aida nauczyła się "czarować"?
Otwierając potral manipulowała światłem (laserem) a po obejrzeniu tego filmiku na temat "naukowej strony" Doctora Stragne wszystko zdaje się układać w całość...

Tutaj link do wspomnianego filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=drXGJ3ZZdvc

Niestety po angielsku. Co prawda forma jest nie do końca poważna, ale teoria zdaje się być bardzo interesująca...

keteek

Jeśli chodzi o przerwę po winter finale to nie wygląda to za różowo jeśli weźmiemy pod uwagę poprzednie sezony... jeżeli zafundują nam 3 miesięczną przerwę po zaledwie 2 odcinkach w ostatnich 6 tygodniach to będzie to po prostu katorga i wkurzenie widza bo ile można czekać na kolejne odcinki?

ocenił(a) serial na 9
danio442

Nie bedzie 3-miesiecznej przerwy- Mark Kolpak- szef od efektow specjalnych w serialu, potwierdzil ze w tym roku nie bedzie dlugiej przerwy bo z powodu anulowania Agentki Carter AoS wracaja schematem emisji do tego co bylo w 1 sezonie. Poza tym po przerwie beda mieli do wyemitowania jeszcze 14 odcinkow, a jak wiemy musza wyrobic sie do polowy maja zeby wszystkie wyemitowac wiec po swiatecznej przerwie rusza pelna para i jesli beda przerwy to obstawiam okolo 3/4 kazda po tygodniu.

keteek

No to bardzo się cieszę bo choć lubiłem Agentkę Carter to miałem nadzieję,że skoro ją skasowali to w jej miejsce wskoczą Agenci-co jak widać ma się sprawdzić :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones