PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668019}

Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Agents of S.H.I.E.L.D.
7,4 28 091
ocen
7,4 10 1 28091
Agenci T.A.R.C.Z.Y.
powrót do forum serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y.

Na początku od razu pisze - dla tych co już oglądali!

Czy to już oficjalne potwierdzenie, że Sky/Daisy jest Inhumans? Czy Quicksilver i Skarlet Witch to też Inhumans? Czy tylko mi się zdaje czy to właśnie do tego wszystko zmierza?? Ktoś kto się porządnie orientuje w uniwersum Marvela może mi powiedzieć kim był ten koleś na końcu, ten bez oczu (kolejny Inhumans?)

Sam odcinek bardzo dobry, dużo dowiedzieliśmy się o Sky, O jej przeszłości, matce, o tym jak Withehall zabrał jej moce (mamie Sky), o tym że Sky ma dar (choć to w sumie było wiadomo od dawna). Wiemy, że obelisk był jednym z wielu.

Pytania, z którymi nas zostawiono. Czy Triplet nie żyje? Czy Mack "otrzeźwiał"? Co z Wardem i Agentką 33? Czy z Rainą stało się to co ze Sky, czy zginęła (bądź podzieli los Tripleta)? Co dalej z Hydrą? I kim do cholery jest ten koleś bez oczy na końcu z drugim obeliskiem? No i do kogo dzwonił?

grzegorzhp

Tak, Skye to Daisy Johnson, czyli komiksowa Quake.

Nie wiadomo kim jest Raina.

Gościu bez oczu to Inhuman, ksywka Reader.

Coś mi się zdaje iż agenci przekształcą się w Secret Warriors.

Spidey_

Z tego co było widać przez chwilę, to Raina może mieć moce związane z roślinnością itp, jak Trujący Bluszcz z Batmana (nie znam jej odpowiednika z Marvela).

Spidey_

Secret Warriors, to by było dobre.
Swoją drogą Daisy Johnson była przez jakiś czas głównym dyrektorem S.h.i.e.l.d. w zastępstwie Nicka Furego.

ocenił(a) serial na 8
Spidey_

Tu mamy wygląd Rayny kim jest?

http://i.imgur.com/3oAwDpH.jpg

caroolioos

Kotem?:)

ocenił(a) serial na 9
grzegorzhp

Triplet z pewnością nie żyje bo rozpadł się pod koniec odcinka z resztą był człowiekiem.Co do Rainy razem ze Sky z pewnością przeżyły bo mogły dotknąć obelisku.Mógłby mi ktoś wyjaśnić kim w ogóle byli Inhumans?

basiula9

W uniwersum komiksowym jest to odrębna rasa ludzi (podobnie jak X-meni), na których tysiące lat temu, rasa Kree przeprowadzała eksperymenty. Przez co maja super-moce.

basiula9

Tu masz lepiej wytłumaczone.
http://www.marvelcomics.pl/encyclopaedia/list/letter/I

ocenił(a) serial na 9
jetli22

Dzięki,fajna stronka.

ocenił(a) serial na 7
basiula9

ja myślałam że triplet będzie w av2 a tu nagle umarł :c wtf

ocenił(a) serial na 7
Dochuu

no wlasnie co do tripleta to byly zdjecia z planu A2 na ktorych byl.

ocenił(a) serial na 8
Dochuu

No właśnie, też mi od razu to przyszło do glowy, że w takim razie możemy go wykreślić :(.

ocenił(a) serial na 7
Anabell_

może to był ten drugi czarnoskóry kolo? nie pamiętam imienia :c

ocenił(a) serial na 8
Dochuu

Mack? Tez byłby spoko, ale wolałabym Trippleta :(. Może uda nam się go wskrzesić tak jak to zrobiliśmy z Coulsonem po Avengersach xd.

Anabell_

Nie no, bez przesady, nie można w kółko każdej śmierci odwracać. ;) Od czasu do czasu muszą pewne postaci uśmiercać, a poza tym nie pamiętam w ogóle, czy ten projekt Tahiti jeszcze się zachował, aby można było ponowić procedurę ożywiania.

ocenił(a) serial na 8
Peeves

Myślę, że nie mieliby problemu z pozyskaniem G.H. z krwi Coulsona albo Skye. Myślałam też raczej o jakiś innych metodach na przywrócenie mu życia, ale wiem wieem, nie ma co na to liczyć, faktycznie to byłaby przesada, nawet jak na Marvela xd.
Tylko tak strasznie mi szkoda Tripa ;(

Anabell_

Nie ożywią go tak, jak Coulsona, bo rozpadł się po prostu.. Więc nie dadzą rady zaaplikować G.H. gdyż logicznie patrząc nie ma komu :/

kamilostry1

Też prawda. Brak technicznej możliwości przywrócenia go.

Peeves

No tu można się zdziwić bo w Marvelu tylko wujek Ben nie żyje :D Tyle razy bohaterowie tam gineli by wrócić że czasem to nudne....

exar_3

Idąc ogólnym tropem, a nie G.H. to faktycznie wszystko jest możliwe.

ocenił(a) serial na 10
kamilostry1

http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1546/1496/original.jpg

grzegorzhp

Mam nadzieję ,że Ward zmądzeje i uświadomi sobie że Skye w której się zakochał to już dawno nie ma. Ona mu to dała jasno do zrozumienia :) Super scenka, zna ktoś tą melodie podczas transformacji Skye i Rainy?

grzegorzhp

Są już gdzieś napisy pl do wersji Marvels.Agents.of.S.H.I.E.L.D.S02E10.HDTV.x264-KILLERS

ocenił(a) serial na 8
patryks83

są na napi projekt

grzegorzhp

Czy Triplet nie żyje?
Tak, rozpadł się.
Czy Mack "otrzeźwiał"?
Tak, w tym samym momencie kiedy Skye i Raina zamieniały się w kamień.
Czy z Rainą stało się to co ze Sky, czy zginęła (bądź podzieli los Tripleta)?
Stało się to, co ze Skye, było to pokazane.
Co dalej z Hydrą?
Kolejna "głowa" urośnie :P
I kim do cholery jest ten koleś bez oczy na końcu z drugim obeliskiem?
Inhuman prawdopodobnie.
No i do kogo dzwonił?
Do drugiego niezidentyfikowanego Inhumana, z rozmowy można to wywnioskować.

A co do odcinka to naprawdę był bardzo dobry, dużo lepszy mid-sezon niż w pierwszym sezonie. Mam nadzieje, że serial utrzyma ten poziom w drugiej połówce.

tiger31648

Raina jest Inhuman, przeżyła i uciekła, na pewno jej wygląd się zmienił fani spekulują kim zostanie, jedną z opcji jest Tigra.
Nic z Hydrą, bo Whitehall nie był nikim aż tak ważnym, głównym kierownikiem grupy jest dalej Baron Von Strucker z którym avengersi zmierzą się w age of ultron.
Koleś na końcu to reader, jeden z inhumans.

Spidey_

Dlatego słowo głowa zawarłem w cudzysłowie :D. Whitehall był tak samo ważny jak Garrett - pionki Hydry, które mają swoje pionki, nic ponadto.

A co do Rainy nie będę spekulował czy zgadywał kim zostanie, bo nie czytałem komiksów. Będzie wiadomo kim jest, to poszukam sobie info o niej w necie chyba, że została stworzona na potrzeby serialu (całkiem nowa postać w uniwersum).

tiger31648

Wątpię, może jej początkowa tożsamość odbiega od pierwowzoru jak u Skye, ale z pewnością stała się jakąś postacią z komiksów.

ocenił(a) serial na 10
tiger31648

Raina to na 100 % Tigra, widać kawałek po transformacji: http://static.comicvine.com/uploads/original/11114/111143592/4267074-bsfwqbb.png

Rincenwind

Mi to nic nie mówi, bo jak napisałem, nie czytałem i nie czytam komiksów. Mam ogólne pojęcie o uniwersum Marvela (ten serial, filmy oraz animację z dzieciństwa).

tiger31648

Obejrzałem jeszcze raz.

Faktycznie Trpiplet się rozpadł (pytałem bo było mi go żal i mimo że wiedziałem, że tak jest, to miałem mało nadziej że przeżył - dzięki za sprowadzenie mnie na ziemie :D)
Faktycznie z Raina stało się to samo co ze Sky, nie zauważyłem za pierwszym razem.
No tak skoro koles bez oczu jest Inhumans, to dzwonił do innych - logiczne.

Dzięki za dyskusje tego mi było trzeba :D

Ostatnie pytanie, kiedy serial wraca?? Nie jestem pewny czy dobrze usłyszałem po zakończeniu odcinka że w marcu, bo ABC skupiło sie głównie na promowaniu Agentki Carter, a mój angielski ciągle jest słaby. Pozdro ze stanów, tu już wszyscy żyją Inhumans i czekają na Agentkę Carter :D

grzegorzhp

Zagraniczne strony sugerują, że 3 marca.

tiger31648

Do marca :( Nie wytrzymam, serial się rozkręcił i pozostają kolejne niejasności.

Od połowy pierwszego sezonu, czyli od akcji Kapitana Ameryki serial mi się zacząć podobać, a drugi sezon jest niesamowity, odcinki nawiązują do siebie (nie jak w pierwszym sezonie, że na początku do niczego nie prowadził) i niby coś już się wyjaśniło ale nadal pozostają pytania. W sumie to jedyny serial który mnie wciągnął. Taki Arrow obejrzałem pierwszy sezon i mnie znudził, Gotham po kilku odcinkach, a przy Agentach zostaje. Agentkę Carter też będę oglądał, ale w sumie ten serial nie będzie nic nowego wnosił do wydarzeń aktualnych, w sumie taka kontynuacja pierwszego Kapitana.

Grabka23

Twórcy przy Agent Carter mają wolną rękę. Przy Agentach nie mogli sobie na za dużo pozwolić bo kolidowałoby z filmami dziejącymi się w tym samym czasie,a nawet to się zazębiało.

ocenił(a) serial na 8
grzegorzhp

Mack "otrzeźwiał", Tripp nie żyje, Skye to Quake, jej ojciec to Mr Hyde. Ślepy koleś na końcu to Inhuman - Reader. Nie mam tylko pojęcia kim jest Raina, skojarzyła mi się raczej z kotem, przy tych pazurach.

ocenił(a) serial na 8
MaciekR94

Skoro Skye to Quake, musimy brać pod uwagę, że w komiksach Quake nie była Inhuman, tak więc zmienili genezę niektórych postaci pod potrzeby uniwersum filmowo serialowego, przy zachowaniu tych samych mocy, imion itp... To może oznaczać, że Raina może być praktycznie kimkolwiek, niekoniecznie postacią z komiksowych Inhumans, może okazać się, że to jakaś super złoczyńczyni z komiksów, albo postać zupełnie nowa, wymyślona postać.

ocenił(a) serial na 8
barry4500

Tigra?

ocenił(a) serial na 8
MaciekR94

Nawet podobna, ale Tigra chyba była dobra :D A Raina to raczej neutralna, nawet bardziej zła.

barry4500

Raina w sumie nie była taka zła, ojciec Skye od małego wpajał jej, że jest wyjątkowa i może stać się czymś więcej. Ona dążyła do tego co prawda przy pomocy złych ludzi, ale nie pamiętam, żeby w czasie serialu kogoś zabiła lub coś w tym stylu. Teraz gdy osiągnęła to co chciała może nawet dołączyć do ekipy Coulsona lub być taką outsiderką jak zwykle.

barry4500

Tigra na początku była dzikim kotkiem i nie do końca dobrym...dopiero później się dziewczę zmieniło na porządnego kociaka :D

barry4500

Tak konkretnie, bo nie tyle Quake nie była Inhuman, co nigdy nie zostało wyjaśnione skąd ma moce, równie dobrze, tak jak wielu fanów spekuluje, w komiksach jej origin może zostać właśnie nakierowany tak samo na inhumansów.

ocenił(a) serial na 10
Spidey_

Ostatnio walnęli w komiksach, że Magneto nie jest ojcem Quicksilvera i Scarlet Witch. Nie pamiętam, bo nie zagłębiałem się w to, ale ktoś użył (chyba) zaklęcia, że miała ucierpieć rodzina Scarlet Witch. Quicksilver skręcał się z bólu, a Magneto - nic.

Więc origin Quake może być taki jak w serialu, nawet bardziej mi się podoba niż ten komiksowy :)

Eryk0201

Konkretnie to Scarlet Witch chciała zadać ból swojej rodzinie, czyli ojcu i bratu, a ból odczuwał tylko brat, poza tym ostatnio gdy Quicksilver stracił moce to mgła terrigenu pozwoliła mu je odzyskać czyli są oni inhumans.

ocenił(a) serial na 8
Spidey_

Czyli Marvel fajnie załadował Foxa w pupsko w ten sposób :) Wyjdzie na to, że jedynym dzieckiem Magneto okaże się Polaris, a resztę spłodził cholera wie kto :)

barry4500

Nie do końca. Dlaczego ? Bo inhumans i mutanci to ta sama zabawa. Tyle że u Mutantów mutacja jest przypadkowa to u Inhumans wywoływana siłowo. To tak jak swego czasu prof X powiedział "Każdy człowiek ma ukryty gen X. Tylko u Mutantów on się naturalnie aktywuje" Więc Inhumans i Mutanci to to samo de facto.

ocenił(a) serial na 8
exar_3

Tyle, że gen X pojawił się u ludzi przez eksperymenty rasy Celestial, których widzieliśmy w Strażnikach Galaktyki, a gen Inhumans przez eksperymenty Kree, którzy też są wszechobecni. Więc to nie jest to samo. Po drugie, genu X nie można na siłę aktywować u człowieka, u którego nie objawił się sam z siebie.

barry4500

Owszem można. High Evolutionary to robił np
U ludzi którzy mają więcej genu X po prostu jest większa szansa na pobudkę samoistną. Tak jak z reakcją jądrową...

ocenił(a) serial na 6
grzegorzhp

Trip nie żyje. Skye oraz Raina przeszły transformacje.
Sky to prawdopodobnie Daisy Johnson znana jako Quake. Nawet sposób w jaki się wyswobodziła z transformacji na to wskazuje. Jej ojciec(przedstawił się 'Cal') to dr. Calvin Zabo czyli komiksowy mr Hyde. Koles w ostatniej scenie to pewnie Reader. Co do Rainy to ciężko cokolwiek powiedzieć może Naja ale pewnie przeszukując jakąś Marvel Wikie znajdzie się jeszcze kilka innych typów bo prawie nic nie było pokazane.

grzegorzhp

Cholerni amerykanie serial zaś stracił widzów możliwe żeby anulowali serial na 2 sezonie przez słabą oglądalność? Się chyba zabiję jak się tak stanie :/

ocenił(a) serial na 9
kKahlan

Co??? Proszę tylko nie to! Po zakończeniu HIMYM to jedyny serial, który przyciągnął moją uwagę na dłużej. Jestem naprawdę zaskoczony, że mimo wzrostu jakości serialu, traci on widzów. To straszne :((

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones