PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97170}
7,7 2 119
ocen
7,7 10 1 2119
Alfred Hitchcock Presents
powrót do forum serialu Alfred Hitchcock Presents

Mam pytanie. Czy to właśnie w serii ,,Alfred Hitchcock presents'' była taka nowelka o babce, która była zamknięta w czymś w rodzaju więzienia i w celu ucieczki umówiła się z grabarzem, że ten zakopie ją w trumnie podczas pogrzebu, a potem wróci ją wydobyć? Kiedy byłem mały oglądałem taki film i zrobił na mnie kolosalne wrażenie, ale nie mogę sobie przypomnieć co to w ogóle było. Jeżeli ktoś kojarzy taki motyw to proszę o odpowiedź. Dzięki.

adriano

hmm. wydaje mi sie, ze tak. zdazalo mi sie wspominac bardzo czesto ta nowelke, zrobila ona na mnie rownie duze wrazenie w dziecinstwie. z tego co pamietam, zakonczenie wygladalo tak, ze ta kobieta obudzila sie w trumnie z jakims dziadkiem obok. i chyba pamietam niestety tylko tyle, co ty.

adriano


Z tego co ja pamietam to jakas babka chciała udać swoją smierć (nie pamiętam dlaczego) i umówiła się z grabarzem aby ten ją pochował a następnie za jakiś czas po zmierzchu mial ja odkopać. Babka miala przyjsc do kaplicy czy prosektorium i schować sie w trumnie która bedzie stala na stole gotowa do pochówku. Z tego co mi sie kojarzy to wydaje mi sie ze miala wejsc do juz zajetej trumny. No to babka w ustalonym terminie wchodzi do prosektorium widzi na stole trumne wchodzi i ja zamyka. Nagle pojawiaja sie pracownicy i zabieraja rumne na cmentarz. Odbywa sie uroczystosc i babke chowaja. nastepnie babka czeka za grbarzem który mial przyjsc ja odkopac (umówili sie chyba na 1 godzine po pogrzebie). Babka czeka czeka i nic w koncu wkurzona znajduje paczke zapałek w płaszczu aby sprawdzic godzine na zegarku. i teraz najlepsze babka zapala sprawdza godzine ale też zainteresowana kto jest jej współlokatorem w trumnie przykłada zapałke do twarzy denata i widzi grabarza który miał po nią przyjść.
Wydaje mi sie że to tak było. Nie jestem pewien jak ona sie dostała do trumny i czy miała być pochowana sama czy z jakim nieboszczykiem w jednej trumnie ale jestem pewny że gościu który był w trumnie to jest ten gościu co miał po nią przyjść aby ją odkopać
PS Miłośników serialu Alfred Hichcock presents polecam serial "Twilight Zone" czyli "strefa mroku" szczególnie odcinki pierwszej serii z lat 60. Kidyś były nadawane w paśmie otwartm canal+ obecnie tylko przez internet :(

maratonman

Tylko przez internet, czyli p2p, czy jakieś inne źródło?

bartunreal

na eMule

maratonman

taaaak to był piękny odcinek... zapamietałem z dzieciństwa jako jedyny... swoją drogą rtl7 to byla bardzo dobra stacja (obecnie tv4)

ocenił(a) serial na 9
dontpanic

Tak,dokladnie pamietam ten odcinek,wryl mi się w pamięć.Scena koncowa,kiedy odkrywa,ze jej wspolokator z trumny to grabarz wryła mi się w pamięć!ogolnie świetny serial.I tez pamietam,ze lecialo na rtl7!

agnes_f

jak by ktoś znał tytuł tego albo posiadał to ja reflektuję

adriano

Dawne RTL7 to obecne TVN7, nie jak ktoś wyżej sugerował TV4

Dokładnie, pamiętam z mojego dzieciństwa właśnie ten odcinek o kobiecie pogrzebanej żywcem. Tylko ten. Do teraz zastanawiam się dlaczego rodzice pozwalali mi to oglądać - miałam jakieś 5 lat.

adriano

Pierwszy film w czwartej części, przedwczoraj oglądałem :D
Szkoda ,że wiedziałem jak się skończy ;]

bartekcz92

Do pana dontpanic - film posiadam, był niedawno w 4 numerze Kolekcji Alfreed Hitchcock przedstawia. Na okładce stoi, ze nosi tytuł "Ucieczka doskonała", tytuł oryginany - "Final Escape", natomiast na płycie widnieje chyba jako "Ostatnia ucieczka". To mój ulubiony odcinek :D

adriano

myślę, że masz na myśli- Tom.01.-.Byla.Sobie.Staruszka.PL.DVDRip

Polecam torrenty.org ktoś tam wrzucił sporo dzieł p. Alfreda

adriano

hehe tez pamietam ten odcinek, pamietam ze ten dziadek co mial ja odkopac dostal zawalu i zmarl, trudno o bardziej makabryczny koniec :D

ocenił(a) serial na 9
Gibson69

jedyny odcinek jaki pamiętam- końcówki choćbym chciała, nigdy nie zapomnę brrr
ehh takich rzeczy nie powinno się oglądać będąc kilku letnim dzieciakiem :/ ktoś pamięta, o której godzinie to leciało?

Gibson69

mało tego .... razem "uciekli" z tego więzienia.... fakt przyznaję się do błędu to TVN7 obecnie (na marginesie straszna słabizna w porównaniu z rtl7)

adriano

Tak, 8 odcinek pierwszego sezonu.

adriano

Na mnie też wywarł ogromne wrażenie w dzieciństwie. "Straszny odcinek

https://www.dailymotion.com/video/xvk2ap

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones