PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668019}

Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Agents of S.H.I.E.L.D.
7,4 28 090
ocen
7,4 10 1 28090
Agenci T.A.R.C.Z.Y.
powrót do forum serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Kolega ostatnio powiedział mi że dobrze jest mieć obejrzanego Kapitana Amerykę Zimowego
Żołnierza zanim się weźmie za odcinki 17-22, jeszcze go nie oglądałem i dlatego pytam was czy to
tak bardzo konieczne ??

ocenił(a) serial na 8
Mateo_SF

Raczej tak bo odcinki dzieją się w trakcie wydarzeń z filmu.

matrix142

Cholera to strasznie nie fajnie :( czekam aż płytka trochę potanieje, na pewno pirata nie ściągnę dla serialu, trudno, jakoś to przeżyje.

ocenił(a) serial na 8
Mateo_SF

Wymagane jakoś specjalnie nie jest. Na pewno jeśli byś oglądnął te odcinki to zaspoilerujesz sobie Kapitana Ameryke. Ale chyba nic więcej. Serial idzie swoją drogą i kontynuuje to co w Zimowym Żołnierzu pokazali ale tylko ten 17 odcinek łączy się z Kapitanem tj. akcja biegnie równolegle z filmem i to co się dzieje jest wynikiem tego co w filmie widzimy ale poza kilkoma zdaniamy powiedzianymi o Kapitanie (spoilery filmu) to oni działają jakby osobno. Ja byłem w kinie na Kapitanie a później zobaczyłem kolejne odcinki serialu i wydaje mi się, że spokojnie można oglądać serial jeśli nie ma się nic przeciwko kilku spoilerom z filmu.

ocenił(a) serial na 6
Mateo_SF

Dzieję się to wszystko równolegle i szkoda było by trochę dowiedzieć się z serialu o "tajemnicy SHIELD". Dodatkowo potwierdzą coś o postaci z filmu a za 1-2 odcinki to zdementują. Serial dobitnie wprost pokaże ci co się w filmie wydarzyło. Będziesz go oglądał "na sucho" bez emocji bo praktycznie znasz zakończenie. Kilka kwestii (postaci?) cię zaskoczy, ale będziesz się czuł jak byś wiedział wszystko. Zostanie ci uczta dla oka w postaci bardzo dobrych efektów specjalnych i kaskaderskich. Serial to dodatek do filmu a nie odwrotnie. Wybieraj ;D

matthewrealfan

dziękuje za wytłumaczenie koledzy, może inne pytanie, gdybym ominął ten jeden odcinek i pojechał serial dalej a do tego odcinka wrócił po obejrzeniu Kapitana Ameryki 2 to dużo bym sobie namotał ?? Cholera gdybym wiedział że tak będzie to bym sobie odłożył ten serial na dużo później. Ech... ciekawe czy takiego zabiegu nie zrobią z późniejszymi produkcjami Marvela.

ocenił(a) serial na 8
Mateo_SF

Nie ma mowy by tak zrobić:) Kolejne odcinki kontynuują to co zaczęło się w 17 odcinku (on natomiast biegnie równolegle z Kapitanem) tak więc byś strasznie sobie namieszał a i tak znałbyś główne szczegóły z Zimowego Żołnierza. Jeśli Ci nie zależy na tym aby oglądnąć Kapitana Ameryke to smiało możesz oglądać cały serial, w przeciwnym razie raczej nie polecam bo szkoda sobie takiego spoilera walnąć skoro chce się zobaczyć ten film. A co do drugiego pytania, jeśli je dobrze rozumiem, to kolejny sezon też chyba będzie przedzielony bo premiere ma Avengers 2. I pewnie podobnie jak z Kapitanem serial będzie kontynuował to co w Avengers zobaczymy. Jeszcze jeśli się nie mylę w czasie zimowej przerwy w emisji Agentów zastąpi nowy serial Marvela Agent Carter.

fabian103

O matko, to ja zawiesze serial do czasu obejrzenia Kapitana ;), wezme się po prostu za inny, Arrow mam w planach, nie długo rusza 3 sezon a ja nawet nie wystartowałem. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 8
Mateo_SF

Arrow'a bardzo polecam:) Jeśli nie przeszkadzają Ci Agenci to Arrow jest o poziom a nawet dwa wyższy wg mnie:) Nie zraź się niezbyt rewelacyjnym i realistycznym początkiem jak i może nawet całym pierwszym sezonem. Drugi jest lepszy:)

fabian103

Znam bo u mnie żona tłucze Arrow więc zerkałem czasami, ogólnie trudno mnie zrazić ;) bo oglądam rozmaite filmy od ambitnych do totalnie kiczowatych, ja ze swojej strony polecam The Shield (Świat Gliniarzy), od niego zacząłem moją przygode z serialami bo nie byłem do nich przekonany, serial mnie urzekł i nic jak dotąd go nie przebiło.

Mateo_SF

Wracając na chwile do tematu, ciekawe czy przed rozpoczęciem drugiego sezonu agentów shield nie będzie trzeba obejrzeć Strażników Galaktyki. Myślę że ten temat można uważać jako otwarty do dyskusji związanej z uniwersum Marvela filmy i ich wpływ na serial.

ocenił(a) serial na 8
Mateo_SF

Owszem ciekawe to jest, filmy wpływają na serial ale serial nie wpływa na filmy. Nie oglądałem Strażników i licze po cichu, że nie bedą kontynuować tego co tam było. Akcja tego filmu nie maiła miejsca na Ziemi wiec mam nadzieje, że nie będą tego na siłę wciskać do serialu.

Mateo_SF

Jestem po serialu, i po strażnikach, i nie ma jak na razie możliwości nawiązania wspólnych wątków, wygląda na to, że jeśli strażnicy mają być w avengers 3, to dopiero większe powiązania mogą się pojawić w strażnikach 2 - ciężko liczyć to powiązanie w postaci kolekcjonera, to dopiero zarys jest ;)
a w kwestii serialu, i kapitana ameryki 2, lepiej sobie nie spoilerować, choć ja oglądnąłem przed filmem, i początek filmu mnie tak wkręcił, że dopiero gdy wyszło co i jak to miałem "ano przecież" :D

ocenił(a) serial na 6
Mateo_SF

Nie ma się co obawiać, że serial nawiąże do Strażników Galaktyki. Na razie;) Po prostu ten film był eksperymentem Marvela i podeszli luźno z powiązaniami bo jak by nie wypalił to mieli by problem. S.H.I.E.L.D jest w rozsypce więc skupiać się będzie raczej na przy(ziemskich) sprawach. Co prawda w pierwszym sezonie był już niebieski alien i Sky ma kosmiczne korzenie, ale raczej nie ma się co martwić. A jeśli nie widziałeś jeszcze Strażników to marsz do kina bo film jest ekstra ;D

matthewrealfan

Do kina nie, ale na DVD kupię napewno, mam wszystko co wszystko z Uniwersum Marvela jak dotąd, żałuje tylko że Blu Ray jest jeszcze tak drogi ale DVD też nie wygląda źle.

Mateo_SF

Boba filmy z Kapitanem Hameryką wiążą się bezpośrednio z Tarczą. W pierwszym to oni go znajdują po latach, dają wikt i opierunek i "zatrudniają go u siebie" czego efekty widać w Avengersach i drugim Kapitanie.

Nie wiem jaki masz telewizor, ale dla mnie dvd, a blue-ray to przepaść i nie wydałbym pieniędzy na dvd filmu, który widokami i efektami stoi. Akurat ta technologia w przeciwieństwie do 3d się udała.

ocenił(a) serial na 8
Mateo_SF

Ja chyba byłem tym kolegą, więc odpowiem :]

Oglądając serial bez Kapinata na pewno go sobie zaspojlerujesz. W pewnych kwestiach dość mocno. Lepiej się wstrzymaj i najpierw obejrzyj Kapitana ;)

ocenił(a) serial na 8
sokoov

Chyba, że ktoś nie lubi Kapitana, nie chce tego ogladać i nie obchodzi go, że sobie coś zaspoileruje:)

fabian103

Witam ponownie, dzięki za doradzenie nie oglądania serialu przed Kapitanem, dzisiaj jestem po obejrzeniu Zimowego Żołnierza a zaraz po nim odpaliłem 17 odcinek i CZAAAD !!! Fajnie się oglądało. Pozdrawiam.

Teraz powstaje pytanie czy Strażnicy Galaktyki wpłyną na Agentów.

ocenił(a) serial na 8
Mateo_SF

Wydaje się że nie. Ale upewnimy się po wtorkowej premierze:)

fabian103

Hejka, wznawiam temat, z tego względu że przede mną ostatni odcinek sezonu pierwszego i nie długo start drugiego pada pytanie, czy Strażnicy Galaktyki wpływają na Agentów SHIELD ??Kto oglądał niech odpowiada, czy zawieszać serial do czasu obejrzenia Strażników czy można śmiało atakować.

Mateo_SF

Na razie "Strażnicy Galaktyki" nie są zbyt związani z resztą filmowego uniwersum Marvela (łączą się głównie z jego kosmiczną częścią), więc "Agents of SHIELD" możesz śmiało oglądać bez znajomości tego filmu.

KrissC

Wznawiam temat pytaniem o serial Agentka Carter. Czy należałoby się ogladać to jakos razem, czy mogę sobie go odłożyć na później. No i cos ostatnio wpadłem że jeden ze strażników galaktyki ma się pojawić w SHIELD. Ale moge się mylić.

ocenił(a) serial na 8
Mateo_SF

serialu o agentce Carter jeszcze nie ma, więc na razie nie ma żadnego powiązania. Aczkolwiek sama Carter zaczyna kilka razy się pojawia w agentach tarczy

ocenił(a) serial na 8
Mateo_SF

jedź datami wydania, ale nie musisz przedtem ogladac Strażników. Przynajmniej nic na to nie wskazuje, żeby sama fabuła filmu na razie się przeplatała zarówno z 2 sezonem jak i Agent Carter.

ocenił(a) serial na 10
Mateo_SF

Z tego, co się orientuję, serial panny Carter ma być emitowany w przerwie śródsezonowej Agentów, więc myślę, że oglądanie jej (ośmioodcinkowego) pierwszego sezonu nie będzie kolidowało z Agentami, a może nawet wyjaśniać jakieś wątki może czy coś...

Mateo_SF

Coś Ty się tak czepił tych Strażników Galaktyki? Kapitan Ameryka od pierwszego filmu jest związany z Tarczą, więc nic dziwnego, że filmy z nim wpływają na serial. W Strażnikach nawet Ziemi zbytnio nie ma, a co dopiero Tarczy. Na uniwersum wpływają duże wydarzenia, jak rozwalanie miast przez kosmitów w Avengersach, czy przedostanie się informacji o kosmitach do informacji publicznej Ziemian. Zobacz, że takich wydarzeń na dobrą sprawę nie ma w filmach Iron Man 1-3 i nie wpływają one, a ni na serial, ani na Avengersów (i to mimo, że w jednym pojawia się w nieznacznej roli Czarna Wdowa). Co innego z Thorem, w którym Tarcza odgrywa znaczącą rolę, czy pojawiają się nowi "nowi kosmici" posiadający windę na Ziemię..

Witek_13

Uczepiłem się bo nie chcę nic przegapić, po prostu, coś w tym złego ??

Mateo_SF

Wznawiam temacik ;) odczepie się już od wpływu Strażników Galaktyki na Agentów ale wybieram się do kina na Avengers 2 Czas Ultrona i tu moje pytanie czy powinienem obejrzeć wcześniej Strażników ?? jakoś tak ich przegapiłem, chcę po prostu sobie DVD kupić ale z kasą różnie bywa. Z tego co przeglądałem to chyba powinienem ich nadrobić, zwłaszcza że w Avengers po napisach było nawiązanie do nich. Dzięki z góry za odpowiedź i pozdrawiam.

Mateo_SF

Moim zdaniem, strażnicy galaktyki nie wpływają na wydarzenia, na Ziemi. Prędzej historie Kapitana, Thora, IM3 oraz poprzedni A, mają związek z fabułą.

ponczi88

Wznawiam temat ;) fajny motyw z wprowadzeniem do Avengersów Czas Ultrona (kino obowiązkowe) wybieram się dopiero 17 więc z tego co wiem końcówka Agentów będzie musiała zaczekać. Zastanawiam się jak bardzo spin-off o Agentce Carter wpływa na fabułę głównego serialu. Oglądał ktoś ??

Mateo_SF

Wznawiam temat. We wrześniu rusza kolejny sezon Agentów więc takie pytanie, jak się ma Ant-man do serialu ?? będą nawiązania czy wpływ na fabułę ?? Ant mana jeszcze nie widziałem dlatego pytam.

Mateo_SF

W mojej opinii raczej nie będzie nawiązań. Prędzej sezon skupi się na odszukaniu Simmons, Inhumansach oraz zbliżającym się Civil War.

Mateo_SF

Czy ktoś mógłby mi napisać do którego odcinka mogę obejrzeć Agentów SHIELD nie znając Avengers 2? Obejrzałam już wszystkie filmy MCU poza tym jednym, nawet Ant-Mana, znam też całą Agentkę Carter (polecam!).

I czy ktoś mógłby zrobić spis, które odcinki SHIELD nawiązują do których filmów MCU? I w których odcinkach SHIELD pojawia się agentka Carter?

ocenił(a) serial na 8
Firenzo876

Agentka Carter nie pojawia się w Agentach SHIELD ponieważ jest już bardzo wiekowa, seriale dzieją się w dwóch róznych czasach. Agentkę Carter jako starszą babcię możesz zobaczyć w Cpt. Ameryka Zimowy żołnierz, a o Avengers 2 jest wspomniane chyba w końcowych odcinkach 2 sezonu Agentów jeśli mnie pamięć nie myli. Przeszukaj forum, powinieneś znaleźć odpowiedź.

ocenił(a) serial na 8
SCORPION60

Kurcze co mi nikt nie wspomina że w agentach jest mowa o kpt.ameryce civil war. Czekam na DVD kapitana i dopiero wznowie oglądanie serialu, w kinie niestety nie miałem jak być.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones