PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668019}

Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Agents of S.H.I.E.L.D.
7,4 28 084
oceny
7,4 10 1 28084
Agenci T.A.R.C.Z.Y.
powrót do forum serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Komiks

ocenił(a) serial na 9

Nie jestem obeznana w temacie komiksów i tego typu rzeczy, możecie mi powiedzieć na bazie jakiej książki/komiksu są oparci serialowi Marvelsi? Czy warto ewentualnie zagłębić się w papierową wersję?:)

camila18

Nie ma takiej, serial powstał na podstawie scenariusza i niektóre wątki oraz postacie są luźno inspirowane wydarzeniami z komiksów. Pojawił się natomiast komiks bazujący na serialu (a w każdym razie występują w nim serialowe postacie, spośród których znaczna część zadebiutowała właśnie w marvel's agents of s.h.i.e.l.d.)

ocenił(a) serial na 9
indictus

Dzięki za te informacje :) a możesz mi powiedzieć jak nazywa się ten komiks o którym wspomniałeś na końcu?

camila18

SHIELD.
I sory, z tym "pojawił się" trochę mnie poniosło. :D Pierwszy zeszyt wyjdzie on 24.12.
Z kolei na aplikacji Marvel Comics można ściągnąć za darmo Agents of SHIELD - także o losach bohaterów z serialu.

ocenił(a) serial na 9
indictus

Poszperałam trochę w necie i jeśli dobrze zauważyłam są to komiksy tylko angielskojęzyczne, czy się mylę?
I dzięki za wszelką pomoc :-)

ocenił(a) serial na 9
indictus

Jak rozumiem miałeś na myśli ten komiks? - http://www.atomcomics.pl/pl/p/SHIELD-1/42083
One są tłumaczone na język polski, czy pozostaje tylko przemęczyć się z angielskim?

camila18

Tak, ten. Nie mylisz się, przetłumaczone na język polski komiksy to rzadkość.
Choć (bodajże co miesiąc) wychodzą tomy Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela, które są przełożone.

ocenił(a) serial na 9
indictus

Zamówię go w preorder i zobaczymy co to wyjdzie z tego :)
A w innych komiksach nie ma odniesień do Marvelsów? Tam kilka ktoś postów niżej pisał że Skye przemienia się tak jak to miało miejsce w komiksach.

camila18

No to możesz zdradzić czy fajny, jak już wpadnie w twoje ręce. :D Ja w tym miesiącu już przewaliłem trochę za dużo hajsów na ATOMcomic, żeby sobie pozwalać na kolejny. :v No chyba, że będzie warto... ;)

Szczerze mówiąc - nie mam pojęcia jak dokładnie wygląda historia Daisy Johnson aka Quake, ogólnie w komiksach siedzę od bardzo niedawna, ale jej losy na pewno zostały mocno odmienione, skoro dopiero ostatni odcinek dał fanom odpowiedź na temat komiksowego pierwowzoru Skye.
Zresztą... Marvelowe komisky mają tyle wieloświatów... (główny z nich to earth-616), że wersji przemiany mogło być też całkiem sporo.

ocenił(a) serial na 9
indictus

Zamówiłam dzisiaj pierwszy zeszyt, drugi widziałam że wychodzi 15.01.2015, więc jak przyjdzie i zapoznam się z tematem dam Ci znać co sądzę ;) Chociaż do mojej ceny musisz podejść z dystansem, bo ja od czasów gimnazjum i czytania Giganta nie miałam spójności z komiksami :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones